Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Da li neko ima slican problem?????

Pre nedelju dana mi se pojavio cukalj....izraslina,crveno je i palac na stopalu je poceo da mi se krivi prema ostalim prstima,jako ruzno izgleda i veoma je bolno....da li neko zna kako se to leci a da nije operacija...ili ima da preporuci neku kremu nesto??? :,'( :,'( :,'(
2016 12 23
Mislim da moze da se zaustavi dalje "krivljenje" i bol, postoje silikonski umeci koji se stvljaju izmedju palca i psta i tako "sire" taj deo, i zaustavljaju dalji razvoj deformiteta koji nastaje uglavnom usled nosenja uske obuce...
2016 12 23
![](http://rs.img.kominoi.net/rs/images/message/10d58dec933f6a8fc6eb8f96769ff6be.jpg)
2016 12 24
čula sam da čaj od lovorovog lišća pomaže,ima šema kako se pije,ako te zanima probaću da pronadjem taj recept.
2016 12 24
nadjoh,u 3 dl vode stavi kašiku usitnjenog lovora,kuvaj 5 min.,preklopi neka odstoji celu noć,ujutru procedi i uzimaj u malim gutljajima tokom dana,piti 3 dana,pauza 7 dana i tako 2 meseca.
2016 12 24
Hvala vam puno devojke,probacu taj caj i uzecu taj umetak.
2016 12 24
Odmah cu ti reci da je umetak cista laz, ne pomaze. Cukljevi imaju veze sa genetikom, majka, baba, tetka ili neko sa tatine strane.... Da li ih ima neko u familiji? Moze pomoci operacija, a da ih ne bi napravila jos vecim, biraj obucu koja nije tesna u tom delu. I caj probaj, ne kosta nista...
2016 12 24
Tetke mi imaju cukljeve... :,'( Iskreno bojim se operacije....caj cu svakako probati...negde na netu sam procitala da je gavez dobar....
2016 12 25
Inace, s tim se zivi normalno, ne umire se od toga daleko bilo.. i kazu da je bolje kad se pojave dok smo odrasli, tj. kad nam je hod vec formiran i kada se vise ne razvijamo... nije dobro kod dece zbog kasnijih poteskoca pri hodu i trcanju. Operacija se vise radi zbog estetike.
2016 12 25
Operacija se radi Uz pomoć ''finih'' testerica, čekića i dleta sa kojima se jednostavno odsece kost . Naravno ,morbidno zvuci ali je tako .Prijateljica je radila ,sada je ok ...mada je imala problema pre operacije ali i posle joj je bio potreban jedan duzi oporavak .Ostale metode mi nisu poznate . Zelim ti srecu .
2016 12 27
> NatySd: > Inace, s tim se zivi normalno, ne umire se od toga daleko bilo.. i kazu da je bolje kad se pojave dok smo odrasli, tj. kad nam je hod vec formiran i kada se vise ne razvijamo... nije dobro kod dece zbog kasnijih poteskoca pri hodu i trcanju. Operacija se vise radi zbog estetike. Zavisi kako kod koga .Neko zivi normalno ,neko ima strasne bolove i otezano hodanje ili nemogucnost stajanja na nogama .
2016 12 27
> TinaAdamovic: > > NatySd: > > Inace, s tim se zivi normalno, ne umire se od toga daleko bilo.. i kazu da je bolje kad se pojave dok smo odrasli, tj. kad nam je hod vec formiran i kada se vise ne razvijamo... nije dobro kod dece zbog kasnijih poteskoca pri hodu i trcanju. Operacija se vise radi zbog estetike. > Zavisi kako kod koga .Neko zivi normalno ,neko ima strasne bolove i otezano hodanje ili nemogucnost stajanja na nogama . Da, svakako.. mozda kod bolova mogu pomoci ti neki fiksatori za palac ili posebna obuca/ulosci za obucu... ali uglavnom operacije rade zbog estetskog izgleda stopala. Talo da ako Wesna nema probleme s bolovima (a daj Boze da ih nema nadalje!), nema potrebe da ide na operaciju. A da mogu biti "zajebani", itekako mogu, nazalost. Srecno, Wesna.
2016 12 27
Hvala devojke....nadam se da ce biti bolje ovim alternativnim metodama...jer me bole.... :,'( pocela sam da pijem caj od lovorovog lista,napravicu i mast od lovora i mazem gavez,kad bude plata kupicu te silikonske fiksatore i valjda ce biti bolje. :/
2016 12 27
Uglavnom, nista tesno nemoj nositi, a izbegavaj i stikle. A, genetski je problem jedino ako su i tetke nosile tesnu obucu ,:)
2016 12 29
Ahahah jacaikaja unistile me tetke. :') :')
2016 12 30
1 2 Sledeći