Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Koliko je zdravo/nezdravo biti vegeterijanac?!

Koliko je zdravo/nezdravo biti vegeterijanac?! Molim vas, pisite mi samo licna iskustva, ne misljenja bez iskustva :D Hvala...
pre 5 dana, 18:46
Imam brz metabolizam i ne mogu da zivim bez mesa, cim izbacim jaja i meso kile samo spadaju i nemam snage, volela bih da mogu bez mesa ali ne mogu i necu da uskracujem organizmu belancevine koje su neizostavne u procesu metabolizma. Vrlo je vazno birati kvalitetne komade mesa, junetina, piletina, curetina..svinjetina nikako. Osobe sklone anemiji ne bi smele crveno meso izostaviti iz ishrane. Savetovala bih ti da vise razmisljas o stetnosti aditiva i konzervansa kao i o pravilnom kombinovanju namernica :)
pre 4 dana, 20:56
Vegetarijanac sam preko tri godine, vegan tek nekoliko meseci. Probala sam da se prebacim odmah na raw veganstvo ali sam skontala da celog dana moram nesto da jedem kako se ne bih osusila bukvalno i onda sam digla ruke. Za sad se osecam odlicno, ali ne mogu nista vise da kazem dok ne budem imala na papiru da mi nista ne fali x-) E sad koliko je zdravo ili nije, postoji i vegan junk food i ne hrane se svi vegani zdravo, ali ja se trudim. S druge strane, moj prelazak na ovakav nacin ishrane nema veze sa zdravljem, nije mi dr rekao da treba tako da se hranim i sl., jednostavno ne zelim da konzumiram namirnice zivotinjskog porekla i to je to..
pre 1 dana, 17:25