Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Koliko je zdravo/nezdravo biti vegeterijanac?!

Koliko je zdravo/nezdravo biti vegeterijanac?! Molim vas, pisite mi samo licna iskustva, ne misljenja bez iskustva :D Hvala...
2017 05 18
Imam brz metabolizam i ne mogu da zivim bez mesa, cim izbacim jaja i meso kile samo spadaju i nemam snage, volela bih da mogu bez mesa ali ne mogu i necu da uskracujem organizmu belancevine koje su neizostavne u procesu metabolizma. Vrlo je vazno birati kvalitetne komade mesa, junetina, piletina, curetina..svinjetina nikako. Osobe sklone anemiji ne bi smele crveno meso izostaviti iz ishrane. Savetovala bih ti da vise razmisljas o stetnosti aditiva i konzervansa kao i o pravilnom kombinovanju namernica :)
2017 05 19
Vegetarijanac sam preko tri godine, vegan tek nekoliko meseci. Probala sam da se prebacim odmah na raw veganstvo ali sam skontala da celog dana moram nesto da jedem kako se ne bih osusila bukvalno i onda sam digla ruke. Za sad se osecam odlicno, ali ne mogu nista vise da kazem dok ne budem imala na papiru da mi nista ne fali x-) E sad koliko je zdravo ili nije, postoji i vegan junk food i ne hrane se svi vegani zdravo, ali ja se trudim. S druge strane, moj prelazak na ovakav nacin ishrane nema veze sa zdravljem, nije mi dr rekao da treba tako da se hranim i sl., jednostavno ne zelim da konzumiram namirnice zivotinjskog porekla i to je to..
2017 05 22
Evo ja ne jedem meso vise od godinu dan , isto toliko racunam i mlecne proizvode , i osecam se sjajno :) Usotalom sve je to krenulo jer sam imala nekih zdravstvenih problema ( 24 godine imam ) ceo zivot sam bila u sportu ali eto nema pravila i resila sam da nadjem uzrok mog problema a ne samo da ga resim privremeno . I tako sam krenula , citanje knjiga , istrazivanje, dosta grupa ima da se nadje sto se tice zive hrane , ja uglavnom jedem voce i povrce , jednom nedeljno pojedem neki kuvan rucak ili nesto sto mi trazi organizam, ali sve u svemu sto se tice takvog nacina zivota ja sam zaista zadovoljna i svakom bih preporucila .. Sta god da te zanima pitaj :)
2017 05 24
I ja sam vegan i ja osecam se sjajno. :)
2017 05 24
> OlgaAN: > I ja sam vegan i ja osecam se sjajno. :) > Blago vama, da sam vegan osusila bih se kao prut :/ ili bi morala 24h da jedem. Takav mi metabilizam :)
2017 05 25
Ma ne , tako je mozda u pocetku jer se paraziti uzbude zbog promene ishrane :) Ja sam smrsala 10kg, pa sam se sada ugojila 4-5 kg jer sam povecala dnevni unos kalorija ... Jednostavno bolje se osecas sve se brze vari , nisi umoran i ne treba ti popodnevna dremka posle rucka xaxa :) Ko zna mozda jednom i pokusate :) Ugodan dan svim clanicama :)
2017 05 25
> valentina884: > Ma ne , tako je mozda u pocetku jer se paraziti uzbude zbog promene ishrane :) Ja sam smrsala 10kg, pa sam se sada ugojila 4-5 kg jer sam povecala dnevni unos kalorija ... Jednostavno bolje se osecas sve se brze vari , nisi umoran i ne treba ti popodnevna dremka posle rucka xaxa :) > Ko zna mozda jednom i pokusate :) > Ugodan dan svim clanicama :) Apsolutno se slazem. :)
2017 05 25
I samo po ovom clanku ti kazes da nije zdravo biti vegeterijanac po novinarskom clanku ? :)
2017 05 25
vegetarijanac sam preko 20 godina i mogu da kazem da krajnje pozitivno utice na zdravlje i celokupan izgled. pritom ja nikada nisam konzumirala cigarete i alkohol, moguce da mi je i to dodatno uticalo na dobro zdravlje, ali mislim da je ishrana bez mesa veoma zasluzna za ovo sto sam danas. probajte, ne gubite nista. :) savetujem da krenete postepeno, postepeno izbacujte meso.
