Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kovrdzava kosa

Sta da radim sa kovrdzavom kosom a da ona lici na nesto? :D
2017 04 11
. <3
2017 04 11
Ukucajte na internetu cadivea kreatin,kazu da je tretman dobar za ispravljanje kose. U Beogradu je cena oko 7000 u zavisnosti od duzine
2017 04 11
Ja godinama koristim pivo = opasnu kosu potopim u pivo (samo duzinu, ne teme), iscedim rukama i tako je susim konstanto je guzvajuci, sa glavom okrenutom na dole obavezno :) Pivo treba da izvetri zbog alkohola, hrani kosu i odlicno je oblikuje, ne bih ga menjala ni za sta na svetu. :D I, ne, ne smrdi kosa posle na pivo :D Slazem se sa Tanjicom za majicu, nikako ne uvijati kosu u peskir, to je bas kida, kao i pranje sto hladnijom vodom, bar na kraju duzinu isprati skroz hladnom jer to zatvara kutikulu.
2017 04 12
Hvala :D
2017 04 12
Evo moje rutine :) Perem je na 4-5 dana, posto mi se ne masti puno, suva je prirodno. 1. Stavim kokosovo ulje utrljam u teme, i najvise na krajeve, posto je suva, i ostavim da odstoji par sati, ili prespavam. 2. 2x sampon, trudi se da bude neki blag, kako ne bi opterecivala dlaku. 3. Stavim masku koja je ujedno i regenerator, rascesljam i ostavim 10 min da odstoji i isperem. 4. Nagnem se nad kadom, i peskirom guzvam kosu i samim tim cedim visak vode. 5. Prelijem pivom i isto guzvam, zatim stavim neku kremu za kovrdze(belea, imas u dm-u) 6. Susim je difuzerom, opet nagnuta na dole, i tjt :) Nadam se da sam pomogla :*
2017 04 13
Moja kcerka je jucer ispravila dugu kosu sa cadiveom kreatinom,kosa joj je predivna,nema vise feniranja,platila 8000.
2017 04 15
Nikada svoju kovrdzavu kosu nisam ispravljala i fenirala! Ravna kosa,koliko god bila savršena,sjajna,,isfenirana,peglana...nikada ne može da izgleda bujno, ženstveno i atraktivno koliko kovrdzava Dobar frizer i dobro šišanje su prva stavka savršene frizure... Nadjite nekoga ko se stvarno razume jer čim kaže ti si kovrdzava tebe ću lako...samo ustaneš sa stolice i odeš *Znači dobro ošišana kosa...ja imam prilično dugačku,skoro do pola ledja i šišam se stepenasto pa ona lepo pada i lepo se formiraju lokne *izuzetno bitna je nega..pakovanja,pakovanja i pakovanja...ja volim kad imam vremena da umutim jedno jaje,malo maslinovog ulja,malo meda,majoneza, ad kapi,pantenol rastvor, čičkovo ulje...i drzim na kosi dok mi ne dosadi...obavezno se ispira prohladnom vodom da belance ne bi koaguliralo pa si u problemu *dobar šampom bez silikona i ostalih dodataka koji to samo slštete...ja godinama koristom prirodni Allin šampon,on je oko 400din ali vredi svaku paru, uz njega koristim i Allin serum za brži rast *nakon pranja dobro pakovanje, ja ne koristim balzame jer imam utisak da mi previše omekšaju kosu pa lokne budu nekako opuštene i bez forme *posle pranja pivo i samo pivo...već 15 godina ne menjam taj tajni sastojak😍😍 *na kraju malo ulja i seruma na krajeve i sušenje difuzerom,a imam i neki Bosch fen koji ne elektriše kosu i ima jonizator pa kao manje oštećuje *ne farbam se,imam prirodno lepu tamnu boju ali ponekad,na svakih godinu, dve sebe častim nekim lepim pramenčićima po par nijansi svetlijim od moje kose i efekat je fenomenalan *redovno skraćivanje krajeva,pranje na 3,4dana i to je to
2017 04 16
Zavidim svima vama sa kovrdzavom kosom! :)
2017 04 24