Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Kineska kuhinja :)

Da li spremate kinesku klopu i na koji nacin? [:osmeh] Do skora sam bila redovni gost kineskih restorana, ali sam sada i sama skontala neku ponetu kineskog kuvanja i mogu reci da mi super ispada [:lepota]
2014 09 20
Molim te daj recept ako ti ispada super :) Ja pokusavam vec mesecima sa kineskom klopom, ali nikako da mi uspe, ma ni priblizno kao u restoranu [:kezitise]
2014 09 20
Evo jedan od mojih recepata: Svo povrce koje imas u kuci ili kupujes na pijaci (tikvice, paprika raznih boja, ljubicasti kupus, beli i ljubicasti luk, pecurke itd...) poslolis/povegetis u nekoj posudi i dodas kasiku/dve soja sosa, malo soka od limuna. Otavis da se poprime ukusi neko vreme, i sat vremena je dovoljno. U drugu posudu naseckas pilece belo na kockice i dodas mu malo soli/vegete, kasiku/dve soja sosa, malo limuna nacedis. Otavis da odstoji (najbolje preko nosi, ali ok je i sat vremena da stoji). Dobro zagrejes tiganj na maksimalo na sa malo ulja, i izgrilujes par minuta pilece belo (ono se brze sprema kada je natopljeno u soja sosu) i njega sklonis iz tiganja. U istu masnocu grilujes povrce na najvecoj vatri, ali gledas da ti se ne raspradne i svo vreme przenja ga okreci. Po ukusu mozes dodati susam, kiriki ili npr indijski orah. Pred kraj grlivoanja povrca dodas i meso koje si predhodno spremili, i jos par minuta ga okreces u tiganju da se sjedine ukusi. E sad sto se pirinca tice, jedini pravi zakinesku hranu je Basmati pirinac koji je malo skuplji ali ako zelis pravi dozivljaj kineske hrane moras njega da kupis. Kutija sa 4 kesice po 125g kosta oko 300 i nesto dinara, plava kutija je u pitanju i mislim da je marke "Scot" ili tako nesto. On se stavlja u prokljucalu vodu da nabubri u kesi u kojoj se sprema. Pise u u upustvu oko 10-12min, ali ja ga ostavim duze u vodi na laganoj vatri. Bude onako lep. beo, rastresit i veoma ukusan [:osmeh] Ako ti je suvo mnogo, dodaj soja jos soja sosa ali obavezno probaj da vidis kakvog je ukusa jer ima vise vrsta. To je odprilike to, tu sam ako imas neko pitanje [:lepota] [:poljubac]
2014 09 21
Joj extra, probacu ovih dana [:lepota] najveci problem je sto ne mogu da pogodim zacine [:vrtoglav] koji soja sos koristis? Mi smo probali meso da ostavimo u marinadi (3k ulja, 3k soja sosa, 1k senfa, 1k meda, crvena mlevena paprika, kari, biber, so...) bude lepo ali nikako da pogodimo ukuse.... I mislim da preprzim povrce svaki put (volim u restoranu bude onako hrskavo, a moji budu meki, nikakvi) [:smejuljitise] [:plakati] Hvala za pirinac, kako se toga nisam setila :(
2014 09 21
Koristim Heinz soja sos, ali nisam nesto zadovoljna.. planiram da kupim Tamari sos... koji ti koristis? :) Samo strpljivo, dok udjes u stos [:lepota]
2014 09 21
Ne mogu ti sad reci kao se zove, nemam u kuci, potrosili...uglavnom kupim ga u Trgoprometu, nisam bas zadovoljna....
2014 09 21
[slika:50bd59ff-657a-48b3-9d16-004d16e47f92] Ovaj mi je extra
2014 09 28
[slika:20c8140c-107a-478a-8738-ceb1332e2819] Uzela sam Uncle Ben`s pirinac, lep je :)
2014 09 28
Gde si kupila ovaj doja sos? [:osmeh] mmmmmmmmmmmm, bas izgleda njami njam [:lepota] [:lepota] povrce si ti sveze spremala ili kupila?
2014 09 28
Sveze povrce sa pijace [:osmeh] Soja sos sam uzela u Trgoprometu, 300 rsd, ali danas vec nije bilo, izgleda da brzo prodje....i ja sam koristila taj Heinz, ali ovaj mi je lepsi. Meso sam ostavila malo u soja sosu i dodala kari u prahu (mi ga volimo), przila na najjacoj vatri, izvadila meso iz tave i onda dodala povrce (ja povrce mal poklopim, bude lepse i brze se spremi). Hvalaa [:lepota]
2014 09 29
Videcu da nadjem taj sos [:lepota] Dopada mi se sto si krpuno cekla povrce, taman da se ne izgube svi hranljivi sastojci [:lepota]
2014 10 02