Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Odnosi sa svekrvom i zaovom

Pozdrav drage dame, volela bih da cujem Vasa iskustva tj kako se slazete sa svekrvom i zaovom, ja sam mojim nikako 😊 previse mi se mesaju u sve, sebe i svoje precenjuju a mene podcenjuju. Trenutno sam na distanci, na taj nacin cuvam zdravlje i mir. Kako se vi postavljate i da li imate neki savet kako ziveti u takvoj zajednici??? Koliko ja vidim tu zivota nema 😁
2017 05 27
ja sa svekrvom nemam problem,nije losa zena,mogla bi se pohvaliti,malo cicija..imam devera a sa njim ne pricam vise od 3god...mirna mi glava..nevolim kad neko urlice bez razloga...tako da mi je lakse ja cutim on cuti...imam drugaricu dobru...ona ima problema sa svekrvom,ona je jednostavno prestala sa njom komunicirati,vec godinama ne razgovaraju..sigurno 15god...poslovno preko dece...mirna joj glava...ako ste u zajednici mislim u istoj kuci to je nezgodno..
2017 05 28
Jesmo, svi smo u zajednici i jos su svekar i svekrva razvedeni a zive zajedno zbog imovine. Vecito neke carke i svadje, morala sam da prekinem komunikaciju jer je zena ubedjena da sve sto ona radi i kako radi je ispravno i da ja tako isto treba da radim, mene kinji da rintam stalno a cerka joj ne podize nista teze od kasike. Ja crkavam od posla a oni se samo izlezavaju i sada ne pricamo ali je ne sprecava da i dalje sve komentarise i otvara moje serpe, savetuje sina, puni mu glavu itd. Neki ljudi stvarno sebi previse dozvoljavaju, mozda sam ja trebala na pocetku da se drugacije postavim...:/
2017 05 28
ja sam u braku 18 god sve metode sam isprobala iako ne zivimo u zajednici svekrva mi je haoticna ja mislim da bi joj i najbolji glumci skinuli kapu za glumu prvo sam probala za svaku njenu laz da skacem kidam se nerviram tako sam terala jedno 15 god kad sam skapirala da sam ja sve zive bolesti pokupila zbog nerviranja i budala koji toga nisu vredne ja sam ucutala i pocela da se smejem veruj te da je jedino ova metoda uspesna nikada od muza nisam trazila da me zastupa svoje ratove sam sama vodila nikada se nisam njemu zalila jer sam znala da on nije mogao da bira ,majku meni je bilo dovoljno da mi on veruje i da je uz mene ali od kad sam ja pocela da se smejem i da ne odgovaram na njene glupe lazi ona je sama dosla u problem sa sinom jer njemu nije jasno da se zena svadja sama sa sobom tako da jeste bilo mucno i tesko ali evo posle svih godina svako je dobijo svoje mesto po nekada kad pricam sa muzem on sam prokomentarise da ce njega da bude sramota kad mu majka padne u krevet da me uoste i pita da li hocu da je pogledam
2017 05 29
Ja takodje zivim u zajednici sa svekrvom i svekrom,ali moj bracni staz od samo 4 godine me povremeno dovodi do ludila....Gopodja mama je naravno popila svu pamet sveta,pa ima odgovore i dijagnoze na sva moguca pitanja i stav iz 18.veka.Za sad cutim,trpim i nerviram se,jer imam dvoje male dece oko kojih mi je potrebna pomoc(devojcicu od 2,5 godine i decaka koji za par dana puni godinu). Zena hoce da ih pricuva,jedno je uvek samnom,a drugo kod nje,ali samo kad njoj kako odgovara.Na svaku moju rec,ona ima jos 10 da doda. Da me ubedjuje da stvari rade samo onako kako je ona zamislila. Cutim,a suprug koji je zaista ok,jako pazljiv i naravno poznaje svoju majku najbolje,cesto mi zameri sto sve precutim,jer se onda kola lome na njegovim ledjima.vec sam pomiljala da odem sa decom kod mojih roditelja dok se ne steknu ulovi da pocnemo da zivimo sami,ali od toga nema nista jer on nece da dozvoli da mu pored velike kuce deca zive negde kao podstanari. Svaki dan je borba za moje JA i nadam se d cu se izboriti sa time...kad god pokazem da imam zube i petlju da joj na finjaka odgovorim,sutra je vec bolesna i ne ustaje iz kreveta. Imam utisak da se brani od mene,kako joj ne bih na neki nacin otela moc da upravlja ovom zajednicom,sto mi naravno nije namera.
