Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Trazim dobar recept za slane projice :-)

Prosle nedelje sam u jednom restoranu u Skadarliji jela tako savrsene projice u svakom smislu. Ja imam neke recepte ali nisam nikad skroz zadovoljna njima... znaci treba mi recept za lagane, vazdusaste i ukusne projice [:lepota]
2015 04 22
Evo mog recepta, pravim projice na taj način već godinama, čak sam i muža zavela tim projicama [:smejuljitise] 2-3 jajeta,1 čaša od jogurta mleka,2 čaše kisele vode( može i obična) zbog vazdušastosti, 3 čaše projinog brašna, ali žutog,1 ili 1 i po čaša belog brašna, 1 pecivo prašak i ravna kašičica soli...Dobro umutiš mikserom, da bude onako srednje gustine, prvo jaja, mleko i vodu, dodaš p.p. pa na kraju brašno... Možeš da staviš sir, mada ja pravim i grčku varijantu, sa mladom feto, kiselim krastavcima i šunkom...Ako ti se svidi recept i nije jedan od onih koji inače praviš, javi mi kako su ispale [:kezitise]
2015 04 22
Hvala [:osmeh] na foru ovog prvog sam vec spremala, al ova drugi sa mlekom nisam probala...jel to mera za kalup od 12 projica? :-)
2015 04 22
P.s: ja ovom mog zavodim svaki dan, sve jede i sve mu se svidja [:smejuljitise] videcemo kad budemo bili u braku [:smejatise]
2015 04 22
To je veća mera, ispadne oko 18-20 projica, ako punih kalupe do pola, eventualno 2/3 da bilepo narasle...Ja inače spremam u onom plehu koji je standardan u rerni, pošto volim tanju, ali lepe su i bez kalupa...Fora ti je najviše u rerni i temperaturi...Kad sam kod mame pravila, bolja mi je bila nego sad pošto mi ova rerna greje mnogo jako na donjem grejaču...
2015 04 22
Po pravilu moje bake i mame bitno je peći na 220 stepeni, ali kad pravim u kalupu nekda i na 200 spustim! Ako praviš sa sirom, uzmi neki masniji ili sitan, onaj za pite...Na ovu meru 250-400 gr sira, zavisi kako voliš... [:osmeh]
2015 04 22
A na kojoj temperaturi peces? Ja inace obozavam da kuvam, ali nesto kod tih projica mi ne stima... moracu i meru da prepolovim nekako zato sto bih spremama u kalupu od 12 projica... hvala :-)
2015 04 22
Sad vidim da mi citas mislis, vidim gore odgovor.na.pitanje, hvala :-)
2015 04 22
Pa za 12 projica stavi 2 jajeta, čašu mleka, čašu kisele,2 čaše projinog i jednu belog brašna...to bi trebalo da odgovara toj količini...Recept za proju je nešto što praviš više puta po meri, ali kad počneš odoka da dodaješ sastojke znaš da si savladala...Ako uspeš još da nađeš projino brašno, žuto sa nekom devojčicom naslikanom na pakovanju čini mi se Unijapak proizvodi, ali nisam sigurna -to je to [:osmeh]
2015 04 22
Uvek prvo zagrej rernu na 250 dok ne ubaciš, pa smanji na 200-220...
2015 04 22
Imam ja neko zuto je cini mi se...a jel mora bas da bude.zuto zuto kao za starinske proje? sutra cu verovatno spremati i nadam ce konacno biti po mojoj meri :-) a isprobala sam sigurno desetak razlicitih recepata... [:vrtoglav]
2015 04 22
Ma ne može bilo koje, ali imaš belo i žuto projino brašno da kupiš, ja uvek koristim žuto zato stoje lepše samleveno, pa i zbog toga ispadne vazdušastije testo...A u braku ćeš tek kuvati [:osmeh] , ja sam prokuvala zbog mog dragog, tada sam znala da je pravi [:smejuljitise] , pre njega sam samo proju znala da pravim, verovala ili ne...Zato sam ga njome i osvojila, samo to je bilo na meniju [:smejatise]
2015 04 22
Ja znam svasta da.kuvam i bas volim da kuvam...i perfekcionista sam u kuvanju zato nisam zadovoljna moji dosadasnjim receptima [:osmeh] a ovaj moj inace uvek sve pojede, dosad se nije zalio.. [:kezitise] sta da ti kazem ljubav [:lepota] [:smejuljitise] A.reci mi da nije mnogo ceo praskic za.pecivo?
2015 04 22
Ja tako pravim za ovu veću količinu, upravu si smanji na 2/3 p.p. onda...Videćeš već, možda iz prve ne uspe kao što bi ti želela, ali menjaj onda ti po svom ukusu...Bitno je da se ispoštuje šema 1mleka prema 2 vode i 2 projinog prema 1 običnog brašna...Meni je da bude kao mamina ispala negde 2-3 put kada sam pravila..ima 10 god od tada...Ja sada kada pravim merim tečnost,a brašno dodajem po osećaju, provališ koja je idelna gustina vremenom... [:osmeh]
2015 04 22
Probacu, hvala na korisnim savetima :-)
2015 04 23
1 2