Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Psihologija /

Šta napad panike želi da vam poruči?

Verujem da ako ste kliknule na ovu temu znate o čemu pričam. Možda i najneprijatnije iskustvo koje može da se doživi, naročito prvih nekoliko puta, kada najčešće još uvek ne znate šta vam se dešava i zašto. Meni je trebalo mnogo vremena dok sam skapirala šta mi se dešava, a sve zato što mi je bilo glupo da to bilo kome ispričam, a nisam imala gde ni da čujem za ovo. Međutim, to je sasvim prirodna reakcija tela i duše, kada želi da vas opomene i pokaže vam da nešto ne radite kako treba. I to je najvažniije da shvatite, i da naučite da slušate i čuvate sebe! :) Na ovom linku ima super saveta za sve koji imaju ovaj problem http://www.vaspsiholog.com/2017/04/sta-napad-panike-zeli-da-vam-poruci/
2017 04 17
Ja sam isto sama shvatila da ono sto mi se ponekad desi jeste napad panike. Na sreću nisam se zaglavila u tom začaranom krugu da strahujem od sledećeg, jednostavno to prihvatim i nekako prođe. Nadam se samo da se neće pogoršavati. Uglavnom su izazvani u nekim stresnim situacijama.
2017 04 18
To ti je super i tako i treba da razmisljas! : ) Kada dozvolis sebi da se u stresnoj situaciji stresno i osecas, i pustis da prodje, a uz to resis i problem koji je sporan, i ne zatvaras te emocije u sebe, onda sve bude u redu.
2017 04 20
Napad panike nije toliko strasan,dok ne preraste u panicni poremecaj. Ja sam prve znake ignorisala i zbog toga se lecim godinama vec. Trenutno sam na terapiji jer imam dvoje male dece i ne smem rizikovati da me uhvati napad. Moji napadi su gadni,pored klasicne nelagode,znojenja dlanova,osecaja teskobe imam utisak da gubim svest i da ce mi srce stati svakog momenta. Zbog ovog sam morala prestati da dojim devojcicu sa 3,5 meseca, koja sada ima 2 godine. Imam i sina 10 meseci,nikad ga nisam podojila jer su me odmah posle porodjaja vratili na terapiju. Tokom obe trudnoce sam imala terapiju bensandinom u malim kolicinama,ali on nije opasan jer ne moze prodrti u placentu. Sada sam dobro uzivam sa svojom decom bez ikakvih strahova,ali to stanje mi omogucava Seroxsat. Ko ima pitanja na ovu temu moze mi se obratiti u inbox jer se vec 10 godina borim sa ovim poremecajem i znam dosta toga.
2017 05 02
Интересује ме како се ви борите са тим свим недаћама , верујем да многи то имају али решавају на свој начин. Лично сам била приморана да се повлачим јер у супротном још више себе увредим и није ми лакше. Највише сам за саморазвој , мисли , дела и навике.
2017 05 13
> Tanjica184: > Интересује ме како се ви борите са тим свим недаћама , верујем да многи то имају али решавају на свој начин. > Лично сам била приморана да се повлачим јер у супротном још више себе увредим и није ми лакше. Највише сам за саморазвој , мисли , дела и навике. Gore sam navela da sam jos uvek pod terapijom,ali u poslednjih 6 meseci sam potpuno Ok ne vezano za terapiju. Potrebna je jaka volja,cilj zbog cega moras prestati sa strahovima i negativnim mislima. Procitala sam tonu knjiga,ne pali. Jedino mogu preporuciti jako zanimljivo stivo PETI SPORAZUM,nacin da spoznas sebe,probleme i nacin kako da se nosis sa nekim losim stvarima u zivotu. Dakle postavi sebi cilj,ako si daleko zagazila u ovaj problem potrazi terapeuta. Ja nisam samela 1 minut ostati sama kuci ili izaci sa decom da prosetam. Sad je drugacije,uzivam u igri,setnji,ne plasim se sta ce biti ako ostanem sama i znam da ako ponovo krene da necu umreti od toga.Muzika,filmovi,knjige i ljudi koji ti prijaju igraju takodje vaznu ulogu. Ja sam prekinula kontakte sa ljudima koji su lose uticali na mene,a bilo ih je dosta. Sad imam svoj dragi krug prijatelja koji me razumeju i uvek su tu ako mi je potrebna casica razgovora. Radi na sebi svaki dan,pronadji nesto sto te okupira,ali pre svega priznaj sebi zbog cega se osecas tako-ne trazi krivca,sami smo sebi dozvolili da padnemo.
2017 05 14
Хвала Red'n'Black слажем се ... све се то и деси да бисмо се сетили себе и пазили више на себе :) хвала за наслов књиге, погледаћу :) ...да све помаже по мало али ништа као рад на себи и одабрано друштво.
