Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Molim za savet :)

Kupila bih nešto od jedne članice ali ona ima samo jedan utisak kao kupac. Cena tog proizvoda nije mala a nikako ne može lično preuzimanje jer je iz Beograda :( ona hoće pouzećem, ja sam joj objasnila da to meni ne daje nikakvu sigurnosta. Predložila sam joj da ona meni pošalje i čim dobijem paket da joj taj dan uplatim novac ( već su mi slale tako devojke bez utisaka i nije bilo problema ) ona je rekla da to njoj nije sigurnost i da ne želi da rizikuje. Sad ne želim ni ja da rizikujem i poludeću jer ne znam šta da radim :s
2017 02 06
Da ti kazem najiskrenije, uz duzno postovanje svim clanicama sa kojima sam saradjivala, za sada najbolje saradnja mi je sa clanicom koja je imala nula utisaka. Devojka je kupila od mene bundu pravu za 7500 i nijednu dodatnu sliku i dimenziju nije trazila (zbog toga sam se malo i uplasila) samo je poslala zelim ovo ostavila podatke. U svakom slucaju je platila pouzecem.. treba imati razumevanja i za nove clanice i one su isto nepoverljive prema nama. Pouzecem je najbolje (i na neki nacin je podjednaka sogurnost za obe) mada opet uradi kako smatras da treba, ne znam vrednost kolika je u pitanju.
2017 02 06
Imala sam identican slucaj i odustala od kupovine. Znam da ce retko ko poslati pre uplate, ali uvek krecem od sebe, slala sam i ja tako i to kad sam vec imala pozitivnih ocena. Carapice, jesi li imala ti neki utisak kao prodavac u tom momentu? Posto se ovde ne radi o kupcu nego o prodavcu sa 0 utisaka.. Ako jesi i samo pozitivne, devojka je imala neku sigurnost. Ovako kad kupujes od nekog ko nema ocene kao prodavac.. Pa, pratite forum i znate sta se desava. Naravno, nije svaki novi clan prevarant ali su velike sanse da naletite na jednog :(
2017 02 06
Obe imate razloga za strahovanje, a najverovatnije je nepotrebno, mada to sada ne mozete znati. Moj predlog je da angazujete nekog ko vam je blizak, a zivi u Beogradu. Imate sigurno nekog od prijatelja ili rodjaka. Mozete onda preko te osobe u koju imate poverenja da organizujete licno preuzimanje, a pre toga obavestite osobu koju saljete u svoje ime o izgledu i ceni predmeta. To bi mozda bilo najidealnije resenje za obe. Vi onda novac uplatite osobi koju poznajete i kasnije vam ta osoba posalje paket. Eto jedan predlog, a nadam se da ce i iskusnije clanice dati jos opcija.
2017 02 06
Da budem iskrena i ja sam do sada mnogo manje problema imala sa devojkama bez utisaka ili sa veoma malim brojem utisaka nego sa nekim clanicama koje su imale dosta utisaka. Bas sam pre neki dan saradjivala sa devojkom koja je imala 2 utiska i saradnja je prosla fantasticno.
2017 02 06
> DaadaaNaanaa: > Imala sam identican slucaj i odustala od kupovine. Znam da ce retko ko poslati pre uplate, ali uvek krecem od sebe, slala sam i ja tako i to kad sam vec imala pozitivnih ocena. > Carapice, jesi li imala ti neki utisak kao prodavac u tom momentu? Posto se ovde ne radi o kupcu nego o prodavcu sa 0 utisaka.. Ako jesi i samo pozitivne, devojka je imala neku sigurnost. Ovako kad kupujes od nekog ko nema ocene kao prodavac.. Pa, pratite forum i znate sta se desava. Naravno, nije svaki novi clan prevarant ali su velike sanse da naletite na jednog :( Imala sam.. ali naravno da sam imala i nula utisaka kad sam pocela, i hvala na razumevanju svim clanicama koje su saradjivale sa mnom i nisu me gledale kao prevaranta, samo kazem da je tesko i isto veliki rizik za prodavca da posalje predmet i nakon preuzimanja mu se posalje novac. Pogotovo ako je nov i nema iskustva sa internet prodajom.. nisam nista lose mislila, naravno da je za nju kao kupca rizicnije nego za prodavca kome moze.samo da se vrati paket.. Ako joj se mnogo svidja nek rizikuje, ako ne, nek odustane.. sta drugo da kazem.. ali smatram da ne treba polaziti od onig crnog, uvek se treba nadati najboljem i biti optimistican..
2017 02 06
u kojem delu grada zivi pa ako mi je usput pogledacu ti ja.
2017 02 06
Ucestvovala sam vise puta u temama gde je bila rec o utiscima i o tome koliko to utice na sticanje poverenja kod kupovine i prodaje ali uvek sam navodila svoj primer da se ne oslanjam puno na broj utisaka jer i sama ih nemam puno a apsolutno sam fer u saradnji..prosla sam i tako da mi utiske uopste nisu ostavili, i tako da su ih posle ostavljanja skinuli mada ne znam zasto kad su vec bili pozitivni tako da to za mene nije nikakav kriterijum..kad mi se nesto svidi kao kupcu, pokusavam da ostvarim sto bolju saradnju i izadjem u susret a pogotovo kao prodavac, slala sam i pre uplate svakako Mogu da razumem da se plasite ako su u pitanju veci iznosi sto je opravdano, ali ne obazirite se puno na taj br.utisaka jer ima svakakvih primera ovde :)
2017 02 06
Predivne saradnje sam imala sa clanicama sa malim brojem utisaka, cak i sa devojkama koje su se tek registrovale i bile pravi pocetnici u kupovini. I same smo nekada kretale od Nule. Ali, cinjenica je da je navala prevaranata budi sumnju i oprez. Posto govoris da se radi o velikoj sumi novca, iskreno, kada su takve sume u pitanju, ne bih kupovala da predmet ne vidim. Dobar predlog je dat, mozes da zamolis nekog da ti predmet pogleda i preuzme.
