Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Treba mi pomoc, vezano za culo mirisa! Neki farmaceut bi bio idealan.

Ljudi, trebao bi mi neki savet, sta koristiti da ublazim jako culo mirisa? Naime, bas imam problem, gde god da krenem, osetim hiljadu mirisa nekih sa strane i odmah mi pripadne lose. Smeta mi da funkcionisem svakodnevno. Pa, da li neko zna neku kremu ili mast sto se maze ispod nosa, od mente, da bi ulazila i neutralisala mirise iz spoljasnje sredine? Nesto kao sto foreznicari koriste da ne bi osecali neprijatne mirise. Na tu foru. Guglala sam puno, i nista konkretno nisam nasla. Sve sto mirise na metnu ima primenu za upalu misica, i bolove, reumu itd... a nista nisam nasla da je samo za neutralisanje mirisa. Da li mozda ima ovde nekog farmaceuta ko zna o cemu pricam ili nesto sto bi mi pomoglo. Hvalaaaaaaaaaaaa <3
2017 05 02
Preosetljivo čulo mirisa može biti pokazatelj anksioznosti i stresa.Ali nemora da znaci. Za pocetak izbaci sve aromaticne mirise-osvezivace prostorija jer oni su zlo za ljudski organizam. Dalje, trebalo bi da kupis lavandu i da je mirises sto cesce, najbolje da imas jednu saksijicu sa lavandom u sobi. Obrati paznju na dezodoranse i mirise koje upotrbljavas. Mozda ti je to urodjeno. Izbaci orbit zvake, razne kupke, sampone,sapune, kreme i losione za telo koje koristis i predji na deciju kozmetiku.Uostalom ako si bik ili vaga u horoskopu to ti je i astroloski predodredjeno. Najbolje bi bilo da ne obracas paznju na to jer ces samim tim sto previse razmisljas o tome samo pojacati simptome.Upotrebljavaj sve namirnice koje podsticu rad pluvacnih zlijezda tipa beli i crni luk,ljutu papriku pa cak i biber koji podstice kijanje. Eto, neznam koliko sam ti pomogla sa ovim.
2017 05 03
> Deny67: > Preosetljivo čulo mirisa može biti pokazatelj anksioznosti i stresa.Ali nemora da znaci. Za pocetak izbaci sve aromaticne mirise-osvezivace prostorija jer oni su zlo za ljudski organizam. Dalje, trebalo bi da kupis lavandu i da je mirises sto cesce, najbolje da imas jednu saksijicu sa lavandom u sobi. Obrati paznju na dezodoranse i mirise koje upotrbljavas. Mozda ti je to urodjeno. Izbaci orbit zvake, razne kupke, sampone,sapune, kreme i losione za telo koje koristis i predji na deciju kozmetiku.Uostalom ako si bik ili vaga u horoskopu to ti je i astroloski predodredjeno. Najbolje bi bilo da ne obracas paznju na to jer ces samim tim sto previse razmisljas o tome samo pojacati simptome.Upotrebljavaj sve namirnice koje podsticu rad pluvacnih zlijezda tipa beli i crni luk,ljutu papriku pa cak i biber koji podstice kijanje. Eto, neznam koliko sam ti pomogla sa ovim. Dobar dan! :") Hvala, ali to vec sve znam i sama. Posto imam anksioznost vec duze vreme. A na poslu ili u posti, prodavnici ne mogu da izbacim sve sto mi smeta iz prodavnice kao iz sobe. Bas zato sam i pitala iskljucivo za kremu ili mast. Sigurno ce se javiti neko ko zna sta trazim. Hvala puno u svakom slucaju i veliki pozdrav za Vas! :")
2017 05 03
Mozda da pronadjes neko esencijalno ulje npr lavanda pa da stavis kap pod nos, samo pazi neka ulja su prejaka kao npr pepermin ulje koje ako dospe u oko pravi haos :) nego ja bih ti preporucila da probas nesto veoma zdravo a to je da u sud vrele vode stavis jednu kap ulja od divljeg origana i da tu paru udises, fantasticno deluje na disajne organe :) procisti i ostavi suptilan miris origana u nosu. Inace, ulje se konzumira oralno i deluje jako protiv virusa, bakterija i gljivica. Kod prehlade se preporucuje isto...
2017 05 13