Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

da li je necije dete imalo mononukleoza tj bolest poljupca

danas smo isli kod dr jer su mu otekli krajnici i boli ga kad guta i ona nam rece da je to ta bolest poljupca da li neko zna nesto o tome iz iskustva
2017 02 09
Moja drugarica je to imala pre mnooogo godina. Zarazno je tako da je izolacija pozeljna (barem bila u to vreme), ali se ne prenosi nuzno poljupcima (iako je tako narodski poznata). Izleciva, mora da se miruje, piju lekici i to je to. Zvuci mnogo ozbiljnije nego sto je to bilo u njenom slucaju. Svakako pogledaj malo forumu po netu, tu sigurno mozes da nadjes mnogo korisnih informacija :) P.S. Brz oporavak zelim <3
2017 02 09
I moja rodjaka je imala mononukleozu, zarazila se preko flasice na treningu, pila je iz necije, tako da nema veze sa poljupcem, kao sto rece Olja. Uvecani su joj bili svi unutrasnji organi, jetra, bubrezi, visoka temperatura skoro mesec dana... lezala je, pila terapiju i nije izlazila dok se nije izlecila skroz. Leci se, sto je najvaznije i koliko god zvuci opasno, nije. :") I ja vam zelim brz oporavak!
2017 02 09
hvala drage da kazu samo puno tecnosti i mirovanje dobili smo antibiotik i rekla ako bude temperature da spustamo
2017 02 09
Brz oporavak!
2017 02 09
moja bratanica je imala mononukleozu.Nije to nista opasno,ali ne znam ko vam je dao tu dijagnozu na osnovu otecenih krajnika.Postoje posebne analize koje se za to rade
2017 02 15