Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Priče iz spavaće sobe, 18+ /

18+ hmm? misljenja 18- ?

Vidim da na temi pise 18+, zar na ovom sajtu postoje i mladje devojcice? Mislim mozda je diskutabilno i neki se ne sloze ali meni je iskreno malo cudno pa cak mogu reci i odbojno da mladji od 18 prodaju ista putem interneta. Zar ne bi bilo normalnije da ako vec zele da prodaju da za to zaduze mamu,stariju sestru/brata ili vec nekoga? Nekako mi je to ozbiljnije i sigurnije i za njih a i za nas a i zbog profesionalnosti prodaje. .
2017 02 25
Meni bi malo čudno bilo da neko od 17 angažuje mamu radi prodaje krpice. Osobe od 17 izlaze, imaju sex, vraćaju se kući kada svane, idu na takmičenja, pobeđuju, sa 16 mogu da stupe u brak, imaju obavezu da poseduju ličnu kartu... Smara više ovo uozbiljavanje bezazlenih stvari.
2017 02 26
Da ali sta je sa devojcicama od 13-14 godina koje ovde prodaju stvari, nije uopste svejedno. One ne mogu razumeti mnoge stvari, razumem potrebu za novcem i ciscenjem ormana ali kada je rec o internet prodaji to je mnogo ozbiljnija stvar.
2017 02 26
Sećam se, kada sam ja bila mala (možda 8-9 god) da smo se par drugarica, drugara i ja organizovali da prodajemo stare knjige, igračke i tako ne sećam se više ni ja, na nekoj improvizovanoj tezgi... A mislim da je "u moje vreme" bilo popularno čak i sakupljanje klinaca u Knezu koji su takođe prodavali tako knjige ili šta već (oni su bili stariji tipa 12-13-14 god). Sad toga više nema jer je internet odaaaavno zavladao životima dece, pa nekako i ne vidim problem da klinci od 13-14 god prodaju svoje stvari i online, naravno uz pun nadzor roditelja. A o "deci" 16+ da ne komentarišem, pa setite se sebe u tim godinama pobogu :)
2017 02 27
Pa naravno uz nadzor ok to i kazem uz ''mesanje'' roditelja mi je sasvim okej. Ali desilo mi se da mi devojcica od citaj ne vise od 14 godina proda ''malo nosenú'' majicu kad ono puna fleka i gromuljica. Jos licno preuzimanje bilo u pitanju a meni bilo zao, mislim kako da nakrpim dete ono valjda mi proradio majcinski instikt :') Ne znam da li oni shvataju ozbiljnost prodaje i da li imaju tu odgovornost koju mi malo stariji imamo..?
2017 02 27
Majicu punu fleka i gromuljica može da proda bilo ko bez obzira na godine. Ja sam najveću neprijatnost i neozbiljnost na krpicama doživela od gospođe koja može mama da mi bude ali bukvalno, već sam ranije pisala na nekoj temi o toj ženi koliko me je ispalila. E sad što se tiče konretno te devojčice, ja u tvom slučaju ne bi kupila majicu pa i da je najmilije dete na svetu. Možda bi joj slomila srce, ali naučila bi i ona nešto o poslovanju i zrelom ponašanju kad već hoće da se pravi "velika" i prodaje preko interneta.
2017 02 27
> MajaSchatz: > Majicu punu fleka i gromuljica može da proda bilo ko bez obzira na godine. Slazem se. Ja sam pocela ovde da prodajem kad sam imala 16 godina, bila sam sto Cruella1De1Vil kaze "profesionalnija" od 90% clanica ovde. Pod profesionalnoscu smatram samo to da uredno odgovaram na poruke, saljem pakete po dogovoru, ne saljem stvari sa ostecenjima, pokupim paket kad stigne, nista vise. Ako zelis nekog da prevaris, ili si jednostavno neodgovoran, mozes to biti i sa 15 i sa 75 godina. A i dan-danas nekad zaduzujem mamu da posalje ili pokupi stvari ako joj je usput, iako sam punoletna :D
2017 02 27
Nemam nista protiv, cesto bas vidjam devojke ispod 18, menjaju, kupuju, prodaju.. njima najvise i treba da promene jer se krecu , izlaze, idu u skolu.. . nisam ni ja mnogo starija od njih tako da razumem. A to sad, 12-13 godina, ne verujem da ih ima mnogo, ai sigurno im neko pomaze.
2017 02 28
Baš sam razmišljala koliko mi je žao što krpice nisu postojale kad sam ja bila u srednjoj kad su se masovno nosile helanke, uzane trenerke, duksevi-bundice, one haljine onako što se samo navuku, airmax itd što se uglavnom kupovalo u Depou :D Tad bi se baš fino izmenjala sa vršnjakinjama. Sad mi je naravno totalno drugačiji ukus, ne volim da budem uniformisana, po drugačijim kriterijumima biram stvari pa mi razmene nikako ne odgovaraju. Ali za klinke je ovaj sajt san snova pa ne vidim razlog da i one ne budu ravnopravne članice.
2017 02 28
Ljudi, to od 12/13/14 godina nisu vise deca, da se razumemo! To od vrtica nosi mobilni telefon sa sobom, internet dostupan svima, svasta vide, svasta znaju i vise se krecu nego mi u tim godinama. Sve im je dopusteno i previse. Nista ne treba da vas cudi. Da, klinke jesu za nas, ali niti tako izgledaju, niti se tako ponasaju, niti se tako oblace.... roditelji ne smeju da im zucnu, a ne daj Boze da ih udare... Ludilo, otislo sve u propast. A prevaraju bez stida i klinke i babe i gospodje, nema pravila.😒
2017 03 06