Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Da li neko ima slican problem?????

> Wesna90: > Hvala vam puno devojke,probacu taj caj i uzecu taj umetak. Imam ja za prodaju te umetke, ali ne mogu ovde na sajtu da ih prodajem jer nema ta opcija :) Licno ih koristim jer mogu da se nose po ceo dan.
2017 01 03
Mojoj drugarici su pomogli silikonski ulosci. Ja sam napravila sebi problem od par obuvanja uskih cizama na stiklu i prestala bilo sta dalje tesno da nosim. Ne vidi se da je koska otecena, ali vise mi ne stoje otvorene sandale na stiklu- gde se vide prsti, sto znaci da je ipak nastao manji problem..ali mi zene zarad izgleda znamo da trpimo dok ne napravimo sebi problem ,:)
2017 01 04
Neudobna i tesna obuca, stikle koja se svakodnevno nosi dovodi do ovog problema sa cukljevima i iskrivljenim prstima. Uvek sam najvise novca davala za obucu, kvalitetnu i uvek koznu. Jedno u zadnji par godina otvorene sandale mogu biti od vestacke koze. Takodje sve moje cipele imaju kozu i unutra , tj kozno im gaziste. Zbog toga retko nosim patike, jedino mi odgovaraju Reebok classic duboke..jeste da su skupe ali su preudobne i vrede svaku paru. Imala sam srece pa sam ih kupila na snizenju od 30% :)Gledam devojke nose ove tvrde cipele na platformu,. jeftinu obucu i stopala su im unakazena u ranoj mladosti. Dobra obuca moze da se kupi za male pare samo ako se trazi, pa cak i na rate se vise isplati jer takve cipele traju godinama. Imam dosta godina i tek pre dve godine je poceo cukalj da se nazire na levom stopalu i odmah sam kupila silikonske uloske. Ne treba cekati . Cak i skroz ravno obuca dovodi do tih promena. Peta mora biti makar 3-4cm visa od prednjeg dela cipele. Godinama sam radila poslove gde se satima stoji i veci deo radnog vremena ne moze da se sedne. Nisu dzabe servirke, spremacice i radnice u trgovine nekada nosile borosane. Kazu da nista udobnije nema. Jesu ruzne al zdravlje na prvom mestu , a i tada su ih svi nosili.
2017 01 04
Ja stvarno nisam upoznata sa nekim delotvronim metodama a da nije operativna.Sama operacija se radi rutinski,ne spada u one koje su zahtevnijeg karaktera tako da i ako bi se operisalo, nema razloga za brigu.
2017 01 07
Meni su taj manji problem napravile kozne cizme sa manjom stiklom, jer su bile tesne i nisam stigla ni da ih razgazim. Uvek sam za koznu obucu i nisam za stikle sa nepravilnim padom- kad stopalo ne legne tacno gde treba, kao ni za one u kojima jedva hodate, jer su previsoke. Eko kozu necu ni da komentarisem, sem ako nije nesto mekano i lagano za 'ponekad obuti'. Cim osetite da vam nesto ne prija, menjajte
2017 01 07
Ja nemam iskustva sa tim, ali sam videla na netu 1 metodu za ispravljanje- sednes, tabane na pod, staviš neku jacu, siru gumicu za kosu ili nesto slicno rastegljivo na palceve i siris i skupljas stopala bez razdvajanja peta. Ne znam koliko sam bila jasna. Ali kazu da je dobra ta gimnastika za cukljeve.
2017 01 12
> Wesna90: > Hvala devojke....nadam se da ce biti bolje ovim alternativnim metodama...jer me bole.... :,'( pocela sam da pijem caj od lovorovog lista,napravicu i mast od lovora i mazem gavez,kad bude plata kupicu te silikonske fiksatore i valjda ce biti bolje. :/ Eto da se nadovezem bez plasenja ,moja prijateljica koju sam gore navela da je operisala cukljeve , trpela je nesnosne bolove , nista joj nije pomoglo od krema i ulozaka mozes zamisliti kada setamo gradom i ona sedne na zemlju u bolovima ,nije bitno gde se nalazile .Na kraju je otisla pod ''noz '' i sada je ok . Ne zelim da te plasim samo zelim da ti kazem da je nekada bolje odluciti se na ''bezbolniju '' opciju koja ce te resiti muka za ceo zivot Jos jednom srecno i nadam se da ce proci <3 ;)
2017 01 27
> TinaAdamovic: > > Wesna90: > > Hvala devojke....nadam se da ce biti bolje ovim alternativnim metodama...jer me bole.... :,'( pocela sam da pijem caj od lovorovog lista,napravicu i mast od lovora i mazem gavez,kad bude plata kupicu te silikonske fiksatore i valjda ce biti bolje. :/ > Eto da se nadovezem bez plasenja ,moja prijateljica koju sam gore navela da je operisala cukljeve , trpela je nesnosne bolove , nista joj nije pomoglo od krema i ulozaka mozes zamisliti kada setamo gradom i ona sedne na zemlju u bolovima ,nije bitno gde se nalazile .Na kraju je otisla pod ''noz '' i sada je ok . Ne zelim da te plasim samo zelim da ti kazem da je nekada bolje odluciti se na ''bezbolniju '' opciju koja ce te resiti muka za ceo zivot Jos jednom srecno i nadam se da ce proci <3 ;) Operacija je neophodna kod jako izrazenih cukljeva, a kod onih koji su slabo vidljivi i bolni samo ako se dugo stoji i koristi neadekvatna obuca postoje ispravljaci specijalni koji se nose nocu. Moja kuma ih je tako ispravila. Silikonski su dobri isto samo za cukljeve koji se tek naziru.
2017 02 02
Prethodni 1 2