Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zuc, dijeta, operacija zucne kese

E ovako. Mene Intresuje da li je neko proso ovako nesto. Krajem novembra Sam saznala da imam kamenje u zucu I da mi zuc nefunkcionise. Od tad Sam Bila Na dijeti veooma strogo da bih izbegla grceve i propadanje kamenja kroz zucnih kanala. Naime sad vec 3-4nedelja pokusavam da se hranim redovno. Nista mi ne smeta, sem toga da Sam od izgubljenih 10kg vratila vec 4.do operacija imam Jos 2 meseca sigurno. Neznam da li da se vratim na tű strogu dijetu sto su mi doktori preporucili, od cega nisam imala snage ni da ustanem íz kreveta, Al moram navesti da imam dva sina I muza u kuci koji moraju redovno da se hrane, I hrana mi je ispred nose. Ili da nastavim da jedem redovno. I da nastavim da rizikujem. Stvarno Sam zbunjena neznam sta da radim dijeta me Izludjuju gladna Sam uvek,al se plasim da ne ostetim Jos vise organe sa redovnom hranom,ali se ovako osecam jace. Neznam koliko Sam se jasno izrazila Ali se nadam da razimete o cemu pricam
2017 02 07
Uh, potpuno vas razumem i imam slicnu muku. Naime, imam kamencice u zucnoj kesi, ali za razliku od vasih moji su krupniji i ne mogu dospeti do zucnih kanala. Nisam medicinski obrazovana, pa stoga nemojte mene u potpunosti slusati, najbolje je opet konsultovati vaseg lekara, ali mogu svoje iskustvo da vam predocim. Ja sam promenila tri lekara i ono sto su mi svi savetovali jeste operacija. Ja nikako da skupim hrabrosti :s . Mislim da biste definitivno morali korigovati ishranu, ne bas stroga dijeta, ali neke stvari nikako ne uzimajte do operacije. Narocito je nezgodno sto vasi kamencici propadaju u kanal i nimalo ne bi bilo lepo da se tu i zaglave. Izbacite u potpunosti kozicu ribe, pecenja i bilo kog mesa. Papriku, takodje ne jedite. Meni su to sva tri lekara naglasila i ja sam to i primenila. Ne jedite zrele sireve, pasulj, grasak i boraniju svedite na minimum. Zumanca obavezno izbacite, narocito przena i bilo sta pohovano. Alkohol i gazirano nikako, jer dodatno nadima.Smeta jos gomila stvari, znam, ali ovo bas, bas smeta. E, da i crni luk u svezem obliku izbegavajte. Jedite 5-6 puta dnevno u manjim kolicinama. Nek vam se ishrana bazira na skrobu i ugljenim hidratima, bar dok se ne operisete, nakon toga cete sve ponovo uvesti u ishranu. Eto, ako sam uspela malo da vam pomognem, bice mi drago.
2017 02 08
> MakaMaka79: > Uh, potpuno vas razumem i imam slicnu muku. Naime, imam kamencice u zucnoj kesi, ali za razliku od vasih moji su krupniji i ne mogu dospeti do zucnih kanala. Nisam medicinski obrazovana, pa stoga nemojte mene u potpunosti slusati, najbolje je opet konsultovati vaseg lekara, ali mogu svoje iskustvo da vam predocim. Ja sam promenila tri lekara i ono sto su mi svi savetovali jeste operacija. Ja nikako da skupim hrabrosti :s . Mislim da biste definitivno morali korigovati ishranu, ne bas stroga dijeta, ali neke stvari nikako ne uzimajte do operacije. Narocito je nezgodno sto vasi kamencici propadaju u kanal i nimalo ne bi bilo lepo da se tu i zaglave. Izbacite u potpunosti kozicu ribe, pecenja i bilo kog mesa. Papriku, takodje ne jedite. Meni su to sva tri lekara naglasila i ja sam to i primenila. Ne jedite zrele sireve, pasulj, grasak i boraniju svedite na minimum. Zumanca obavezno izbacite, narocito przena i bilo sta pohovano. Alkohol i gazirano nikako, jer dodatno nadima.Smeta jos gomila stvari, znam, ali ovo bas, bas smeta. E, da i crni luk u svezem obliku izbegavajte. Jedite 5-6 puta dnevno u manjim kolicinama. Nek vam se ishrana bazira na skrobu i ugljenim hidratima, bar dok se ne operisete, nakon toga cete sve ponovo uvesti u ishranu. Eto, ako sam uspela malo da vam pomognem, bice mi drago. Hvala na savetima. Ja neznam Kako cu izdrzati. Veoma je tesko, I nezgodno. Jedva cekam da me operisu I da se resim vise ovih muka. Samo je zeznuto da sad bilo sta pojedem nista mi nesmeta. A pre 2meseca Sam imala 2napada grceva tad su kamenja prolazila kroz zucni kanal. Tad mi je sve smetalo. Sad nista. Zato I dobijam zelju za jesti. Ni ne osetim da nesto boli. Ranije me bolelo posle obroka. Jel moguce da su kamenja otisla I Zuc '' proradio '' jel su mi Dr. Rekli da je Bez funkcije
2017 02 08
Nema na cemu. Nisam sigurna da su mogli tek tako otici, ali mozda je najbolje da zakazete pregled i uverite se. Desavaju se citavi periodi bez ikakvih tegoba, pa se naprasno opet jave. Znam da je tesko...pogotovo ako volite nesto od zabranjenog, ali se strpite jos malo da ne biste izazvali napad, jer onda ce to da smiruju, a operaciju da odloze. Bar su meni tako rekli da mora biti potpuno mirna zucna kesa da bi radili operaciju.
