Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Konstantan kasalj

Imam problem vec tri godine.suv iritantan kasalj iz grla. Snimala pluca, radila spirometriju, radila analize krvi, davala briseve, sve ok. Dalje me upute kod alergologa, ustanove razne alergije ali nista sto utice na sam kasalj. Davali su mi razne terapije, cak i ranisan za zeludac iako sa istim nemam nikakav problem, nikakav pomak. Zna li neko mozda, ako je imao isti problem, ili se jednostavno razume u te stvari, sta dalje raditi?
2017 10 06
Sve najbolje <3
2017 10 06
Да ли сте проверавали рад штитне жлезде? Имам исти проблем, проверите је ако већ нисте. :)
2017 10 06
> aaanaaa97: > Да ли сте проверавали рад штитне жлезде? Имам исти проблем, проверите је ако већ нисте. :) Jesam i to bas pre par dana, radila sam THS koji je sasvim u redu. Verujte da vise nemam ideju sta da proveravam.
2017 10 07
Ja imam konstantan kašalj od septembra,nisam pušač itd.. ali to je sve zbog pada imuniteta,uzimajte med,vitamin c,ja koristim čaj od šipurka jer je energetska bomba,mislim da je i to kod vas čim ste se celi ispregledali.
2017 10 07
> Ceca25: > Ja imam konstantan kašalj od septembra,nisam pušač itd.. ali to je sve zbog pada imuniteta,uzimajte med,vitamin c,ja koristim čaj od šipurka jer je energetska bomba,mislim da je i to kod vas čim ste se celi ispregledali. Hvala puno. :*
2017 10 07
Onda ce biti da je izraslina na glasnim zicama. Taj problem je imala moja cerka i njen kasalj je bio neumoran, a bila je cesto i promukla. Tada smo snimili glasne zice i receno je da dere grlo, jer ne prica iz stomaka, kako bi trebalo. Davala sam joj srebrnu vodu i stavljala u nos i posle duzeg vremena opet snimali i sve je nestalo. Inace, glasno prica
2017 10 07
> jacaikaja: > Onda ce biti da je izraslina na glasnim zicama. Taj problem je imala moja cerka i njen kasalj je bio neumoran, a bila je cesto i promukla. Tada smo snimili glasne zice i receno je da dere grlo, jer ne prica iz stomaka, kako bi trebalo. Davala sam joj srebrnu vodu i stavljala u nos i posle duzeg vremena opet snimali i sve je nestalo. Inace, glasno prica A kako ste dosli do toga, mislim, kako ste ustanovili da je to? Pregledaju mi grlo non stop, to mi nisu pominjali nikada, a i ja glasnije pricam i ponekada promuknem kada malo duze govorim, na primer posle nekog ispita. I je l to opasno?
2017 10 07
Ako se uvecava i dugo ne leci, operise se. Trazite uput i snimite glasne zice, ali kazite da ste cesto promukli, jer ce tek onda dati uput. Ja sam napisala kako smo problem resili, a postoji i psiholosko savetovaliste, gde objasne kako se prica iz stomaka, da se ne napreze grlo. Srebrna koloidna voda ima u apoteci da se kupi, jeftina je i uzima se cesto po malo. Samo od sebe ovo ne nestaje, svakako. Na ovaj nacin cete sigurno resiti problem, a ne skodi nikako- uz Ag vodu
2017 10 08
Ako si cesto promukla, onda stvarno moze biti od zeludacne kiseline. Ja nisam mnogo kasljala, ali se desavalo npr u srednjoj skoli posle ekskurzije obavezno promuknem, posle neke zurke itd...Oporavim se i tako u krug... I desi se negde pre dve godine da sam dva meseca bila konstantno promukla i onda sam krenula, te kod endokrinologa za stitnu, pa snimala pluca, sve u redu, pa orl doktor i na kraju na Klinickom kod doktora bas za glasne zice, koji je utvrdio da mi je jedna strana konstantno umorna i ne moze da se oporavi, ne znam ni ja kako da ti objasnim, isla sam na kontrole, kod logopeda za vezbe za glasne zice. I na kraju utvrdimo da imam mnogo jaku zeludacnu kiselinu, koja mi je konstantno nagrizala sto jednjak, sto glasne zice, i tako da ne duzim, ide se na dijetu.... Ako su ti dali samo ranisan bez gastroskopije ili nekog dubljeg pregleda gastroenterologa, ipak bi trebala i to da razmotris.
2017 10 08
a šta se dešava kad uzmete antitusike? tj lekove za kasalj konkretno? staje ili ne?
2017 10 12
> MarijaMaraMara: > a šta se dešava kad uzmete antitusike? tj lekove za kasalj konkretno? staje ili ne? Nista se ne desava, ne kasljem ni manje ni vise... Prosto da covek ne poveruje,
2017 10 15
> Zagica: > Ako si cesto promukla, onda stvarno moze biti od zeludacne kiseline. Ja nisam mnogo kasljala, ali se desavalo npr u srednjoj skoli posle ekskurzije obavezno promuknem, posle neke zurke itd...Oporavim se i tako u krug... > I desi se negde pre dve godine da sam dva meseca bila konstantno promukla i onda sam krenula, te kod endokrinologa za stitnu, pa snimala pluca, sve u redu, pa orl doktor i na kraju na Klinickom kod doktora bas za glasne zice, koji je utvrdio da mi je jedna strana konstantno umorna i ne moze da se oporavi, ne znam ni ja kako da ti objasnim, isla sam na kontrole, kod logopeda za vezbe za glasne zice. > I na kraju utvrdimo da imam mnogo jaku zeludacnu kiselinu, koja mi je konstantno nagrizala sto jednjak, sto glasne zice, i tako da ne duzim, ide se na dijetu.... > Ako su ti dali samo ranisan bez gastroskopije ili nekog dubljeg pregleda gastroenterologa, ipak bi trebala i to da razmotris. Stvarno ne znam, meni ranisan bas nista nije pomogao, niti imam bilo kakve tegobe u zelucu... Prava misterija. :/
2017 10 15
Izrasline iritiraju i teraju na kasalj, a jedino resenje da se ustanovi dijagnoza je snimanje, malo neprijatno, ali onda bar znate sta je problem.
2017 10 16
Izgleda da imam kandidu u grlu, ako se i ova dijagnoza izjalovi, definitivno odustajem.
2017 10 17