2017 05 15
> Tanjica184: > Хвала Red'n'Black слажем се ... све се то и деси да бисмо се сетили себе и пазили више на себе :) хвала за наслов књиге, погледаћу :) > ...да све помаже по мало али ништа као рад на себи и одабрано друштво. Nema na cemu...to je moje iskustvo,na zlost dugogodinje,s time naucis vremenom da zivis kao ja i da ne dozvolis da ti se desava.
2017 05 15
Књига има у PDF формату али упркос цитатима из Библије (ако су сви оданде) у тексту не налазим да је Христос тај који спасава већ неки начин сагледавања али зар Библија не би већ имала савет? Када човек носи претежак крст он се спашава само уз велику силу молитве поготово псалтира где су и молитве снажне. Прети нам још горе стање ако читамо о трајном решењу јер се изнова обнављамо , мером сами а већим делом вером! Знам да је тешко створити клицу вере али је лакше молити се него тумачити нове ставове и туђе ставове о књизи коју сами требамо разумети уз помоћ доброг свештеника. Када је рад на себи немогућ и друштво није усклађено са нама то је најтежи пут за нас који зацичимо кад не можемо даље , сами и беспомоћни уствари само схватамо где заиста јесмо. На почетку реализма јављају се креативне идеје , колико год да паднеш , кад сузе стану , обриши колена и устани.
2017 05 17
Ne znam da li si pravu knjigu nasla... http://www.vulkani.rs/cached/www.vulkani.rs/Images/PETI-SPORAZUM-150x0-00000115181.jpg U knjizi Četiri sporazuma, koja je bestseler Njujork tajmsa duže od sedam godina, don Miguel Ruis otkrio je kako proces obrazovanja, ili „pripitomljavanja“, može biti uzrok da zaboravimo mudrost s kojom smo rođeni. Mi u životu sklapamo mnoge sporazume usmerene protiv sebe i stvaramo nepotrebnu patnju. Četiri sporazuma nam pomažu da raskinemo sporazume kojima se samoograničavamo i zamenimo ih sporazumima koji nam donose ličnu slobodu, sreću i ljubav. Sada se don Miguelu Ruisu pridružuje njegov sin don Hoze Ruis, da bi nam zajedno ponudili novu perspektivu za četiri sporazuma i moćan novi, peti sporazum koji će nam pomoći da preobrazimo svoj život u svoj lični raj. Peti sporazum nas vodi do dubljeg nivoa svesti o moći svog ja i vraća nas do izvornosti s kojom smo rođeni. U ovom ubedljivom nastavku knjige koja je promenila život milionima ljudi širom sveta, podsećamo se na najveći dar koji sebi možemo dati: slobodu da budemo ono što zaista jesmo. Zamislite kako živite jedan sasvim nov život – život u kom ste slobodni da budete ono što zaista jeste. Zamislite da živite ne sudeći sebi niti ikome drugom, bez straha da će drugi suditi vama. Prihvatate sebe tačno tako kakvi jeste, i prihvatate svakog drugog upravo onakvog kakav je. Poštujete sebe i svakoga drugog, a drugi zauzvrat poštuju vas. Živite bez straha, bez krivice, bez stida, bez kajanja. Volite svoje telo upravo onakvo kakvo jeste; volite svoje emocije baš takve kakve jesu. Zamislite da ste vi jednostavno vi, srećni ste i istinski uživate u svom životu. Ovakav život je sasvim moguć, i on je u vašim rukama. Drugi su to postigli, a možete i vi.
2017 05 18
Samo usvojite pet sporazuma kao svoj način života i uskoro ćete živeti u svom ličnom snu o raju. – Govorite besprekorno Recite samo ono što mislite. Izbegavajte da govorite protiv sebe. Koristite moć svoje reči u svrhu istine i ljubavi. – Ne shvatajte ništa lično Ništa što drugi rade nije zbog vas. Ono što drugi govore i rade je odraz njihove vlastite stvarnosti, njihovog vlastitog sna. Kada ste imuni na gledišta i postupke drugih, nećete biti žrtva nepotrebne patnje. – Ne donosite zaključke unapred Pronađite hrabrosti da postavljate pitanja i izrazite ono što stvarno želite. – Uvek dajte sve od sebe Kakve god da su okolnosti, jednostavno dajte sve od sebe – tako nećete osuđivati niti zloupotrebljavati sami sebe i ni za šta se nećete kajati. – Budite sumnjičavi, ali naučite da slušate Ne verujte sebi niti ikome drugom. Slušajte nameru koja stoji iza reči, pa ćete razumeti stvarnu poruku.
2017 05 18