2017 02 06
Licno za vece iznose. Ti ili osoba od poverenja da pogleda, plati i uzme. Cas svakome, optimizam da, ali treba biti realan-samo to je sigurna i proverena varijanta. Ostalo-moze da bude, ali i ne mora da znaci. I to nema veze sa brojem utisaka, izuzev njih par proverenih sa novim stvarima, vise sa onim sta pise u istim. Tacno je da su svi nekada bili novi, ali mislim da je fer kada se prodaje skupo a nemate 'kredibilitet' da pokusate da nadjete prihvatljivu opciju za drugu stranu (ako mislite da prodate):recimo deo novca unapred, ostatak kada druga strana uzme paket i uveri se itd. Naravno, ako je sa druge strane iskusnija i fer clanica. p.s. kao prodavac sa novim clanovima uvek sam imala dobra iskustva. kao kupac-ne bas. ako cemo iskreno.
2017 02 06
Do sada sam imala samo pozitivna iskustva sa clanicama bez utisaka, secam se da sam izmedju ostalih jednom zamolila i OljuBg da se nadje sa devojkom i preuzme sat, nije bila neka cifra u pitanju ali je meni tad bio tesnac i sve se divno zavrsilo, sve tri smo cak i dobile dozvolu administratora da se ocenimo medjusobno. Ali necije pozitivno iskustvo ili negativno za Vas ne mora nista da znaci. Pronadjite nekoga ko bi licno preuzeo od clanice, neko u koga imate poverenja :)
2017 02 06
> carapica13: > Da ti kazem najiskrenije, uz duzno postovanje svim clanicama sa kojima sam saradjivala, za sada najbolje saradnja mi je sa clanicom koja je imala nula utisaka. Devojka je kupila od mene bundu pravu za 7500 i nijednu dodatnu sliku i dimenziju nije trazila (zbog toga sam se malo i uplasila) samo je poslala zelim ovo ostavila podatke. U svakom slucaju je platila pouzecem.. treba imati razumevanja i za nove clanice i one su isto nepoverljive prema nama. Pouzecem je najbolje (i na neki nacin je podjednaka sogurnost za obe) mada opet uradi kako smatras da treba, ne znam vrednost kolika je u pitanju. I ja sam super sarađivala sa članicama sa malo utisaka ali kad sam i ja imala malo, išla sam po njima iako sam i ja bila sumnjičava. Razumem potpuno nju i druge članice ali da nije prevaranata pun sajt, ne bi ni bilo toliko problema. Poštene članice od prevaranata i ne mogu da se istaknu :(
2017 02 06
> DaadaaNaanaa: > Imala sam identican slucaj i odustala od kupovine. Znam da ce retko ko poslati pre uplate, ali uvek krecem od sebe, slala sam i ja tako i to kad sam vec imala pozitivnih ocena. > Carapice, jesi li imala ti neki utisak kao prodavac u tom momentu? Posto se ovde ne radi o kupcu nego o prodavcu sa 0 utisaka.. Ako jesi i samo pozitivne, devojka je imala neku sigurnost. Ovako kad kupujes od nekog ko nema ocene kao prodavac.. Pa, pratite forum i znate sta se desava. Naravno, nije svaki novi clan prevarant ali su velike sanse da naletite na jednog :( I ja sam slala i prilagođavala se drugima :( naravno da nije svako prevarant, ima divnih novih članica i super sam saradnje imala ali opet je veća suma u pitanju i nikad nisi siguran :/
2017 02 06
> MakaMaka79: > Obe imate razloga za strahovanje, a najverovatnije je nepotrebno, mada to sada ne mozete znati. Moj predlog je da angazujete nekog ko vam je blizak, a zivi u Beogradu. Imate sigurno nekog od prijatelja ili rodjaka. Mozete onda preko te osobe u koju imate poverenja da organizujete licno preuzimanje, a pre toga obavestite osobu koju saljete u svoje ime o izgledu i ceni predmeta. To bi mozda bilo najidealnije resenje za obe. Vi onda novac uplatite osobi koju poznajete i kasnije vam ta osoba posalje paket. Eto jedan predlog, a nadam se da ce i iskusnije clanice dati jos opcija. Znam da obe imamo razlog za sumnju, zato sam i potražila savet i iskustva :) nemam nikog da preuzme :(
2017 02 06
> OljaBg13: > Da budem iskrena i ja sam do sada mnogo manje problema imala sa devojkama bez utisaka ili sa veoma malim brojem utisaka nego sa nekim clanicama koje su imale dosta utisaka. Bas sam pre neki dan saradjivala sa devojkom koja je imala 2 utiska i saradnja je prosla fantasticno. Verujem ti, ima bas super devojaka, mnoge sam upoznala :)
2017 02 06
1 2