Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena dešavanja /

Placanje carine

Devojke interesuju me iskustva, par puta sam narucivala sitnice i placala sam uvek nesto, bar 300-400 dinara :( a kazu da nema carine na pakete cija vrednost ne prelazi 50 evra. O cemu se radi? Kako kupiti nesto a da me carina ne odere?
2017 10 06
sto se carine tice nikad se ne zna, 1000 puta su mi vracali pakete zato sto sam kupila par stvarcica sa kojima po njihovom misljenju mogu ovde da osnujem biznis, a jos vise puta mi se desilo da mi otvoree paket koji ne prelazi ni 10 evra i podmetnu nesto drugo, a ono moje uzmu.
2017 10 06
> napadapa: > sto se carine tice nikad se ne zna, 1000 puta su mi vracali pakete zato sto sam kupila par stvarcica sa kojima po njihovom misljenju mogu ovde da osnujem biznis, a jos vise puta mi se desilo da mi otvoree paket koji ne prelazi ni 10 evra i podmetnu nesto drugo, a ono moje uzmu. Ajoooj ja sam mislila da sam ja baksuz. Stvarno smo stoka od naroda :(
2017 10 06
meni se desilo jednom da mi uzmu 2000 din za neku glupost kojoj je naznacena cena bila smesna, ali su oni ODOKATIVNO PROCENILI da je to skuplje, jelte, ali sam uzela ipak jer mi je bilo potrebno, neki deo za telefon. Plus mi nije stiglo sve - da i to se desava da uzmu ponekad nesto. Sada odavde gde zivim ne smem ni da narucim nesto, jer nemam pojma kako funcionise, navodno ne carini se nista sto se proizvodi u Evropi, e jbm li ga sad jos treba da nagadjam gde se sta proizvodi.....
2017 10 08
Baš kao što drugarice Članice rekoše, nema pravila. Srbija je to 😜 Tih 300-400 dinara, što kažeš, meni to liči na ptt, jer kada npr. ne mogu da ti ocarine robu, porez mogu da ti fakturišu npr., a ne moraju ni to, može i ptt barem... nakon otvaranja paketa (to uvek znaš po njihovom karakterističnom žutom selotejpu), e nakon tog otvaranja će ti najčešće naplatiti poštarinu 😄😂😂 Ja sam jednom dobila poziv.. došla na carinu, "dokazivala da je za ličnu upotrebu", uglavnom, ok pustiće paket, ali da sidjem dole i platim ptt 😄 Iako sam preuzela na licu mesta.. tako da... Izvinjavam se što malo širim priču, ali ovo mi je nezaboravno: zamolio me drug da mu nabavim slamčice.. samo ću reći da su boja kože (pa sad... koji oblik 😂), uglavnom.. kada sam u svojoj pošti preuzimala paketić, primetim ja žuti selotejp i krenem da se smejem kao blesava (prosto sam odmah shvatila da su na carini otvarali!!). Pita me službenica šta bi.. da skratim sada... otvorih pred njom i poklonih jedan.., tj jednu slamčicu 😄 uz komentar: "šteta što se carinici nisu poslužili!" 😄😂 Nakon toga, nisam od preko ništa poručivala oko godinu dana.. shvatila da sam carini na listi da mi svaki paket otvore! Očigledno.. čim i banalnu vrednost, banalnu gramažu.. oni našli da otvaraju..
2017 10 09
Kakvo vam je iskustvo sa Lookfantastic?
2017 10 15
Kupila jaknu za sestru prosle godine preko ali expressa cena 22 evra, kod nas procenili na 55 evra i ocarinili mi.