2017 05 29
Daaa sve isto, samo sto sam ja trpela tri godine i pukao mi film! Koliko god da radim i kako god nikada nije dobro i dosta :-o samo vidi lose da komentarise, nikada ne kaze nista dobro. Niti mi dete cuvaju niti kuva za nas ili pere ma nista to sve sam odmah na sebe prihvatila nikada nisam ni trazila. Koliko puta ja po ceo dan rintam a one spavaju, oko deteta i muza uvek ima posla i u kuci, nedaj Boze da se spustim da odmorim odmah komentarise kako po ceo dan spavam a laze cim zine. Rekla sam suprugu on mi je rekao da je kuliram i njegovu sestru koja uzima i trosi moje stvari ali mene sve to pogadja i mrzim nepravdu pogotovo sto znam da sam zena na mestu. Sada samo cutim i ne odgovaram ni reci :D najradije bi skocila na nju i kosu joj rascerupala, matora zena a tako ogranicena, laze i manipulise :-o
2017 05 29
ja sam moju i ocupala ni to nije pomoglo cerka mi je bila beba 9 meseci je imala i ja za bozic pozovem svekrvu da pitam da dovedem dete da bude polazenik njen odgovor je bijo da joj ne treba moje dete za polazenika srce mi se otkinulo ali sam precutala posle toga pozove mog muza da dodjemo svi na rucak na bozic ja naravno muzu nisam ni rekla da sam je zvala i sta mi rekla odemo na rucak gde je zena u pola rucka pocela da place i da prica kako je ona sama morala da bude polazenik jer je mene zvala i ja joj rekla da nikada necu dati da moje dete bude njoj polazenik tad sam bila mlada nisam znala da se iskotrolisem istog momenta sam skocila preko stola zgrabila je za kosu i razvukla po kuci jedva su je zivu icupali moj muz dever i svekar iz mojih ruku posle toga sam samu sebe htela da pojedem od muke sto sam sebi dozvolila takvu glupost mada moj muz ima obicaj da kaze u sali da je to dobro sto sam uradila jer posle toga me nikada vise nije u oci lagala vec samo gleda da nahvata mog muza samog i da glumi zrtvu jadnicu i mucenicu
2017 05 29
Hvala svima na podrsci <3 divne ste, meni je jako zao sto je ona takva jer kupuje mom detetu svasta i voli ga ali mene ne voli. Secam se dana kada sam trudna prala kapije i skidala zavese pa zavrsila u urgentni, niko me nije ni pogledao, otac mi je preminuo a tada je plakao i rekao mi dete gde si to otisla. Sada je problem jer sam se pobunila, dok sam cutala i rintala bila sam dobra. Ne mogu vise riknucu :/ kicma me boli od kada sam se porodila, moram da uradim rtg a ja trpim, nisam isla kod fizijatra jer nije niko hteo dete da cuva u fazonu nije ti nista... Sada me hvata isijas hocu da vristim i to me je i nateralo da kazem dosta... Ja bih moju rascerupala Lidija ali prosto najbolja varijanta samo zatvoris vrata i sve kontakte prekines. Takvim ljudima ne vredi se pravdati, nemaju sluh za druge... Suprug i zivimo sa njima a 450kv m prazno izidano propada jer oni gospoda nece da se podwle i daju sinu...pa kakvi su to neljudi???
