Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Kako to mislite nema licnog preuzimanja?!

Sve cesce nailazim na clanice sugradjanke koje na profilu napisu da nema licnog preuzimanja. I nimalo mi nije jasno zasto to. Cipele i farmerke i jakne kupujem ISKLJUCIVO uz probu i ako sam videla nesto sto mi se dopada i sto bih uzela, naravno da bih prvo htela da probam. Drugo, zaboga pa necu placati 200 dinara dostavu ako smo u istom gradu. Meni nije problem da dodjem na njihovu kucnu adresu, moraju jednom bar do radnje izaci, majku mu. Razumem i obaveze, i decu, i posao, i kucne ljubimce, ali 2 minuta nije nikakav problem. Ja kao prodavac i po pola sata provedem s osobom koja je zainteresovana za moj predmet jer je u mom interesu da kupac bude zadovoljan. I trece, cim vidim to na profilu, odmah mi prorade alarmi u glavi da nesto sa robom nije u redu, cim nece da se nadju lice u lice i zato izbegavam takve clanice. Najveci biser na koji sam naisla je bilo da je devojka na profilu napisala da za sugradjanke salje taksijem na adresu. :D Sta vi mislite? :D
2016 02 12
Pa taxi joj u BGu izadje vise nego postarina. Samo start je skuplji nego post express :D
2016 02 12
Jedino bih mogla da razumem da devojke koje zive u Beogradu ponekad odbiju licno preuzimanje zavisno od lokacije gde zive, jer ponekad se vise isplati platiti postarinu od 150 dinara, nego platiti prevoz, posebno ako se menja vise od jednog. Videla sam i da neke clanice iz Nisa ne rade licno preuzimanje, sto je meni pomalo cudno, jer ipak je ovo manji grad i svuda se lako stigne i peske, a postoje i neke tacke grada koje obicno skoro svi obidjemo s vremena na vreme. Ali, svako ima prava da odluci kako ce da posluje, ma koliko to nama cudno izgledalo, na nama je da prihvatimo takav vid saradnje ili ne.
2016 02 12
Ja sam iz Novog Sada, a to je ravan grad, mozes pesice svuda ici :D
2016 02 13
i meni se to dogodilo kada sam htela razmenu sa jednom clanicom i odustala sam jer mi je stvarno besmisleno ..takodje jednom,kupovina je bila u pitanju,zena nije zelela sa mnom da se nadje u centru vec je zahtevala ili da ja dodjem kod nje na klisu(morala bih 4x da platim bus) ili dajoj uplatim novac post netom pa da mi posalje -.-
2016 02 14
Ako je kupovina u pitanju, ne vidim ništa neobično u vezi sa tim da prodavac zahteva nalaženje na svojoj lokaciji, on nije kurir, a kupac mora da računa na sopstvene troškove preuzimanja, kakvi god da su. Ako mu se ne isplati ili mu je urnebesno cimanje, šta da se radi. Meni nije teško da stvar ponesem u centar grada ako idem do centra, a ako ne idem, a kupcu je HITNOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zahteva da mu raznosim robu, i i ne može da dođe do mene po predmet koji košta 300 dinara, onda mi je žao, ali neće doći do disbalansa univerzuma ako i ne dođe. Inače, nemogućnost ličnog preuzimanja jeste bezveze ako su osobe iz istog grada, uz ogradu da ovo ipak ne mora da važi za Beograd. Osobi iz Resnika je brže i jeftinije da poštom preuzme paket poslat iz Zemuna, nego da ide lično po njega. Svakako, dobro je ako prodavac ostavlja tu mogućnost, jer je besmisleno da neko iz Zemuna šalje paket u Zemun :)
2016 02 15
Js nisam zahtevsala da mi donese na adresu vec da se nadjemo u centruu i to kada njoj bude odgovaralo jer bih morala do nje i nazad da platim prevoz 4x a student sam i svaki mi dinar znaci...a nju je mrzelo i zato nije htela jos je i bila bezobrazna...tako da sam odustala iako mi se predmet jako dopadao...besmisleno mi je da iako smo obe u novom sadu dajem pare za proviziju post neta i postarinu ili 4x placam autobus i da me prdmet izadje duplo skuplje zato sto nju mrzi...mislim da i kupac i prodavac treba da izadju u susret,jer je na obostranu korist...
2016 02 15
Nije dužna da se nalazi bilo gde, sem na lokaciji koju sama odabere. Kao što rekoh, mene ne mrzi da ponesem predmet u centar, ali ne pada mi na kraj pameti da se nalazim s nekim na pola puta samo zato što je njemu to zgodno. I sama sam odustala od raznih kupovina jer mi nisu odgovarali uslovi prodaje. nemam prava da ih namećem prodavcu, bio on bezobrazan ili ne, mrzelo ga ili ne.
2016 02 15
I prodavac nema nikakvu korist ako se nalazi na pola puta. Evo npr. ja prodam stvar za 500 dinara i onda dam 150 dinara da dođem do centra, jer je to nama obema na pola puta. Zašto JA da imam trošak kao prodavac? Trošak je uvek na štetu kupca, a pošto sam kupac u 95% vremena, to uvek poštujem.
2016 02 15
Nisam rekla da je u obavezi,ali mislim da je fer izaci u susret ako si u mogucnosti,sto je bila...ja sam i htela da se nadjemo u centru kada njoj bude usput..ja svojim kupcima uvek izlazim u susret,kad god sam u mogucnosti..ili se bar potrudim da nadjemo neki kompromis...iskreno najvise mi je smetalo sto je bila tako neprijatna jako i pokusala da se postavi iznad mene ...
2016 02 15
Na neprijatnost ne odgovaram uopste, a sto se tice preuzimanja, pa valjda imamo obaveze svi, moramo otici negde nekad. Razumem devojke koje su iz kamenice ili iz futoga/veternika, pa cak i petrovaradin, ali valjda ce otici u centar na kafu nekad, pa makar to bilo i za 5 dana. Slazem se sa Pikiatora, Nikerym ima pravo u nekim stvarima, ali ne u svemu. Kompromis je najbitnija stvar. Sem toga, ako se nema za bus, dodje se peske. Ili biciklom. Ili rolerima. Uvek postoji nacin ako neko dovoljno zeli. :)
2016 02 15