Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Mmmm cokolada <3

Hajde malo o hrani, malo da odmorimo od svakodnevnih tema [:osmeh] Ja sam veliki ljubitelj cokolade, malopre sam napravila kolac koji je vec nestao [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] Sta vi volite da pravite, da li ste veste u kuhinji? [:osmeh] [:poljubac]
2015 04 11
Gde je tema o cokoladi, tu sam i ja. [:lepota] Oooogromni sam ljubitelj cokolade i cokoladnih torti. Za mene slatko nije slatko, ukoliko u sebi nema cokolade. [:smejatise]
2015 04 11
Hehe onda si moj covek [:smejatise]
2015 04 11
I ne vredi, ne mogu da prestanem da ga uzimam iako imam problema zbog njega. [:tuzan] Bukvalno sve hrane mogu da se odreknem, ali cokolade i cokoladnih kolaca ne. Obozavam kombinaciju cokoladnog fila(ili eurokrema) i visanja. [:smejuljitise]
2015 04 12
njam njam [:osmeh] ja volim svasta da jedem, kao malo prasence [:smejuljitise] Samo mi daj cokoladu i ja za minut znam sta cu da smutim. A obicno kada osetim potrebu za slatkim, prvo sto mi pada na pamet je cokoladna torta, jos ako je s orasima pa ja sam u raju [:smejatise]
2015 04 12
Istooo. [:smejuljitise] Ja ne znam bas da mutim i pravim jos (dok se ne udam, mama je tu [:smejatise] ), ali zato jedem za sve pare. Ja najvise volim cokoladnu tortu sa visnjama. Svake godine imam istu tortu za rodjendan, sta cu kada nju najVOLEM. [:smejuljitise] Mada nisam nesto probirljiva sto se slatkog tice. [:smejatise]
2015 04 12
Hehe, ja sam naucila sama da pravim, ali samo ono sto ja volim da klopam, da ne moram da molim druge kad mi se jede da mi prave a i nekako bas uzivam u tome [:osmeh] Ja volim kombinaciju oraha i cokolade,sto se tice torti, a sto se tice kolaca imam neki recept brzinski, jeftin a odusevis se kad ga probas, cokoladna bomba [:osmeh] pa sam stalno to pravim (ne moze da dosadi ) [:smejuljitise]
2015 04 12
COKOLADA... [:poljubac] [:poljubac] [:poljubac] toliko sam cokolade do sada pojela, da me je sramota....ne biram...mlecne,gorke, punjene,topljene...sve dolazi u obzir kod mene....a cokoladne torteeeeee [:lepota] Draga Liky, nikad lepse teme [:poljubac] popodne cu da napisem recept za jednu cokoladnu tortu, koja se topi u ustima, mmmmmmm.....
2015 04 12
cokoladna torta ''Pancevka'' potrebno je : 16 jaja,2 putera(margarina), 600+100gr gorke cokolade,300gr mlevenePlazme 600gr secera u prahu ,400gr slaga,mleko za slag Umutiti puter sa secerom u prahu,dodati jaja,600gr otopljene cokolade,200gr Plazme.Ovu smesu podeliti na 2 dela.Od jedne polovine peci 3 kore na papiru za pecenje na 180stepeni, oko 10min. Drugi deo je fil i njemu se dodaje 100gr Plazme i 100gr otipljene cokolade.Umutiti slag. Filuje se na ohladjene kore....kora-fil-slag...kora-fil-slag, zavrsno sa slagom.
2015 04 12
Recept sam dobila u ovoj razmeri, ali je to mera za ogromnu tortu.....ja pravim sa polovinom sastojaka i dobijam 12 velikih parceta..... posto ne volim da robujem nicem, pa ni kuhinji, testo pecem odjednom sve, u plehu iz rerne, pa ga onda podelim na 3 dela......torta je gotova za pola sata i mora da se dooobro ohladi pre secenja. Testo se uopste ne oseca, to je vise jedna veeeelika cokolada [:smejuljitise]
2015 04 12
Jao Olga pa sta nam radis :) Plazma i cokolada.... mora da se proba [:smejuljitise]
2015 04 12
[:smejuljitise] [:poljubac]
2015 04 12
Kada mi se jede nesto slatko a nemam bas mnogo vremena narpavim ovaj kolac: idu(za koru) 2 case jogurta 2 case secera 2 case brasna 1/2 case ulja 1 prasak za pecivo 2 kasike kakaoa 2 kasikice sode bikarbone sve sjedinim i sipam u pleh, ispecem i prelijem sa prelivom u koji ide 10 kasika mleka, 6 kasika secera, 100 grama cokolade i 100 grama margarina, stavim da se istopi i prokuva,s time prelijem, ostavim malo da se ohladi ii..... nestane za 10 minuta [:smejuljitise] Jako je jednostavan i jeftin, ali je jako socan i kremast, divan je [:osmeh]
2015 04 12
...zapisala, mljac [:poljubac]
2015 04 12
Mislim da bi trebalo da otvorimo dve teme, jednu za jednostavne i jeftine slatkise i drugu za slanise.....i da uvek mozemo da prelistamo i nadjemo nesto novo.... [:osmeh]
2015 04 12
1 2