2017 05 29
Ali , ima pravde i ima nesto gore sto to sve vidi, ne zelim nikome zlo samo neka mu se sudi za sva nedela koja cini, mene za sve grize savest i nocima ne spavam stalno sagledavam stvari i dolazim do istog zakljucka. Nije problem u meni, zena sam na mestu i imam suprrugovu podrsku 😍 to mi je bitno <3 samo ne mogu krajnje da se distanciram jer je vidim svud i kuci i u vrticu svuda kokodace a sto prebacuje kada nesto da, uzas, nista vise ne prihvatam. Neka hvala :-o
2017 05 29
slatko sam se nasmejala ja nemam problem stim da mi prebacuje nikada nista nisam dobila cak i na dan vencanja je donela sinu fudbalki dres a meni nista nikada mi nije bilo jasno sta je trebao da znaci taj fudbalski dres jer moj muz ne igra fudbal sto se tice toga sa se sve vraca to si u pravu ali mene je pogodilo i to sto su se neke stvari vratile godinama je svekrva trovala svekra protiv nas on covek nije bijo nizasta kriv jednostavno bijo je pod njenim uticajem i ja mu nikada rec nisam rekla ali desavalo se da ga ona nagovori da pozove moje dete i da joj svasta prica dete ko dete je to slusalo godinama dzabe sam ja pricala da je deda dobar ona to nije mogla da vidi pre tri godine moj svekar je umro kada smo ja i muz rekli cerki da je deda umro njen komentar je bijo zastrasujuci pogledala je u mog muza i rekla ja necu da idem srce mi se iskidalo jer dete nikada nista nije komentarisalo uvek je sve drzala u sebi ni ja a ni muz nismo bili svesni koliko je nju sve to pogadjalo ja i muz smo otisli ona ni dan danas nije upalila dedi svecu par puta sam htela da pricam snjom da probam da ga opravdam ali mi muz nije dao jednostavno postuje cerkinu odluku jer je i on svesan da je dete pretrpelo mnogo toga a da mi nismo ni bili svesni toga mislili smo ma mala je sta ona razume
2017 05 30
Boze svasta kakvih ljudi ima ova moja da ti pa prebacuje. Sina tera da premesta oceve neke stvari iako mu je otac to rekao da to ne radi i tako je mog muza gurala u vatru izmedju njih, preko njega su se svadjali i on se jadnik mesao i branio majku a majka stitila cerku i sebe a sin ispastao. Stasno, sada mu uopste ne dam da bilo sta zucne i da se mesa. Lidija jako mi je zao zbog toga to su jako ozbiljne stvari i srce mi se stegne kada procitam . Moj svekar je ok malo je sebican ali nije nenormalan kao ona, on je nju ostavio jer je ceo zivot bila nenormalna sebe cenila njega podcenjivala i svekar joj da pedalu evo 13 godina ne mogu da rese imovinsko pitanje i mi zbog njih nazadujemo. Suprug se plasi da ulaze u objekat jer ko zna kakvi su sta moze da se desi tako da smo zatoceni sa dva matora idiota tako da se izrazim i zaovom koja je neudata samo gleda da se dobro najede i legne i da se grebe sve sto moze, pre neko jutro sam joj skuvala kafu nije imala i sledeci dan opet trazi i ja joj rekoh ne dam kaze ona prosucu ti tu kafu na glavu :-( i onda muz skocio i oterao je u tri lepe ja se sa tresla kao da sam neznam ni ja sta uradila, ne mogu vise taj stres da trpim sve to organizam pamti.. Eto ni kafu na miru covek ne moze popiti... Uzas :(
2017 05 30
Ja se trudim da muza ne mesam mnogo u ove probleme,ali on tacno zna kad se nesto desava...prosto namirise moje nezadovoljstvo. Moja se porpilicno folira,sve je super COOL samnom,ali mi ga zavuce na finjaka...mada mi ni svekar nije bolji,njega nista pa ne zanima. Posle oba porodjaja sam imala neke komplikacije,a muz po citav dan na poslu....oni su bili u stanju da prodju pored sobe,cuju bebu kako place i ne udju da pitaju sta je bebi,a ni meni da li mogu i da li mi treba pomoc. Posle prvog porodjaja sam sva bila pocepana i izusivana iznutra i spolja,krvarenja do 2,5 meseca,nisam smela da sedim zbog silnih savova...dete lezeci dojila,nisam smela ni da je podizem,ali sam morala jer to za njih nije bilo nista. Posle 3 meseca sam dobila panicne napade zbog svog tog nerviranja,i dan danas imam redovne terapije. Zbog svega toga drugo dete nisam smela da dojim...leto 40 stepeni,ja podvezana da mleko ne dodje,beba ceo dan ima grceve i place...prelezao na mojim grudima,ispila brdo lekova za zaustavljanje laktacije,jedva sam se spasla da ne dobijem upalu jer je mleko od toplote u par navrata nadolazilo. Oni su za to vreme cuvali moju cerkicu od 16 meseci,ni jednom bebu nisu uzeli da se odmorim ili poigram sa cerkicom koja je bezala od mene puna 4 meseca i trazila samo babu i tatu.Isplakala sam se za ceo zivot,to im necu nikad oprostiti.
