Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vracanje apetita

Drage dame da li neka od vas ima iskustva sa gubitkom apetita. Naime vec duzi period nemam apetit uopste niti osecam glad , nekad jedem samo 1put dnevno i sam sa 47kg pala na 40 mozda i manje. Uzimala sam i oligovit, centrum, med i mlec i jos svakakve dodatke i vitamine al ne pomaze. Neke preporuke ako ste imali slicna iskustva kako vratiti apetit i odrzavati tezinu ujedno. Hvala <3
2017 03 06
Vitamin b,ako ti nije gadan pivski kvasac ili u vidu tableta,idjirot je odličan za gojenje,potopiš malo idjirota u čašu vode,prenoći,iscediš ga i piješ u gutljajima,pre i posle jela.Pod hitno da počneš da jedeš.
2017 03 06
Meni je nutricionista prepisao: - vitamin B - Oligovit - Pivski kvasac Sve je efikasno od ta tri navedena i prirodno. To ti je uglavnom vitamin b sve i pivski kvasac, nista stetno. I dodala bih da dobro raspolozenje i fizicka aktivnost i klopanje omiljenih jela i jelo u drustvu puuuno pomazu!💪❤
2017 03 06
Los apetit moze biti povezan sa anksioznoscu i depresijom. Posle trudnoce sam naglo pocela da mrsavim, slabo sam jela, stalno bila na nogama i puno radila. Sve sam probala od gore nabrojanih vitamina i nista mi nije pomoglo dok nisam uhvatila rutinu. Dorucak obavezno cim otvoris oci, sto vise jedi i ne razmisljaj sta jedes, koliko, samo grickaj i zvaci sta god ti padne pod ruku. Slatkise izbegavaj. Ne dozvoli da osetis glad, ne razmisljaj koliko si se ugojila. Opusti se i ugodi sebi. Uzmi neke kvalitetnije multivitamine. Jedi salate i crveno meso, punomasne sireve. 40 kg je jako jako malo i to moze uzrokovati svakakve probleme u organizmu. Zelim ti sto pre da se zdravo ugojis 💖
2017 03 06
Uzimanje kvalitetnih vitaminskih suplemenata mi je pomoglo da se ''popravim '' . Inace se veoma tesko gojim a lako mrsavim . Naravno ne mozes se ''hraniti '' sa vitaminima ali ja vrlo dobro znam sta znaci gubitak apetita . Lako je reci ,''jedi redovno ,ne preskaci dorucak ''blah ,blah ...kada ne osecas glad ,nemas zelju za hranom . Eto meni su vitamini pomogli . Ne oligovit,kvasac i gluposti .. Probala sam sve moguce da ne kazem ''nase '' vitamine i one iz ''domace radinosti '' i shvatila da ne vredi . Onda sam izdvojila novac za koji bih kupila neke bespotrebne krpice na primer ovde na sajtu i kupila kvalitetne inostrane vitamine . Imas u svim apotekama ,zavisi koliko si spremna da odvojis . Takodje je vazna i setnja ,svez vazduh itd .. Postoji mnogo faktora za gubljenje i vracanje apetita ja pricam o onome sta je meni pomoglo. Naravno i metabolizam igra ulogu . Vitamin B ti je krucijalan ali nije dovoljan samo on .
2017 03 07
Vitam B, pivski kvasac i neki sport naravno..kad malo izmoris organizam kroz neki vid rekreacije osetices glad i pojacati apetit a kad tako nastavis neko vreme jednostavno se i metabolizam menja, kod mene je ovo delovalo
2017 03 07
Jaja od prepelice :) Moja ćerkica koja je sada u pubertetu i za njen uzrast premršava, bez apetita..sve smo probali, ništa nije pomoglo. Jedna baka nam je ponudila jaja, dajem joj samo 1 dnevno umućeno sa kašikom meda i mlekom po želji, nikad više nije jela, verujte mi...a dobra su inače i za svašta nešto kao lek :)
2017 03 08
Hvala vam svima, eto neke stvari jos nisam probala nadam se da ce mi nesto uspeti zahvaljujuci vama <3
2017 03 18