Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

MAĐARSKO DRŽAVLJANSTVO, HITNO!

Da li je neko od vas iskoristio pravo na povraćaj madjarskog drzavljanstva? Htela bih da iskoristim to pravo pa me interesuju vasa iskustva u vezi sa tim. [:osmeh]
2015 02 23
Mađarska je stari zakon o "vraćanju" državljanstva pojednostavila pre par godina u smislu da vam trebaju samo nekoliko osnovnih dokumenata odnosno dokazi da imate pravo na "povraćaj" državljanstva. Pravo na mađarsko državljanstvo imaju svi kojima su preci rođeni na teritoriji nekadašnje mađarske,bilo pod Austro-ugarskom monarhjiom ili za vreme okupacije u WW2 (današnji status tih teritorija nebitan) i po prošlogodišnjem usvojenom pravilu obavezno znanje mađarskog jezika na nivou osnovne komunikacije.
2015 02 24
Znam par ljudi koji su dobili, dobro si informisana, ne bi trebalo da imas problema. Vazna je dokumentacija i malo s njima popricas na madarskom i to je to...Srecno [:osmeh]
2015 02 24
Znam ja par ljudi koji su dobili, ali svi znaju da govore mađarski od ranije. Kažu da zavisi ko te dopadne od ispitivača, nekad moraš da znaš više od osnovne komunikacije a nekad samo osnovno.
2015 02 24
I ja sam citala da zavisi od ispitivaca dosta. Negde ti je dovoljno da samo kazes jo napot a negde te bas izdriblaju za jezik. Da li neko zna kakvi su u madjarskoj ambasadi u Beogradu? I gde najmanje driblaju za jezik? Hvala vam na odgovoru, puno mi znaci [:osmeh]
2015 02 24
Za ambasadu ne znam, oni koje ja poznajem su išli u Budimpeštu i u još jedno mesto u Mađarskoj na razgovor ali kažem oni su već znali od ranije mađarski (neki bolje neki lošije).
2015 02 24
Ja sam krenula sa svime time. Sada se trazi dobro znanje jezika, da mozete popricati sa onim koji vas ispituje o svemu i svacemu. To mene koci.. Postali su bas bas rigorozni. Sa jedne strane, stvarno je jezik minimum minimuma, ali ipak je to madjarski.
2015 02 25
@TaraJovanovic, interesuje me gde ces predati dokumenta ili ako si predala gde si to uradila? Da li znas mozda gde su najmanje rigorozni sto se jezika tice? [:osmeh]
2015 02 25
Nisam jos predala, jer kada predas mogu nakon dva dana da te zovu na ispitivanje, a ja jezik ne znam. Citala sam da su po nekim selima oko granice bili manje rigorozni, ali da su to provalili nadlezni i da je sada svuda isto. Stim sto je u Subotici najgore. Ja cu predati ovde, u BGu. :)
2015 02 25
Na samom početku, kad su tek poceli da daju drzavljanstvo znanje madjarskog gotovo da nije ni bilo potrebno. Pustali su oni i koji nisu znali ni dobar dan da kazu. Sad izgleda da traze normalnu konverzaciju a ne samo nabadanje reči. I ja planiram u ambasadi da predam pa sta bude [:kezitise]
2015 02 25
Znam znam, moj drug je dobio drzavljanstvo otpevavsi samo njihovu himnu. [:plakati] Rekli su mi da recenicegramaticki ne moraju da budu tacne, ali moras da odgovoris na pitanje bez pomoci tumaca. Opet, svi govore da zavisi od onog ko te ispituje.
2015 02 25
[:smejuljitise]
2015 02 25