2017 12 08
Drage moje, moje radno mesto je vezano za uvoz i izvoz robe pa rekoh da podelim sa Vama nesto sto znam vezano za ovu temu 😊 - vezano za ovo sto rece BabyPink: ne carini se nista sto je prizvedeno u EU. Nije tacno, oni tako kazu, ali da se ne bi carinilo nesto sto je proizvedeno u EU mora da ima EUR obrazac, tj sertifikat da je proizvedeno u EU. - ukoliko porucujete cajeve ili nesto biljnog porekla, EUR obrazac nije vazeci za proizvode koji imaju sastojke iz Azije na primer. Npr caj koji sadrzi jedan jedini sastojak iz Azije ili Afrike ide na uzorkovanje cesto, pa se i naplacuje carina (naravno zavisno od toga koju kololicinu kupujete). - na carini mogu odukativno da procene vrednost, cak i ukoliko na paketu pise da vredi 10€ ako oni procene da vredi preko 50€ naplatice Vam carinu. - desava se da naplate i samo otvaranje posiljki, imaju pravo da otvore bilo koji paket, koliko sam ja razumela. Moj savet Vam je da se sa prodavcem dogovorite da na paketu napise da je "poklon" i onda je mala verovatnoca da ce Vam paket biti otvoren na carini i da cete za isti bilo sta da platite. Jos jednom napominjem, sve zavisi od velicine paketa, onoga sto je navedeno na njemu (zemlja porekla, vrednost...), kao i dobre volje carinika da bas Vas palet ne proceni da vredi vise od 50€. Meni su naplacivali za neke dukseve koje sam porucila za 12€ po 500, 600 dinara, tako da je 50% sreca u pitanju kada su u pitanju porucivanja iz inostranstva u Srbiju. Mislim da u druhim zemljama nije bas sve tako rigorozno, jer je prilikom izvoza situacija malo drugacija i ne traze bas za sve zemlje svakakve gluposti koje nasi carinici traze (mislim na papirologiju, sertifikate i sl).
2017 12 13
JelenaSokic Hvala !
2017 12 13
Ja sam izgleda imala srece, paket iz Amerike mi nisu carinili, platila sam samo 300 dinara, valjda nasa postarina, a bilo je vrednijih stvari unutra, novih bez etiketa i razlicita roba, te je bilo ocigledno da nije za preprodaju. Sa Aliexpresa mi je stigao manji paket, oznacen na vrednost od 10 dolara, ali je unutra bio skuplji krzneni prsluk, to nije ni otvarano
2017 12 25
> Mina87: > Kupila jaknu za sestru prosle godine preko ali expressa cena 22 evra, kod nas procenili na 55 evra i ocarinili mi. Takođe ,:( ,:( :s Ili recimo patike od 10e carina 700 dinara
2018 03 22
> majcika13: > Baš kao što drugarice Članice rekoše, nema pravila. Srbija je to 😜 > Tih 300-400 dinara, što kažeš, meni to liči na ptt, jer kada npr. ne mogu da ti ocarine robu, porez mogu da ti fakturišu npr., a ne moraju ni to, može i ptt barem... nakon otvaranja paketa (to uvek znaš po njihovom karakterističnom žutom selotejpu), e nakon tog otvaranja će ti najčešće naplatiti poštarinu 😄😂😂 Ja sam jednom dobila poziv.. došla na carinu, "dokazivala da je za ličnu upotrebu", uglavnom, ok pustiće paket, ali da sidjem dole i platim ptt 😄 Iako sam preuzela na licu mesta.. tako da... > Izvinjavam se što malo širim priču, ali ovo mi je nezaboravno: zamolio me drug da mu nabavim slamčice.. samo ću reći da su boja kože (pa sad... koji oblik 😂), uglavnom.. kada sam u svojoj pošti preuzimala paketić, primetim ja žuti selotejp i krenem da se smejem kao blesava (prosto sam odmah shvatila da su na carini otvarali!!). Pita me službenica šta bi.. da skratim sada... otvorih pred njom i poklonih jedan.., tj jednu slamčicu 😄 uz komentar: "šteta što se carinici nisu poslužili!" 😄😂 Nakon toga, nisam od preko ništa poručivala oko godinu dana.. shvatila da sam carini na listi da mi svaki paket otvore! Očigledno.. čim i banalnu vrednost, banalnu gramažu.. oni našli da otvaraju.. TI SI KRAAALJICAAA!!!! ahahhahhaha, bas si me lepo nasmejala! Znaci u prevodu, sta god da narucujes, cak i da je HR, otvaraju ti paket i carine ga?
2021 08 22