Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Menstrualne casice, Vasa iskustva?

Devojke zanima me da li neka od vas koristi menstrualne casice? Kakva su vasa iskustva sa njima? Kod nas su mislim od pre neke godine u prodaji. ![](http://rs.img.kominoi.net/rs/images/message/505f4c0be47a8395cd7a9817a86477f4.jpg)
2017 04 19
Odlična i fenomenalna stvar kad se malo ispraksiraš a trebaće ti svega 2-3 dana da uđeš u štos. U početku može biti malo neprijatno i malo nereda dok naučiš kako je stavljaš ali zaista se vrlo brzo pohvataju načini, imaš i na sajtu proizvođača sve lepo objašnjeno, jer jedan način savijanja odgovara jednoj a drugi drugoj osobi. Nakon toga si na konju, mirna i do 8-12 sati, nema neprijatnih mirisa, svraba i drugih divota, nema uložaka, nema curenja niti svih propratnih neprijatnih stvari. Iz nekog mog iskustva, dve su najvažnije stvari kod čašica mimo besprekorne higijene (koju uostalom treba uvek imati za vreme "onih dana" a naročito pri stavljanju tampona). Prva je da potrefiš pravu veličinu, zavisi da li si rađala ili ne a druga da slobodno odrešiš kesu i kupiš najskuplju, što je britanski ili američki Mooncup, uvek ti može doneti neko iz inostranstva. Nakon toga možeš mirno da spavaš ne samo što se menstruacije tiče već i zaboraviš na troškove oko uložaka i tampona narednih 5-10 godina uz pravilno održavanje čašice. Plus ukoliko si eco-friendly osoba biće ti neizmerno drago što toliko dugi period nisi zagađivala okolinu higijenskim otpadom. Takođe nekom više odgovaraju silikonske a nekom od kaučuka. Isto tako devojke koje inače preferiraju tampone se lakše odlučuju na čašicu, ali, slobodno tvrdim da svaka žena koja proba čašicu se više ne vraća ni na tampone ni na uloške.
2017 04 19
Nažalost, velika većina devojaka i žena ima "fuj stav" prema njima i instinktivno ih odbija iz ovog ili onog razloga. Samo ću reći da u USA se one proizvode i koriste još od kraja 80-tih prošlog veka a znamo koliko su njihovi zakoni strogi. I britanske i američke Mooncup čašice imaju U.S. FDA dozvolu. Nama su novitet a u EU se mogu kupiti maltene u svakom supermarketu, stoje na polici uz uloške i tampone. Čašicu ti ne bih preporučila ukoliko imaš česte genitalne infekcije ili bilo kakve promene na grliću materice (PAP iznad II). Pozdrav, nadam se da sam pomogla a mnogo toga korisnog možeš pročitati na forumu Ana.rs
2017 04 19
Nažalost, velika većina devojaka i žena ima "fuj stav" prema njima i instinktivno ih odbija iz ovog ili onog razloga. Samo ću reći da u USA se one proizvode i koriste još od kraja 80-tih prošlog veka a znamo koliko su njihovi zakoni strogi. I britanske i američke Mooncup čašice imaju U.S. FDA dozvolu. Nama su novitet a u EU se mogu kupiti maltene u svakom supermarketu, stoje na polici uz uloške i tampone. Čašicu ti ne bih preporučila ukoliko imaš česte genitalne infekcije ili bilo kakve promene na grliću materice (PAP iznad II). Pozdrav, nadam se da sam pomogla a mnogo toga korisnog možeš pročitati na forumu Ana.rs
2017 04 19
> srebrna: > Nažalost, velika većina devojaka i žena ima "fuj stav" prema njima i instinktivno ih odbija iz ovog ili onog razloga. Samo ću reći da u USA se one proizvode i koriste još od kraja 80-tih prošlog veka a znamo koliko su njihovi zakoni strogi. I britanske i američke Mooncup čašice imaju U.S. FDA dozvolu. Nama su novitet a u EU se mogu kupiti maltene u svakom supermarketu, stoje na polici uz uloške i tampone. > Čašicu ti ne bih preporučila ukoliko imaš česte genitalne infekcije ili bilo kakve promene na grliću materice (PAP iznad II). > Pozdrav, nadam se da sam pomogla a mnogo toga korisnog možeš pročitati na forumu Ana.rs Meni su vise ''fuj'' tamponi i ulosci od casice u svakom slucaju . Svaka cast na odgovoru . Podrzavam .
2017 04 20
Da primetila sam da jos uvek nije toliko zastupljeno kod nas, kao po inostranstvu i da su uglavnom te reakcije "fuj, kako ces to da stavljas" i ostale price. Cak sam gledala video gde je sve lepo objasnjeno, i mogu reci da mi uopste nije ni "bljak" ni slicno tome, naprotiv. Htela sam da cujem vase misljenje o ovome, hvala na podeljenim iskustvima 😊 Mislim da je ovo super otkrice.
2017 04 20