Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Blokiran nalog

Pozdrav svima, Blokiran mi je nalog(drugi put): http://mojekrpice.rs/12345ar-139549 i polako počinjem da dobijam traume od ovog sajta. Prvi put sam blokiran opravdano. Nisam bio upoznat sa oglasom "Nedozvoljeni predmeti" do kog je by the way nemoguće doći(mislim na nove korisnike). Ovaj put, pošto sam upoznat sa svim pravilima, pojma nemam zašto sam blokiran(siguran sam da nisam nijedno prekršio) i voleo bih da mi neko da objašnjenje... A sve i da sam prekršio neko pravilo(a nisam), u tom oglasu jasno piše: "Ovakvi oglasi se brišu:", a ne da se korisnici blokiraju. S tim u vezi, zanima me još par stvari: 1. Da li je ADMINRS jedina osoba koja može da blokira/odblokira nalog? Nalog mi je blokiran u subotu, a piše da se ADMINRS logovao poslednji put pre 10 dana, pa me to malo buni. 2. Da li smem u opis novog naloga da stavim link prema starom i u opis starog link prema novom, pošto mi ADMINRS već neko vreme ne odgovara na poruku? 3. Kakva je procedura što se tiče prijava naloga. Da li će mi nalog biti automatski blokiran ako me neko prijavi?
pre 5 dana, 21:06
Blokirani ste jer ste postavljali slike predmeta sa interneta sto nije dozvoljeno .. Da,samo admin moze da blokira ali retko odblokira. Nalog bude blokiran kada se clanovi ne pridrzavaju pravila sajta ,kada varaju ,ostavljaju utiske bez saradnje i sl. Sto se tice postavljanja linka do starog naloga to morate pitati licno Admin-aRS . Vasa je duznost da se pridrzavate pravila i da ne postavljate oglase sa slikama sa interneta ako ZNATE kao sto kazete da se takvi oglasi brisu . Znaci upoznati ste a opet ste uradili kako nije dozvoljeno . Sami ste sada rekli .
pre 5 dana, 21:20
Vidim da prodajete nove stvari iz uvoza, pa jedino sto mi pada na pamet je da su slike bile sa neta. Ili to sto je u pitanju komercijalna prodaja koja je takodje zabranjena. Moguce je da je neko prijavio ili da je adminka sama videla. P.S. Blago njoj kad moze da ne radi po 10 dana :)
pre 5 dana, 21:26
I to sto prodajete nalik je komercijali . Vas profil izgleda kao sajdzijska radnja . Mozda konkretno nemate 2 ili vise primerka jednog istog sata ali prodajete ne sat nego SATOVE .A to je vec razlika . To spada u komercijalnu prodaju .Sada znate zasto ste blokirani . Prostudirajte malo bolje pravila sajta ,moj je predlog . Nemojte se iznenaditi ako budete ponovo blokirani jer radite identicnu stvar .
pre 5 dana, 21:41
Hvala Vam na brzim odgovorima. Komercijalna prodaja svakako nije. Od svih stvari imam iskljucivo po jedan komad u prikazanoj boji i velicini. U svakom trenutku Vam mogu pokazati jos nekoliko naloga koji rade istu stvar kao ja i nisu blokirani, a mozete ih i sami pronaci u par koraka. E sad mi jedna stvar nije jasna sto se tice slika sa interneta. Pravilo broj 16 glasi: "Slike sa interneta - milioniti put i slike ukradene sa drugih sajtova ili od drugih članova.", a pravilo broj 22: "Kolažne slike (dozvoljeni su kolaži od DVE slike! Ukoliko je jedna od njih slika sa interneta, ona ne sme da dominira i mora realno da opisuje predmet koji prodajete)". U pravilu 16 su slike sa interneta zabranjene, dok se u pravilu 22 dozvoljavaju?
pre 5 dana, 21:52
Nije potrebno da se traumirate ako radite kako treba . Niko Vas tada dirati nece . Svuda postoje pravila ,pa i ovde . Do duse u zadnje vreme su pravila poremecena i svako radi sta i kako hoce ali ce se vrlo brzo vratiti na mesto .
pre 5 dana, 21:53
@andjeonametli1 da li to onda znaci da se ko god prodaje vise od jedne stvari iz iste kategorije smatra komercijalnim prodavcem? Ako sam ja sa 5 satova komercijalni prodavac, kako onda nazvati članicu @milince1948 koja se nalazi među top članovima i ima 11 stranica istih/sličnih predmeta?
