Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Ukus praska za ves u hrani :/

U poslednje vreme kad god nesto kupim na meru osetim prasak za ves. U cokoladnom keksu, u mlevenom keksu, u pahuljicama...kao da prasak jedem :P Pomislila sam da mozda sve to u dzakovima drze u magacinu gde im i hemija stoji...ali sam se setila da sam i cajne kolutice ( koje sam upakovane kupovala ) iz istog razloga prekinula da kupujem... Da li i vi nekada osetite taj ukus u hrani i sta je to uopste? Pokusala sam da nadjem na netu, ali nisam uspela...
2017 07 21
pa verovatno nesto dodaju da dobiju u kolicini. ne znam kakav je to ukus praska za ves, nisam ga jela :P pretpostavljam da mislis na miris. a veci deo praska cini soda, pa mozda dodaju sodu bikarbonu? bar ce ti bolje raditi stomak ;) ili nemoj kupovati rinfuz jednostavno
2017 07 21
Ja sam cesto puta osetila isto i onda sam shvatila da je to od pranja tih posuda nozeva i kasika...to sam shvatila kad sam videla da su izneli tek opravu masinu za secenje mes ai isekli mi sunku, odmah otvorila i tacno na teterdzent smrdi
2017 08 06
Ne znam za hranu sa ukusom praska za ves, ali u prasku za ves vise definitivno nije samo prasak za ves vec neki drugi dodaci..strasno, mesaju ga sa brasnom i ko zna sa cime jos..deterdzente, hemikalije razredjuju..
2017 08 09
Подсећа ме то на покврене намирнице али не бих сада да осуђујем већ је можда најбоље сам припремати храну евентуално купити неочишћене коштице и см припремати крекере и све остало.
2019 08 14
Moja strina je kupila prasak za ves u tsv diskontu i bilo joj je cudno koliko je sitan.. Uzela je i malo probala i bila je so 🤣🤯
2019 09 26