Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Nostalgija

Nekada iz dosade listam predmete( sigurna sam da i ostale devojke to rade)..ili kada mi nešto treba,pa se nadam da ću to i naći. Ovih dana vidjam stvari koje sam nosila u vrtiću( neke od vas se sećaju devedesetih kada su nam mame kupovale garderobu na pijaci,jer bolje od toga nije postojalo)..te iste i vrrrlo slične stvari se ovde nazivaju "novo",nošeno "jednom" itd...o cenama da ne pričam:D Da li se neka od vas podsetila tih vremena(pre 20 i kusur godina),kada lista stranice na sajtu:)? p.s.Ovo nije vredjanje naravno,samo konstatacija da neko i dalje poseduje tako nešto,a zapravo je stvar u dobrom stanju.
2016 08 30
Da, i ja sam nailazila na takve stvarcice i veruj da mi je drago kad vidim da neko jos uvek to ima i jos pogotovo kad je ocuvano...
2016 08 30
Meni su recimo dve potpuno različite stvari kad vidim da neko prodaje po "ludačkoj" ceni neku staromodnu, demodiranu stvar -ne one klasične koje nikada ne izlaze iz mode, već one koje su nekada bile stvar trenutnog trenda koji se nikada više nije vratio(srećom) i kad neko prodaje vanvremenski fenomenalan vintage komad. Za ovo drugo bih i sama izdvojila dosta parica, a na slučajeve iz prvog primera se grohotom smejem... Ali pošto je tema nostalgija reći ću vam da i dan danas čuvam Adidas helanke (made in Yugoslavia) moje mame koja ih je kupila još u mladosti dok joj je hobi bio vožnja rolšua! :) Dakle to je staro oko 40 godina, a izgleda bukvalno kao iz radnje. Jednom sam ih nosila iz fazona i nema ko me nije pitao za njih. Iskrena da budem, kad bih ih prodavala (a ne bih u životu) stvarno ne znam koju bih cenu stavila :D
2016 08 30
Slazem se jsa Lokibg od reci do reci. Mogu se videti demodirane stvari, za koje ne znam ni kako su se nosile tada, a kamoli sada, a koje su cesto oznacene sa Vintage u naslovu kako bi privukle kupce, ali isto tako uzitak je videti klasicni vanvremenski komad za koji vredi izdvojiti novac. Kao i Lokibg, i ja cuvam pojedine mamine stvari, npr. izdvojila bih naocare za sunce, model koji je fenomenalan, i koji podseca na stil, recimo Odri Hepbern, i koji odise elegancijom i upravo tom vanvremenskom notom. I tacno ih nikad ne bih prodala, jer kao sto Loki kaze, ne bih znala ni koju cenu bih kreirala. Secam se da sam jednom videla da se prodaje i onaj cuveni zeleni karmin sto menja boju, podsetio me na detinjstvo. Mislim da nema kuce koja taj karmin nije imala :D
2016 08 30
I ja prodaj cipelice iz mog detinjstva, ali ih nisam nosila. :D meni se svidjaju, da.su vece.sad bi ih obula.. a cerku nemam .. :D A pre neki dan kod babe sam bas preturala po ormanu, ona je zivela u Nemackoj i imala je uvek lepu garderobu, pola ormana sam ponela ja da nosim :D tkao sto i sa tetkinom i majkinom garderobom.. sve je ostalo novo, naravno ima nekih stvari koje su tada bile moderne a sad su smesne :D ali cuvajte garderobu, sve to moze opet nekad biti moderno.. a opet steta je baciti .
2016 09 01
Divna tema o:) o:) o:) ja čuvam za uspomenu neke stvarčice od moje bake <3 Kupila sam na ovom sajtu,dve fenomenalne kožne jakne,za jeftine pare,a tačno su od majki članica :")
2016 09 01
Ja cuvam antilop cizme, uz nogu, mis sive, koje je nekad davno, jos pre udaje majka kupila u Italiji i u izuzetnom su stanju. Jedino su flekice otisle od stajanja, pukle same od sebe i one su zamenjene. Sad bi ih nosila moja najstarija cerka da joj nisu za broj vece, mada sam ih ja nosila u tim godinama, iako su i meni bile za broj vece. Pre neki dan sam nasla i boho bluzu, narodna radinost, a bila sam ubedjena da je odavno nema. Imam jos toga kvalitetnog sto cuvam, npr- tasnice od koze, jos od majkine majke, skroz neobicne i interesantne Sto se tice onih pijacnih komada sa kojih otpada slika ili se ucebaju i od same pomisli na prvo pranje ,:) fascinantno mi je da ima zena koje iste komade s' etiketom jos uvek cuvaju i stavljaju na sajt za prodaju, ali ako ima kupaca za takvu robu, onda je opravdano da ista postoji, kakva god da je nama ostalima ;)
2016 09 01