Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Fotografisanje i uredjivanje fotografija

Drage, zanima me kako i cime vi slikate vase stvarcice za prodaju? Koristite li neke programe za obradu fotografija? Kakvo osvetljenje koristite? Pitanje se najvise odnosi na clanice koje se bas trude oko uslikavanja stvari, sto svi mi mozemo da primetimo na sajtu, a samim tim bi nam njihov savet bio dobrodosao, i zbog nas a i same preglednosti slika na sajtu :) Ja slikam nekim starijim fotoaparatom, nije bas najkvalitetniji, ali sluzi svrsi, osvetljenje je dnevno, mada muku mucim da nadjem pravi ugao i mesto u kuci, mada to zavisi i od boje i materijala stvari, verovali ili ne x-) Takodje koristite li neke programe na telefonu prilikom fotografisanja stvari ako slikate telefonom? Primetila sam da su kod odredjenih clanica pomalo blurovane slike, ne vidi se najbolje materijal stvari, pa me zanima cime to postizu, to bi mi dobro doslo da se ne vidi da stvari nisu bas najbolje ispeglane, iako se trudim, ali nekad i te delice koji nisu ispeglani fotoaparat ume da naglasi bas :|
2017 06 10
Ево ако могу помоћи, сликам мобилним (то је око 14 пиксела ) ако нема јаког сунца онда сликам испод јаког собног светла усмереног на тло на коме је гардероба. Уколико не мења изглед и боју гардеробе користим контрасте како бих изоштрила боје и форму одеће. Што се тиче фотографисања претподстављам да то може помоћи купцу да види боље стање гардеробе.
2017 06 11
Ja mislim da je najbolje - neka lepa, bela posteljina kao podloga, lepo ispeglane stvarčice i nameštene, eventualno sa nekim aksesoarom tipa naočare/knjiga/gramofonska ploča i slično, i slika od gore pod dobrim svetlom. I naravno ostatak fotki da što bolje prikaže predmet, ali ovo mi je nekako za tu prvu, naslovnu. I mislim da je dobro imati isti stil kroz sve fotografije, jer ta ujednačenost privuče pogled jer se stalno ponavlja. Ja koristim profi aparat, ali mislim da je sve to moguće i nekim malo bolji telefonom. Ne koristim dodatno editore, jedino osvetljenje pojačam u photoshopu ako treba, ali to je to. Ja sam primetila da dobre fotke povećavaju prodaju, ranije nisam slikala aparatom jer ja prva ne marim za fotografiju kada kupujem, ali zaista, od kada sam počela, više sam stvarčica prodavala na nedeljnom nivou. Mislim da su tako predmeti i profili prosto primećeniji...
2017 06 11
Jedna od clanica iz top liste, rekla je da je fotografija ono sto prodaje proizvod. Tek iza toga su I kvalitet I cena I sve Nezgodno je I kada se nesto lose prikaze dobro I kada se ono dobro prikaze lose :D Uglavnom, slazemse sa clanicom Trudim se da slikam sto bolje, ali ide mi slabo, a I nemam foto aparat profesionalni
2017 06 11
Na osnovu mog dosadasnjeg iskustva, svakako dobra fotka predmeta pomaze dosta, polazim od sebe, pre cu pogledati predmet koji je lepo uslikan i ispeglan, nego neki gde se jedva vidi na slici i jos ako se ne ispegla, odmah pomislim da je iznosena stvar. Takodje, kao sto napisah u prvom komentaru, primecujem da dosta clanica bluruje fotografije, ne puno, ali ipak da se malo poboljsa kvalitet materijala, i sama sam kupovala pa kad mi je stigla stvar prvo sam htela da se bunim jer materijal nije bio identican i nisam verovala da sam to narucila, ali posle pogledah na fotografiji clanice od koje sam kupila, brend, etikete, model je bio isti, pa nisam dala sebi za pravo da se bunim, jer je pisalo koji je sastav materijala Poenta je da i to blurovanje ocigledno pomaze :D Betelgeza, kako pojacavas osvetljenje u photoshop-u? :D
2017 06 11
Odlicno, valjalo bi mi posvetleti neke slike x-)
2017 06 11
Odlicno, bas znaci. Hvala ti :")
2017 06 12
Vaauuuuu
2017 06 12
Slažem se da je dobra fotografija predmeta pola odrađenog posla. Ali ne sa preteranim uređivanjem i menjanjem osnove boje i teksture predmeta. Ipak je suština da prikažeš sve prave karakteristike predmeta - i dobre i loše. Dakle, bitno ti je svetlo, tu se slažem sa članicama, najbolje prepodnevno, što manje senke i dobar ugao predmeta. Namesti ga neobično, atraktivno, uslikaj uz neki aksesoar da ima neki
2017 06 14
Uvek pravim belu pozadinu za svoj predmet - to mi je jedna od najbitnijih stavki. Dnevno svetlo, aparat dobro fokusiran na predmet da bi izvukla što više iz njega. Ugao manje više i nije bitan, ne moraš neke apstraktne uglove da praviš.. Najbitnije je da se sam predmet lepo i uredno vidi. U Ps-u eventualno podesiš senke i kontrast, sve više od toga je nepotrebno cimanje, a i preterano za sam predmet. I da, jako je bitno da se što vernije prikaže boja.
2017 06 14