Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Objave, novosti, komentari moderatora /

Važno: Kako izbjeći prevaru pri kupnji/razmeni na krpicama

Budući da, usprkos blokiranju prevaranata sa stranice, i dalje dolazi do prevara, napisala sam mali savetnik kako izbjeći moguću prevaru na krpicama. 1.) Ne poslujte s ljudima čiji su profili blokirani. Ako su prevarili prije vas, mogli bi i vas. Proverite CRNU LISTU prije kupnje! Proverite po forumu da ne biste naletili na prevaranta koji je otvorio novi profil! 2.) Čitajte utiske i još važnije od svega - ostavljajte ih nakon izvršenih ili neizvršenih suradnji kako bi oni nakon vas znali o kakvom se korisniku radi! 3.) Ako cura ima pokoji negativan utisak ili ga nema uopće, pri kupnji tražite da ona prvo pošalje vašu robu nakon čijeg primitka vi njoj uplaćujete novac na račun - ovo radite samo u slučaju ako vi imate mnogo pozitivnih utisaka, a osoba od koje kupujete nema uopće, ima pokoji negativan ili vam je na drugi način "sumnjiva" - u globalu- s takvim osobama je možda bolje ne surađivati. Zato je ostavljanje utisaka toliko bitno! 4.) Nikad ne šaljite običnom poštom za koju ne dobivate potvrdu o slanju! Tako se ograđujete od mogućih prevara i bajki tipa "nije mi stigao paket" - događa se i to, no kod običnih pošiljaka ne možete nikako znati je li stigla, je li se izgubla ili je ukradena! 5.) Kod prodaje, šaljite robu nakon vidljive uplate na vaš račun. NE ŠALJITE prije uplate! 6.) Ne poslujte s korisnicima koji imaju skinute slike s interneta - prijavite ih meni da im izbrišem artikle jer su protiv pravila. Tražite ih da vam poslikaju artikl sami i pošalju vam fotografije! 7.) Zadnje i najvažnije, probleme rješavajte na civiliziran način! Sretna kupnja i prodaja! [:poljubac]
2013 07 31