Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Da li i vi volite da kuvate? Evo sjajnh recepata u temi ---->

Evo i jedan arapski ruckic .. Bukvalno pustis masti na volju.. proprzis posebno crni luk seckan na kolutove posebno proprzis grasak posebno proprzis krompirice seckane na kockice posebno jos neko povrce koje god hoces, mozes cak i ono zamrznuto onda uzmes badem sirovi, prokuvas ga, oljustis i proprzis da dobije rumenu boju ispeces piletinu skuvas pirinac sa karijem nadjes veliku tepsiju, pleh sta god u sta ces da sluzis... izrucis pirinac, dodas luk, promesas.... dodas povrce, promesas..... dodas krompirice, promesas.....i tako redom... onda na kraju poredjas piletinu i pospes bademom... [slika:c925a1a1-e52c-4d9a-8400-74a07eee3db8]
2015 12 05
Ja inače ne volim mnogo vremena da provodim u kuhinji,volim da spremam sve što ne iziskuje puno vremena. [:smejuljitise] Moram da pohvalim Dinu,ovo što je sad objavila je fenomenalno!Preukusno!!!!! [slika:2bf49761-396e-4eec-ad6d-cfe60275272f]
2015 12 05
Hvala Saharared spremice tebi Dina svasta nesto samo da se nadjemo opet u jednom gradu za stalno [:jezik] Ja nemam problem da provodim dan u kuhinji, vidi se i na meni koliko volim da zderem.. [:smejuljitise] ali to je jace od mene sta cu [:osmeh] Ovo poslednje jelo zahteva malo vremena dok se sve isprzi al zato se uziva u njemu.. Razmisljam sta bih mogla jos od recepta da podelim s vama, a da bude zanimljivo i da ne budu kolaci da ne podobijamo secer [:smejatise] A rolat koji je BojanaMaza okacila moram da napravim bas me privukao [:lepota] i Sos od belog luka sa piletinom mmmmm...
2015 12 05
I evo meni omiljenog kolaca [:lepota] [:lepota] [:lepota] [:lepota] ***Francuska krempita*** 1/2 kg lisnatog testa (ja sam kupila) 1,1/2l mleka 10 kasika secera 250 gr putera 4 dl slatke pavlake za slag 240 gr pudinga sa ukusom slatke pavlake, vanile 350 gr visanja (kompot, sveze ili iz hladnjaka) 50-100 secera, zavisi od ukusa, prvo probajte 40 gr gustina, skroba, (opet zavisi od soka koji puste visnje) Slag 250 ml Mlecne slatke pavlake za slag 150 gr slaga u prahu U 1/2 l mleka razmutiti puding, dodati 3 kašike šećera. Preostali litar mleka staviti na vatru sa preostalih 7 kasika secera da zakuva, dodati puding i energicno mesati da nema grudvica. Kada se blago prohladi dodati 100 gr maslaca. Kada se potpuno ohladi izmutiti preostali maslac i kašiku po kašiku dodavati u puding. Na kraju kada je fino umuceno dodavati pavlaku za slag i mutiti mikserom. Ja nisam prvo umutila pavlaku vec sam sipala direktno u fil i mutila. Fil na kraju treba da bude lepo cvrst, a kasnije kada odstoji jos vise ce se stegnuti. 2. Lisnato testo koje ja kupujem, a verujem i vecina vas ima dve ploce. Razviti plocu po plocu na dimenzije 30*35 cm i peci na 220 C na prevrnutom plehu. Kada ih razvijem ja ih nozem izbockam da se ne bi previse nadula i skupila. 3. Fil od visanja. Nista strasno, ukuvati visnje sa secerom i u 1 dl vode razmutiti gustin i uliti u visnje, promesati i ostaviti da se prohladi, ali ne skroz ohladi. 4. Mlecnu slatku pavlaku pazljivo umutiti, tj. paziti da se ne premuti pa da se pretvori u maslac. Slag umutiti po uputstvu sa kesice i varjacom spojiti sa slatkom pavlakom. 5. Filovanje: Kora, veca polovina fila od pudinga, mlak fil od visanja, druga polovina fila, slag, i drugu koru koju izmrvite medj prste i obilno pospete po krempiti.
2015 12 06
[slika:d70df206-54ac-4fa2-9a6c-4e57dbb69d16]
2015 12 06
Omiljena pohovana piletina, koju retko spremam ali kada spremim samo po oom receptu jedem. Tako bude mekana unutra a s polja hrskavo mmm....
