Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Podela imovine - razume li se neko, imam par pitanja....?

Pisite ovde ili u inbox
2017 10 22
Mozda mogu da Vam pomognem, pravnik sam :)
2017 10 22
Hvala sto ste se javili :) Ovako, udata sam i moj muz ima brata. Imaju stan koji se vodi na njiovu babu i oni su naslednici. Zanima me da li moj muz ima prednosti prilikom podele jer je tu babu cuvao poslednjih 10-tak god i to sto imamo dvoje dece (dva sina) a njegov brat je neozenjen i nema decu, ili jednosavno stan ide pola-pola bez obzira na sve? Da ne pomislite da sam bezobrazna sto uopste postavljam takva pitanja, on je (njegov brat) jedan stan koji su imali na neki sumnjiv nacin izgubio preko zelenasa pa zato pitam...
2017 10 22
Ukoliko je Vas muz sa bakom imao zakljucen ugovor o dozivotnom izdrzavanju ili ukoliko ga je testamentom privilegovala i dala mu prednost, onda ima veca prava i naravno veceg udela u nasledstvu. Ako nista od toga ne postoji, ni ugovor ni testament, onda njih dvojica dele ravnoparavno, pola-pola , jednostavno tako je po zakonu bez obzira na to sto je on bio taj koji je cuvao baku. To sto je dever neozenjen i sto se sumnjivo ponasa nema nikakav uticaj na njegovo nasledno pravo koje mu po zakonu pripada. E sad, ako Vas dever ima i malo savesti, trebalo bi sam da zna da veca prava ima Vas muz, jer je vodio brigu o baki. Slobodno pitajte, drago mi je da mogu da pomognem :)
2017 10 22
Hvala puno, samo to me je interesovalo :)
2017 10 22
Nema na cemu, pozdrav!
2017 10 22