Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Pametan savet,ideja,nesto mi je potrebno ...

Vidjam se sa jenim momkom vec neko vreme. Decko je nesto malo stariji od mene,fakultetski obrazovan,sa finim poslom u danasnje vreme,kulturan,zabavan u drustvu,itd ... Ja sam potpuno drugacija,zivim sama,radim u obicnom butiku,zivot mi se sveo na kuca-posao-sestra-kuma-kuca. Nemam neko drustvo,tj nemam gotovo nikoga,ne secam se kad sam izasla a da nije bilo pice s njim ni bilo sta slicno. Zelim da promenim zivot,ali ne znam kako. Pokusavam steci nove ljude,ali bezuspesno. Zelim biti uspesna,promeniti posao,steci nesto dodatno zvanje-obrazovanje,da bih mogla da mu pariram,a ne znam kako. On zna moje probleme,sve se zavrsi na "ne mlati" ali meni smeta. Ima neko nesto pametno za reci?
2017 03 19
Najpre, edukaciju treba da stices zbog sebe, a ne zbog njega. Svi mi moramo raditi na sebi ceo zivot. Evo primera, moj deka je bio akademik, clan 6 Akademija nauka i umetnosti sirom sveta, govoriom tecno 9 jezika, a umro je sa knjigom u rukama jer se i dalje edukovao za svoju struku. Zasto? Jer je to voleo, zeleo i nikada nije prestao da radi na sebi. Razumem da se osecas inferiorno u odnosu na njega, ali to sto radis u kaficu, a on mozda radi kao menadzer, veruj mi, ne znaci nista. Vazno je sta nosis u sebi. Ako on cini da se ti osecas tako onda to nije ok, ako se ti generalno osecas lose po pitanju tvoje trenutne situacije, to je vec nesto drugo. Ima toliko kurseva, knjiga za procitati, filmova za odgledati, predstava, koncerata... Sve je to deo "kulturnog uzdizanja", da se tako izrazim. Sta volis, sta te ispunjava, sta ti stavlja osmeh na lice - tome treba da tezis ma sta drugi ljudi mislili. Momci dodju i prodju, a mi smo jedini koji moramo da zivimo sa sobom do kraja zivota. Stoga, radi ono sto volis, uci o onome sta te zanima, eksperimentisi, probaj nesto novo, skaci padobranom (ok ja prva to ne bih smela :") )... Prihvati i voli sebe, a sve ostalo ce samo doci :*
2017 03 19
Ma ja sam i zbog njega i sebe generalno takva,vidim da mi zivot neispunjen,a njemu to ni najmanje ne smeta ...
2017 03 19
U tom slučaju samo rad na sebi. Čitaj, upiši neki kurs jezika, sada imati dosta promotivnih kurseva koji su besplatni za IT (na primer), imaš mnogo online kurseva nakon kojih dobiješ sertifikate i slično. Moraš prvo da budeš zadovoljna sobom, da stekneš veru u sebe da ti to možeš. "You can do anything you set your mind to." :")
2017 03 20