Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Ko se farba kanom? :)

Nikad se nisam farbala njom, i zanimaju me vaša iskustva :) Htela bih da održavam crnu boju.. Ali sa što je manje hemikalija moguće. Čula sam i da u nekim pakovanjima kane ima svega i svačega, a tako bih volela da odmorim kosu od tipičnih farbi :(
2014 08 07
i mene ovo bas zanimaaa :)
2014 08 07
ne preporucujem ti iskreno,najiskrenije!i ja sam htela kao sto manje hemije,bez hidrogena...kad sam se ofarbala kosa mi je bila extra sjajna a posle kao metla,a o opadanju kose da ne pricam.Imala sam divnu,gustu kosu koja je pocela da opada haoticno da sam vec pocela da tripujem :(..kad sam otisla kod frizerke,ona mi je rekla ni slucajno kanu ,jer su kanu koristile grkinje i rimljanke jos za slabljenje korena kose.Kad sam cula to,kad se nisam onesvestila.Od tada kana NE!A mpja mama je isto koristila kanu bas zbog osetljivosti na hidrogen,a seda je zena pa mora da se farba..njoj je neka alergija izasla..tako da,moj topli savet NE
2014 08 12
Takodje sam koristila, crvenu, to je bilo moje prvo farbanje. I to samo na krajevima sam farbala. U poredjenju sa prirodnom kosom, to je neverovatna razlika. Bukvalno kosa bude duplo deblja, i hrapaavaaa do zla boga. Da ne pricam sto ne mozes da je isperes. To nije klasicno farbanje, nego kao da si stvorila opnu oko kose. Ne preporucujem ti, hajd ako odrzavas crnu pa ne bi ni brinula oko ispiranja ili sta ako ti dosadi, i sa farbom i sa kanom ti je isto u slucaju crne, ali do kvaliteta kose - nikako... Mozes da je odrzavas prelivom? Najlblaza varijanta
2014 08 13
Ja se već neko vreme farbam kanom. Prvo sam se farbala color šamponom, pa sam prešla na kanu, do skoro sam koristila crnu, a sad koristim i crvenu. Ovo što sam pročitala u predhodnim komentarima me je skroz iznenadilo, jer je moje iskustvo sasvim ok. Maja frizerka nije baš bila srećna kad sam počela da se farbam kanom, ali svaki pu kad odem na šišanje, devojka se umori dok me ne ošiša, em što imam dugačku kosu, em što je gusta. Tako da, što se mogu iskustva tiče o opadanju kose ni reči, a ni o stanjivanju dlake, a farbam se kanom već sigurno 2 god.,a možda i duže.
2014 08 19