2017 02 08
> MakaMaka79: > Nema na cemu. Nisam sigurna da su mogli tek tako otici, ali mozda je najbolje da zakazete pregled i uverite se. Desavaju se citavi periodi bez ikakvih tegoba, pa se naprasno opet jave. Znam da je tesko...pogotovo ako volite nesto od zabranjenog, ali se strpite jos malo da ne biste izazvali napad, jer onda ce to da smiruju, a operaciju da odloze. Bar su meni tako rekli da mora biti potpuno mirna zucna kesa da bi radili operaciju. Bila Sam vec 2x na ultrazvuku,i 2x kod hirurga i rekli su mi da su kanali prosireni i da kád sam imala grceve onda su verovatno kamncici propadali. Rekli su mi da se pridrzavam dijeti da nebih imala opet te napade. Al meni vec duze vreme nista neboli. PA sam se ponadala da je sve proslo.
2017 02 08
Cao. Moja mama je u avgustu operisala zucnu kesu, uklonjena joj je laparaskopijom, ima tri reza, za 8 dana je skinula konce, mesec dana strogo je vodila racuna o ishrani, nakon toga sve redovno. Ali, ono sto sam htela da ti kazem jeste da probas, ukoliko si finansijski sposobna, da kupis Gocin caj. Moja mama je pila i sa 14mm joj je posle 2 ture tog leka spao na nekih 7-8mm, ali joj je operacija bila zakazana, pa je svakako otisla. Eto, probaj. Imas ih na facu. Nemam ja nikakvu zaradu, korist, ne znam sta, cisto da znas da ti ne prodajem maglu, nego iskustvo govori.
2017 02 09
> NShibridi: > Cao. Moja mama je u avgustu operisala zucnu kesu, uklonjena joj je laparaskopijom, ima tri reza, za 8 dana je skinula konce, mesec dana strogo je vodila racuna o ishrani, nakon toga sve redovno. Ali, ono sto sam htela da ti kazem jeste da probas, ukoliko si finansijski sposobna, da kupis Gocin caj. Moja mama je pila i sa 14mm joj je posle 2 ture tog leka spao na nekih 7-8mm, ali joj je operacija bila zakazana, pa je svakako otisla. Eto, probaj. Imas ih na facu. Nemam ja nikakvu zaradu, korist, ne znam sta, cisto da znas da ti ne prodajem maglu, nego iskustvo govori. Cao. Znam, Cula Sam da sama operacija nije nista strasno. A za caj mogu ti reci da nesmem da pijem nista Sto bi procisto zuc jer su mi kamncici I ovako krenuli da propadaju. Veci mi je problem sa ishranom da nemogu da se pridrzavam.
2017 02 10
draga ja sam operisala zuc i bila godinu dana na toj njihovoj djeti uzas ako nemas jake napade jedi sve ali da to bude posno imas posne i makarone i majonez i margarin jaja NIKAKO IZBEGAVAJ UZIMAJ SVE BEZ JAJA JER ONE I POKRECU KAMENJE posle operacije dobrih godinu dana sam idalje jela sve posno e onda sam polako se vracala u normalu i sad jedem i jaja bez problema iako su mi rekli da nikad vise nesmem
2017 02 17
> mmajamata: > draga ja sam operisala zuc i bila godinu dana na toj njihovoj djeti uzas ako nemas jake napade jedi sve ali da to bude posno imas posne i makarone i majonez i margarin jaja NIKAKO IZBEGAVAJ UZIMAJ SVE BEZ JAJA JER ONE I POKRECU KAMENJE > posle operacije dobrih godinu dana sam idalje jela sve posno e onda sam polako se vracala u normalu i sad jedem i jaja bez problema iako su mi rekli da nikad vise nesmem Ja Jos nisam stigla do operacije nisam dosla na red, cekam da me zovu. A receno mi je da budem na dijeti do operacije i Jos I posle naravno koliko treba. Al nemogu da se pridrzavam, Ono je mucenje. Mene hvata nesvestica, nisam imala snage dete svoje da podignem. Jedva cekam da se zavrsi
2017 03 01