Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Treba mi savet oko piercinga, ko ima iskustva. :)

Radila bih na usni, medusa piercing, pa me zanima da li boli, koliko dugo zarasta i sve sto ide uz to. E sad, to je na sredini gornje usne, retko vidjam, tacnije kod nas nisam videla nikoga sa tim piercingom... ali pretpostavljam da je na istu foru, kao i onaj sa strane na usni... pa ako neka devojka ima iskustva, molim vas neka napise nesto. [:lepota] [:poljubac]
2014 12 29
Zdravo. :) Sto se oralnih pirsinga tice, ono sto je najvaznije, mada to vazi i za piring na bilo kom drugom delu tela, higijena je glavni uslov za njegovo pravilno zarastanje. Neophodno je da pirsing ispiras dva puta dnevno (najbolje ujutru i uvece) fizioloskim rastvorom. Kako bi isprala unutrasnji deo rane, najbolje je da rastvor promuckas u ustima, a spoljnu rupicu ispiraces tako sto ces stapic za usi umociti u fiz.rastvor, pa ranu premazati. Ja sam kod pirsinga na jeziku koristila i caj od zalfije, zato sto ima umirujuce dejstvo - smanjuje otok i umanjuje bol. Naravno, ni sa tim ne treba preterivati. Ukoliko se sveza rana cisti cesce nego sto je potrebno (dva puta dnevno prve dve nedelje je taman koliko treba), samo moze doci do iritacije. Normalno je da usna otekne nakon busenja, ali i to traje svega nekoliko dana. Valjalo bi, takodje, prve dve nedelje izbegavati ljute zvake i previse zacinjenu hranu, kao i pusenje, kako se rana ne bi iziritirala. Iscdeak limfe javlja se kod vecine pirsinga, tako da je to potpuno normalno. Ako se oko rane formira krastica od toga, treba je neszno ukloniti stapicem za usi prilikom ciscenja. Naravno, verovatno nema ni potrebe da to posebno istaknem, pirsing u periodu zarastanja ne treba preterano cackati, igrati se njim i dirati ga prljavim rukama. :) Sto se bola tice, nije nepodnosljivo, a samo busenje traje svega 2,3 sekunde, tako da nema razloga za strah. :) Mozda sam nesto izostavila, pitaj ako te jos nesto zanima. :)
2014 12 29
Hvala puno, jako mi je znacilo sve ovo. [:lepota]
2014 12 29