Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Farbanje tekstila - iskustva?

Nisam sigurna da li sam na ispravnom mestu postavila temu, skrenite mi paznju ako nisam, promenicu mesto :) Imam jednu crnu suknju, materijal kao farmerke, ali mi se vrlo brzo isprala i pobledela, želela bih nekako da joj vratim tu crnu boju, da je osvežim, pa me zanima da li imate iskustva sa farbanjem odeće, kakav je postupak, cene? :) Hvala vam puno unapred :") <3
2017 09 22
Apsolutno se slazem sa Lolishkom :-) Ja sam probala i sama da farbam (užas) , i na hemijskom, i razlika je ogromna. Posto farbas u tamnu boju, i to u istu, dakle, osvezavanje, ispasce dobro. Jedino je bitno da je materijal prirodan, a ta suknja, ocigledno jeste.
2017 09 22
Slazem se za hemijsko, oni to dobro rade, moj savet- da je nakon farbanja par puta peres zasebno, ne mora da znaci, ali meni se desilo da sam ofarbala druge stvari :). Procenices sama nakon pranja :)
2017 09 23
Hemijsko farbanje definitivno ,nije skupo a sigurno je . Medjutim ,malo ce se otirati (ispirati ) boja ...Imate i da kupite boju za tekstil ,ali naravno ,to ne garantuje da ce sigurno uspeti ...
2017 09 23
Skoro sam osvezavala crne farmerke, dve majice sama. Ima u dm-u farba za tekstil oko 450din. Nije tezak postupak, a mozes vecu kolicinu da obojis. Ali planiram da probam i hemijsko ciscenje, da vidim razliku.
2017 09 24
Ja imam jako losa iskustva sa hemijskim farbanjem teksasa. Farbala sam sama bojom za farbu i ispalo je fantasticno, Koristila sam italijanske boje, u merkatoru mogu da se kupe, oko 400-500 dinara su. Boja se posle ne ispira.
2017 09 24
Imaju flomasteri za crtanje po tekstilu, ja povremeno donesem sebi iz Italije....meni su ok :)
2017 09 26
Preporuke za Beograd gde rade farbanje textila.
2017 09 28