2015 12 06
[slika:2ea691c1-e70c-4101-8466-2984fda73add]
2015 12 06
***** Pohovana piletina ***** Sastojci : oko 500 g pilećeg filea 80 g brašna 50 g škrobnog brašna(gustina) žličica crvene,mljevene paprike po želji 1 čeno protisnutog belog luka žličica Vegete so,biber 1,5 dl jogurta 1 kom jaje krušne mrvice (prezle) za paniranje ulje za prženje Priprema: Pileći file narežite na tanje šnicle,bez da ih batom rastanjujete,lagano ih posolite sa svake strane. 2. U većoj zdjeli pomiješajte brašno,gustin,crvenu papriku,beli luk,Vegetu biber,jaje i jogurt,miješajte dok god ne dobijete finu glatku smjesu bez grudica.Piletinu ravnomjerno uronite u smjesu,pokrijte posudu folijom i ostavite piletinu u hladnjaku najmanje 30 min,što duže odstoji tim bolje. 3. Nakon što je odstajala,vilicom vadite komade pilećih prsa zajedno sa smjesom i uvaljajte u krušne mrvice.U tavi zagrijte ulje,stavljajte panirane komade piletine i pecite sa svake strane oko 5 min.dok ne dobije rumenu boju.Pečeno izvadite na kuhinjski papir da bi se ocijedio višak masnoće. Poslužite uz razne priloge po želji i finu sezonsku salatu.
2015 12 06
Kakva lepa temaaaa !!! [:lepota] Jedva cekam da probam ove recepte, a probacu SVE ! [:smejuljitise] * Cokoladne kocke * 5 jaja 6 kasika secera 3 kasike brasna 100 gr otopljene crne cokolade 150 gr mlevenih oraha ( lesnika ili badema) 1/2 praska za pecivo 1/2 kasicice cimeta ______________ 140gr secera 140 gr putera 140 gr crne cokolade 2 cela jaja narendana korica jedne pomorandze 1/2 kasicice cimeta _______________ sok od jedne pomorandze _______________ pek papir ____________ Ovo je mera za manji pleh. Ja pravim od duple mere,sto i vama od srca preporucujem [:jezik] [:smejatise] i koristim duboki pleh iz rerne 1) Umutiti 5 zumanaca sa secerom, dodavati brasno sa praskom za pecivo , mlevene orahe , cimet i otopljenu cokoladu. Posebno ulupati 5 belanaca i lagano dodati smesi. Dobro zagrejati rernu. Dno pleha obloziti pek papirom, uliti smesu i peci na 180 stepeni oko 1/2 sata (zavisi od rerne). 2) Na pari otopiti ,sve vreme mesajuci secer,puter, cimet,cokoladu , 2 jaja i narendanu koricu pomorandze, sve dok masa ne postane kompaktna i sjajna. 3) Ispeceno testo ne vaditi iz pleha , izbockati viljuskom , preliti sokom pomorandze dok vruce i odmah zatim ,ravnomerno, rasporediti i sav cokoladni fil. 4) Ostaviti da se ohladi na sobnoj temperaturi, a onda staviti u frizider. 5)Kad se dooobro ohladi iseci na kocke ( obavezno kvasite noz ) i sluziti sa ulupanom slatkom pavlakom, mada i nije potrebno,jer su ove kocke neverovatno meke i socne. [slika:5197ebfc-1c6a-4125-971f-d36d23293a8f]
2015 12 06
Jaooo OlgaAN kako je ovo cokoladnooooo divno [:lepota]
2015 12 06
Jaooo OlgaAN kako je ovo cokoladnooooo divno [:lepota]
2015 12 06
BojanaMazo, logican nastavak ove fenomenalne piletine. [:lepota] Cim svane bacam se na pohovanje po tvom receptu [:smejuljitise]
2015 12 06
jao moracu da probam sve ove recepte.. ja pieltinu i cokoladu obozavam [:stidljiv] evo jedan slatkis i od mene [:osmeh] Bonzita 1/2 kese confleks 1/2 kese car na dar ili cokoladnog cornfleksa 8 kasika meda 5 kasika secera 100g susama 3 kasike kakoa 1 margarin 1 cokolada (po zelji ja je stavljam jer ..cokolada [:osmeh] ) Priprema -U vecu serpu staviti margarin, med, cokoladu i secer da provri. -U manjoj serpici proprziti susam da porumeni. -Onda kad provre margarin,med, cokolada i secer skloniti sa sporeta i dodati sve ostalo, izmesati lepo. -Sipati u papirne korpice i ostaviti da se ohladi. Ukus je potpuno isti kao bonzita, meni cak i lepsi [:osmeh] [:osmeh] Nemam sliku ali evo nasla sam na netu neku slicnu.. [slika:7f9f062a-1d4a-4413-9b9e-303521bf5227]
2015 12 06
Dina, ovaj kolac mama moja pravi sa eurokremom(kako ne stavlja, jer ga ja ne volim) i booozanstvenog je ukusa. Onoj socijalnoj bonziti ne moze ni da pridje. [:smejuljitise]
2015 12 06
Umesto kakao ??? Jao moracu i to da probam [:stidljiv] Ni ne secam se kad sam kupila socijalnu bonzitu.. Ovo napravim i uzivam u prezderavanju [:osmeh] Moji kuci recimo vole bonzitu i rafaelo kuglice da im pravim.. Oni mogu na tome da zive ja mislim... [:smejuljitise] [:smejuljitise]
2015 12 06