Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Da li neko ima slican problem?????

Pre nedelju dana mi se pojavio cukalj....izraslina,crveno je i palac na stopalu je poceo da mi se krivi prema ostalim prstima,jako ruzno izgleda i veoma je bolno....da li neko zna kako se to leci a da nije operacija...ili ima da preporuci neku kremu nesto??? :,'( :,'( :,'(
pre 28 dana, 19:45
Mislim da moze da se zaustavi dalje "krivljenje" i bol, postoje silikonski umeci koji se stvljaju izmedju palca i psta i tako "sire" taj deo, i zaustavljaju dalji razvoj deformiteta koji nastaje uglavnom usled nosenja uske obuce...
pre 28 dana, 23:55
![](http://rs.img.kominoi.net/rs/images/message/10d58dec933f6a8fc6eb8f96769ff6be.jpg)
pre 28 dana, 00:02
čula sam da čaj od lovorovog lišća pomaže,ima šema kako se pije,ako te zanima probaću da pronadjem taj recept.
pre 28 dana, 14:26
nadjoh,u 3 dl vode stavi kašiku usitnjenog lovora,kuvaj 5 min.,preklopi neka odstoji celu noć,ujutru procedi i uzimaj u malim gutljajima tokom dana,piti 3 dana,pauza 7 dana i tako 2 meseca.
pre 28 dana, 14:29
Hvala vam puno devojke,probacu taj caj i uzecu taj umetak.
pre 27 dana, 21:54
Odmah cu ti reci da je umetak cista laz, ne pomaze. Cukljevi imaju veze sa genetikom, majka, baba, tetka ili neko sa tatine strane.... Da li ih ima neko u familiji? Moze pomoci operacija, a da ih ne bi napravila jos vecim, biraj obucu koja nije tesna u tom delu. I caj probaj, ne kosta nista...
pre 27 dana, 22:36
Tetke mi imaju cukljeve... :,'( Iskreno bojim se operacije....caj cu svakako probati...negde na netu sam procitala da je gavez dobar....
pre 26 dana, 20:09
Inace, s tim se zivi normalno, ne umire se od toga daleko bilo.. i kazu da je bolje kad se pojave dok smo odrasli, tj. kad nam je hod vec formiran i kada se vise ne razvijamo... nije dobro kod dece zbog kasnijih poteskoca pri hodu i trcanju. Operacija se vise radi zbog estetike.
pre 26 dana, 20:15
Operacija se radi Uz pomoć ''finih'' testerica, čekića i dleta sa kojima se jednostavno odsece kost . Naravno ,morbidno zvuci ali je tako .Prijateljica je radila ,sada je ok ...mada je imala problema pre operacije ali i posle joj je bio potreban jedan duzi oporavak .Ostale metode mi nisu poznate . Zelim ti srecu .
pre 25 dana, 00:11
> NatySd: > Inace, s tim se zivi normalno, ne umire se od toga daleko bilo.. i kazu da je bolje kad se pojave dok smo odrasli, tj. kad nam je hod vec formiran i kada se vise ne razvijamo... nije dobro kod dece zbog kasnijih poteskoca pri hodu i trcanju. Operacija se vise radi zbog estetike. Zavisi kako kod koga .Neko zivi normalno ,neko ima strasne bolove i otezano hodanje ili nemogucnost stajanja na nogama .
pre 25 dana, 00:12
> TinaAdamovic: > > NatySd: > > Inace, s tim se zivi normalno, ne umire se od toga daleko bilo.. i kazu da je bolje kad se pojave dok smo odrasli, tj. kad nam je hod vec formiran i kada se vise ne razvijamo... nije dobro kod dece zbog kasnijih poteskoca pri hodu i trcanju. Operacija se vise radi zbog estetike. > Zavisi kako kod koga .Neko zivi normalno ,neko ima strasne bolove i otezano hodanje ili nemogucnost stajanja na nogama . Da, svakako.. mozda kod bolova mogu pomoci ti neki fiksatori za palac ili posebna obuca/ulosci za obucu... ali uglavnom operacije rade zbog estetskog izgleda stopala. Talo da ako Wesna nema probleme s bolovima (a daj Boze da ih nema nadalje!), nema potrebe da ide na operaciju. A da mogu biti "zajebani", itekako mogu, nazalost. Srecno, Wesna.
pre 25 dana, 04:30
Hvala devojke....nadam se da ce biti bolje ovim alternativnim metodama...jer me bole.... :,'( pocela sam da pijem caj od lovorovog lista,napravicu i mast od lovora i mazem gavez,kad bude plata kupicu te silikonske fiksatore i valjda ce biti bolje. :/
pre 24 dana, 18:02
Uglavnom, nista tesno nemoj nositi, a izbegavaj i stikle. A, genetski je problem jedino ako su i tetke nosile tesnu obucu ,:)
pre 22 dana, 22:39
Ahahah jacaikaja unistile me tetke. :') :')
pre 22 dana, 16:58
1 2 Sledeći