2017 05 30
Ja nemam svekrvu! Pobegla od mene, hahahaha. Salim se, ostavila mog svekra dva meseca posto sam se ja udala za njenog sina. Ostavila mi je cetiri odrasla muskarca, muza, dva devera i svekra. Kuca, nula! Nigde nista, stroka ziva. Ni orman, ni krevet, ni KUPATILO...Ja 19 godina, nista ne znam... Muza nikad ne bi ostavila, pa i na ulicu da zivimo. Onda ja zasucem rukave, pa sve pocistim, pa sredimo ovu nasu kucicu ma milina. Mogu samo da se pohvalim, deveri me postuju kao sestru a svekar kao cerku...
2017 06 01
> Nicollina: > Ja nemam svekrvu! Pobegla od mene, hahahaha. Salim se, ostavila mog svekra dva meseca posto sam se ja udala za njenog sina. Ostavila mi je cetiri odrasla muskarca, muza, dva devera i svekra. Kuca, nula! Nigde nista, stroka ziva. Ni orman, ni krevet, ni KUPATILO...Ja 19 godina, nista ne znam... Muza nikad ne bi ostavila, pa i na ulicu da zivimo. Onda ja zasucem rukave, pa sve pocistim, pa sredimo ovu nasu kucicu ma milina. Mogu samo da se pohvalim, deveri me postuju kao sestru a svekar kao cerku... Sva sreca sto cene tvoj rad i trud, moj je uzaludan jer ga niko ni ne ceni ni ne vidi, niti vide prljavstinu koju ostavljaju za sobom... Sizifov posao.. tebi svaka cast! Tako mlada a vec na ozbiljnom zadatku, mada ja mislim da je nekako lakse muskarce dovesti u red nego lenje zene :')
2017 06 01
Mogla bih roman da napisem na ovu temu, ali probacu sto krace- menjajte se! Tesko je, ali to je jedino resenje. Prva stvar je da joj persirate, ali ako joj ne persirate, pocnite. Time drzite distancu koja je jako bitna. Druga stvar je da shvatite da ona zivi uu strahu da postane visak, te joj uvek pred drugima pravite lice najvece ljubaznosti, a nasamo joj sapnite da ne zelite da vam pravi svadju i da je to najbolje resenje za nju. Onda nastavljajte da glumite ludilo kako je sve ok. Ako primeti da vas ne dotice njen bezobrazluk, morace da menja taktiku. Neka shvati da sa vama moze samo na ljudski i kulturan nacin da funkcionise. To oko imovine je cista ucena- kako su odlucili davno- tako ce i biti. Nemojte nikad pridavati tome znacaj, jer ce sin svakako dobiti svoj deo. Ne dozvolite da manipulise. Iznajmite stan na koji mesec i neka misli kako vam je divno, neka se uplasi da nista ne ocekujete od nje i da cete sve sami stvoriti. Onda ce krenuti da glumi bolest, vi cete je gledati sazaljivo i reci da je velika steta izgubiti majku. Dakle, udahnite duboko i gledajte da deca sto manje osete nemir, a vi menjajte taktike dok ne pronadjete recept, mada je jedini distanca.
2017 06 05
1 2