Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

ranica na materici?!

isla sam na obican ginekoloski pregled gde je doktor golim okom tokom pregleda ustanovio ili primetio ranicu jednu malu na zidu materice..Jel ima neko iskustva sa tim? Da li se može zalečiti vaginaletama,koliko vremena treba da se povuce,dali u opste prolazi,dali da budem zabrinuta za svoje zdravlje..devojke podelite molim vas samnom vasa iskustva..imam 26 god i do sad nikada nisam imala nikakvih zdravstvenih problema.a vodim racuna jako o zdravlju...hvala vam u napred..ljubim vas sve.. <3 :*
2017 11 07
Draga ranica na materici je cesta pojava,ja nisam imala tih problema ali znam nekoga ko jeste. Svaka ranica na materici,nastala nakon porodjaja,nakon abortusa ili sama od sebe mora biti pod nadzorom lekara. Uradi papa test i briseve i idi kod ginekologa. Sa zdravljem se ne treba igrati ;) verovatno nije nista ali bilo bi dobro da odradis te stvari. Pozdrav :*
2017 11 07
na zalost taj dan nisam mogla da odradim papa bris i kolposkopiju zbog pojacanog belog sekrta koji mi se pojavi pretezno uvek pred sam ciklus par dana..pa mi je rekao doktor posle ciklusa negde sredinom sledeceg da se javim za bris i kolposkopiju..inace idem privatno,ne drzavno..doktor je rekao da nema potrebe za brigom nije nista strasno,ali na zalost ja sam veliki panicar..
2017 11 07
E ovako..ja cu da ti objasnim...operisana am prosle godine od toga....to je virus i to svaka zena ima kada naglo opadne imunitet virus se aktivira u sustini nije nista strasno ali ako dodje do zida materice opasno je...kad predje u samu matericu smatra ce kancerom...ja sam bila na ivici da predje na matericu i meni je bila potrebna operacija ja sam isto tako otisla na obican pregled i to mi je ustanovljeno posle su me slali na biopsiju....moguce da moze nekim vaginaletama da se leci ako nije opasno ja sam ono gore prosla...otisla sam privatno da se posavetujem i sa dve operacije je sve sredjeno..postoji mogucnost da se vrati ali idem redovno na preglede na svakih 6 meseci....nemoj da brines ali nemoj ni a zanemarujes...platila sam 500e operaciju i mirna sam...idi na kontrole i ja ti iskreno savetujem tu operaciju ali privatno jer u bolnici rade nozem skalpelom privotno to jest meni u laserom radili..nisam radjala pa mi je to preporuceno kao bolja opcija....ako te jos nesto konkretno interesuje pitaj 😘
2017 11 07
Ja to imam od prvog porodjaja vec godinama i ima skoro svaka druga-treća zena☺️ Nemoj da se plašiš, samo redovna i uobičajena kontrola i videćeš da je sve ok, česta pojava❤️
2017 11 07
devojke vi niste ni svesne koliko mi pomazete da se psihicki stabilizujem..hvala vam svim od srca najiskrenije..mnogo mi pomaze svaki vas savet i svako iskustvo i znanje koje delite samnom..da ste vi meni zive zdrave sve do jedne...i srecne u svakom smislu te reci..ljubim vam puno..
2017 11 07
To je na grlicu materice,ceste su ranice, odradite papa, dalje cete videti kako i sta sa ginekologom kad stigne nalaz. S obzirom da idete na redovne ginekoloske preglede, nema razloga za paniku, resice se <3
2017 11 07
> picutina: > devojke vi niste ni svesne koliko mi pomazete da se psihicki stabilizujem..hvala vam svim od srca najiskrenije..mnogo mi pomaze svaki vas savet i svako iskustvo i znanje koje delite samnom..da ste vi meni zive zdrave sve do jedne...i srecne u svakom smislu te reci..ljubim vam puno.. ❤️❤️❤️❤️
2017 11 07
❤❤❤❤❤❤
2017 11 07
Imala sam ranu na materici pre 20 god. i doktorka mi je rekla da moram na operaciju,toliko sam se uplašila da nisam ni otišla a imala sam zakazano.Koristila sam kantarionovo ulje i aloju,posle par meseci kad sam otišla na pregled ostao je samo ožiljak,doktorka me nikad nije ni pitala da li sam bila na operaciji,tako sam se izlečila na prirodan način. :)
2017 11 08
A kako si koristila kantarionovo ulje? Vatom ili ? :) I ja imam taj problem, al sve je ok bilo na poslednjem papa testu al uvek iscimam se oko zdravlja :)
2017 11 09
Ja sam imala isto. Uradila papu i bris (sve bilo u redu), koristila gynophilus vaginalete nedelju dana i ranica je sama od sebe nestala. Bez brige, nije to nista strasno, samo odradi papu i bris.
2017 11 09
Kantarionovo ulje sam stavljala na tampon isto tako i aloju i rana se zalečila bez ikakvog problema.
2017 11 09
da pomognem i ja ja sam ih imala više i jedna komšinica mi rekla za alou first sprej koristi se na tampon se namoči iscedi višak i ubaci. Koristila sam nekih mesec dva i posle toga bilo sve ok
2017 11 09
Aloja first sprej sam ja koristila posle operacije to jest doktorka je prskala svaki drugi dan i dan danas imam od prilike u zr kosta 3000 din.ili nesto malo skuplje...i nemojte olako da shvatate jer nije sala kao sto sam rekla ja sam prosla onu goru varijantu to jest 2 operacije sam imala.cesto putujem u nemacku tako da sam se i sa tamosnjim lekarima savetovala,nije opasno nije rak daleko od toga ali nije ni za zanemariti..slazem se da zavisi od godina imuniteta organizma hormona svejedno prati..idi redovno na preglede
2017 11 09
1 2