Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Domaćice potrebna mi je pomoć!!

Da li neko zna neki dobar recept sa mlevenim mesom? Posle osam godina svakodnevnog kuvanja ponestaje mi ideja [:tuzan] sta vi danas planirate da kuvate? možda dobijem neku ideju [:lepota] [:poljubac] [:poljubac]
2014 12 10
hahaa..bas lepo .....ja isto danas spremem sa mlevenim mesom.... i ja cu musaku cuvenu [:smejatise] znas ono red krompir red to izdinstano meso,pa opet malo krpmpir isecen na krugove i kad je skoro gotovo ja dodam jednu pavlaku i 4 jaja malo ponovo vratim u rernu da se zapece i gotovo. ;) [:lepota] [:lepota]
2014 12 10
kaze moja svekrva pre neki dan: "danas kuvam musaku", ja pitam s cime: "kaze ona pa s krompirom, to je musaka, ostalo je sve nesto drugo". [:smejuljitise] a meni je musaka - mleveno meso s nekim povrcem. ja volim sa karfiolom, sargarepom, graskom, brokolijem, prokeljom itd.....
2014 12 10
Ja Musaku spremam ovako Izdinstam meso,sipam u vatrostalnu i preko dodam skuvan pire iz kesice ,nalijem pavlakom i umucenim jajetom i sve to zapecem - Ekstra je
2014 12 10
jaooo musaku sam spremala pre neki dan....ja je volim bas,bas, al bi sad malo nesta drugo [:stidljiv] il budu ćufte,il faširi il musaka [:pospan]
2014 12 10
MilicaMi hvala [:poljubac] [:poljubac] [:poljubac] i vama devojke,žene,domaćice [:smejuljitise] [:poljubac]
2014 12 10
Sarma, punjene suve paprike , cufte u sosu , lazanje i neki veliki pohovani cevapi sa tartar sosom - te cevape spremam ponekad - moja mama ih je odavno zavela u knjizici sa receptima kao "avganistanski ' ali mislim da im to nije pravi naziv , komsinica od koje ga je dobila nije imala pojma kako se zovu u stvari [:smejuljitise] 500 gr mlevenog mesa, soljica barenog pirinca, zacin c, biber, sitno seckana glavica luka , persun sjediniti sastojke , oblikovati cevape -( velicina po zelji , ja pravim velike ) , duplo pohovati : uvaljati u brasno, jaja, ponovo brasno , jaja i prezlu na kraju i prziti u dubljoj masnoci dok ne porumene sa svih strana . Kao prilog tartar sos i pomfrit , pire ... sta god zelis i salata po izboru [:lepota]
2014 12 10
jao cufte u sosuuuuu njam njam
2014 12 10
UniconArt mislim da cu to danas praviti...zvuči ukusnoooo [:kezitise] [:poljubac]
2014 12 10
Ja cesto pravim Argentinske ćevape mleveno meso,kuvani rendani krompir ili pire od juče [:jezik] seckani sitno crni luk i beli,peršun ko voli i začini sjediniti i uvaljati u brašno i peći u ulju.
2014 12 10
Slicni su recepti :) Ja cu probati ove tvoje Argentinske prvom prilikom [:lepota] A danas nemam pojma sta cu , mi kasnije rucamo pa mi se ne zuri [:smejuljitise]
2014 12 10
[slika:70d7d3db-cb2c-4a6d-8aa9-541a62c25a08] [slika:4c82d35a-80f6-4b96-a7e6-cac94bf0c72e] Evo vam jedan recept koji se bar dva puta mesecno kod nas na trpezi nadje [:osmeh] jako je jednostavno za pravljenje ČIZ KEJK za kore dva pakovanja mlevenog keksa i jedan margarin za kolače i mleko toplo za fil:potrebna jedna slatka pavlaka veća (500ml) može i ona od 250ml ali ja volim da je ima više [:smejuljitise] 5 kašika šećera jedna velika kisela pavlaka i jedna mala i krem sir običan (može i bez njega) ja nekad pravim i bez krem sira i jako mala je razlika u ukusu a jeftinije je [:lepota] za preliv: kutija malina smrznutih(može i bilo koje drugo smrznuto voće) kesica želatina+2-3kašike šećera i dve kašike vode PRIPREMA: mleko ugrijati da bude mlako (mleko odokativno). Sipati u jednu činiju dva ml.keksa + margarin ceo+ mleko da se napravi smesa za podlogu. podlogu rukama staviti i rasporediti po pouljenoj tepsiji FIL spremiti tako sto se umuti sl.pavlaka i šećer mikserom,dodati kasikom veliku i malu pavlaku i ko želi može dodati krem sir. sjediniti kašikom. sipati preko keks podloge PRELIV napraviti tako što u jednoj šerpici sipate 2-3kašike vode + smrz. voće + šečer i kuvati do ključanja. ubaciti prethodno spremljen želatin u vruće voće i dobro promešati. ostaviti 5 minuta da se hladne preliv i preliti toplo preko torte i u frižider sa njom :) najlepša mi je sutradan kad se sve jako lepo stegne prijatnooooo [:poljubac]
2014 12 10
ako koristite pavlaku od 250ml onda vam je dovoljna velika kisela pavlaka
2014 12 10