2017 05 25
Bravo , problem je sto ljudi nece da uce, nece da citaju da istrazuju da upoznaju svoje telo , i sve postepeno sto ide .. Kad udjete u ovaj svet upoznajete i mnogo drugacija iskustva ,ljudi koji su izlecili kancere gladavanje, pa tu su soko terapija,pa suvi post, pa post na vodi , pa milion stvari ... Nikoga ne mozemo naterati da krene neko krene sa 50 nejo sa 23 kao ja , i zahvalna sam na tome sto sam sada krenula u sve to i sto sam upoznala sve dobrobite ishrane bez zivotinjskog porekla :) Ugodno vece :)
2017 05 25
> valentina884: > Evo ja ne jedem meso vise od godinu dan , isto toliko racunam i mlecne proizvode , i osecam se sjajno :) > Usotalom sve je to krenulo jer sam imala nekih zdravstvenih problema ( 24 godine imam ) ceo zivot sam bila u sportu ali eto nema pravila i resila sam da nadjem uzrok mog problema a ne samo da ga resim privremeno . > I tako sam krenula , citanje knjiga , istrazivanje, dosta grupa ima da se nadje sto se tice zive hrane , ja uglavnom jedem voce i povrce , jednom nedeljno pojedem neki kuvan rucak ili nesto sto mi trazi organizam, ali sve u svemu sto se tice takvog nacina zivota ja sam zaista zadovoljna i svakom bih preporucila .. > Sta god da te zanima pitaj :) Kako, jednom nedeljno jedes kuvano? Zar to nije premalo?
2017 05 28
> AnitaMaldo: > > valentina884: > > Evo ja ne jedem meso vise od godinu dan , isto toliko racunam i mlecne proizvode , i osecam se sjajno :) > > Usotalom sve je to krenulo jer sam imala nekih zdravstvenih problema ( 24 godine imam ) ceo zivot sam bila u sportu ali eto nema pravila i resila sam da nadjem uzrok mog problema a ne samo da ga resim privremeno . > > I tako sam krenula , citanje knjiga , istrazivanje, dosta grupa ima da se nadje sto se tice zive hrane , ja uglavnom jedem voce i povrce , jednom nedeljno pojedem neki kuvan rucak ili nesto sto mi trazi organizam, ali sve u svemu sto se tice takvog nacina zivota ja sam zaista zadovoljna i svakom bih preporucila .. > > Sta god da te zanima pitaj :) > Kako, jednom nedeljno jedes kuvano? Zar to nije premalo? I ja mislim da je premalo. Kuvam svakog dana...
2017 05 29
Kuvana hrana zapravo ne da nije zdravija nego je toksična. Kuvana hrana dovodi do uvećanja pankreasa, oštećenja jetre i srca, bubrega i drugih organa, zbog toksina koji se stvaraju kuvanjem i zbog manjka kiseonika. Takođe stvaraju se i degenerativne promene u hemijskoj strukturi krvi. Imuni sistem reaguje na kuvanu hranu kao da su u pitanju bakterije, virusi ili gljivice- organizam bukvalno napada kuvanu hranu belim krvnim zrncima. U svakom slučaju, termički obrađena hrana ima manje hranljivih elemenata i to je jedan od glavnih uzročnika prekomerne težine, pa samim tim i mnogih drugih bolesti.
2017 05 29
I ja sam na vegetarijanskoj ishrani vec dve godine i osecam se odlicno. Mnogo vise energije imam, a sto se tice kilaze, ostala sam ista kao i pre toga. Ne variram ni gore ni dole. Sirova hrana 80%, posebno u letnjem periodu, mnogo mnogo redje jedem kuvano ili przeno. :)
2017 06 09
1 2