pre 5 dana, 21:58
Sve Vam je receno . Naravno . Kolazi su dozvoljeni ako jedna slika prikazuje predmet koji u stvarnosti prodajete dok druga moze da bude sa interneta cisto zbog ''docaravanja '' nijanse na pr. sminke ili predmeta cija boja mozda nije toliko verodostojna kada je slikate uzivo . Cemu slike sa interneta na Vasem profilu i to kao prva ako ste postavili Vase licne forografije .
pre 5 dana, 21:58
> petar_treci: > @andjeonametli1 da li to onda znaci da se ko god prodaje vise od jedne stvari iz iste kategorije smatra komercijalnim prodavcem? Ako sam ja sa 5 satova komercijalni prodavac, kako onda nazvati članicu @milince1948 koja se nalazi među top članovima i ima 11 stranica istih/sličnih predmeta? Za takva pitanja, ipak se morate obratiti administratoru sajta MK licno.
pre 5 dana, 21:59
Pa upravo zbog zbog toga da bi se jasnije video predmet koji se prodaje. Smatram da moja kamera ne može da prikaže predmet koji prodajem dovoljno kvalitetno i jasno, da se "na prvu loptu" vidi o čemu se radi. Iskreno ta dva pravila su mi totalno kontradiktorna, ali dobro, ako je to problem, lako ćemo ga rešiti. :-) Još samo jedna stvar. U gorepomenutom oglasu piše da se takvi oglasi brišu, a ne da se korisnik blokira. Član sam MK zajednice godinu dana i od samog starta su oglasi imali prvu sliku sa interneta. Ni u jednom trenutku nijedan od oglasa nije obrisan, niti mi je nalog blokiran iz tog razloga, pa sam se sada neprijatno iznenadio. Da ne pominjem sam sistem blokiranja bez ikakvog upozorenja, a kasnije i obrazloženja, gde korisnik mora na forumu da traži razlog blokiranja, pošto vidim da nisam jedini koji se obratio zajednici. U svakom slučaju, Vama hvala na izdvojenom vremenu.
pre 5 dana, 22:12
Slazem se sa petar-treci , svima probodose oci 'komercijalne' , tj. pljackasice second handova ,buvljaka , nemoguce da ih Adminrs nije video-la ,a upali u oci bas tih nekoliko satova ...
pre 5 dana, 23:40
Cak najuspesniji prodavci na sajtu ne prodaju svoje licne stvari vec ih na neki nacin nabavljaju, second hand ili kao vec. Jedini je savet da uslikate sami svoj predmet i tako se i predstavljate kao da prodajete svoje. Jedina razlika koju vidim je da ja kupim nesto pa mi ne odgovara i prodam po nizoj ceni, za razliku od nekog ko porucuje da bi ostvario profit. Sto se mene licno tice vazno mi je da je prodavac korektan i da su stvari kao u opisu i sama procenim da li mi vredi po ponudjenoj ceni. Ono sto ne podrzavam su oni koji porucuju sa npr Aliexpressa i nabiju nehumanu cenu pa jos tvrde kao original :p (ne odnosi se na ovaj slucaj). Jedino da prodaju prilagodite pravilima sajta. Ako je sve fer i posteno ne vidim problem.
pre 5 dana, 00:58
Sto se tice pravila sa kolazima takodje imaju smisla jer se odmah na naslovnoj vidi i pravi predmet. X puta sam videla sliku sa neta koja veze nema sa ostalim slikama. Ovako odmah vidite i predmet koji se prodaje. Ako se dobro secam sajt je prvobitno bio osmisljen kao mesto za razmenu i caskanje o modi i jos nekim temama na Forumu. Ne postoje pravila koja se ticu iskljucivo prodaje, to je stvar dogovora i odluke samog prodavca. Cini mi se da su pravila nekako prilagodjena toj prvobitnoj ideji. Bilo je raznih slucajeva. Meni je bila obrisana tema o besplatnim uzorcima koja je imala veliki odziv, a onda otvorena druga koja vidim i danas postoji. Zasto je moja obrisana a ova ostala ne znam, otvorena je posle moje. Dobar menadzment bi resio sve nedoumice. Toliko je slozenijih sajtova koji bolje rade. Ovde smo navikli na bagove i razna pitanja koja se svakodnevno postavljaju.
pre 5 dana, 01:12
Pa po meni najveći problem pre svega predstavlja nedostatak informacija. Opet ponavljam, prvi put sam blokiran skroz opravdano sa jedne strane(imao sam kolaž od četiri slike), dok sa druge strane nisam imao pojma za pravila oglašavanja. Kome će realno pasti na pamet da traži neki ADMIN nalog koji ima neki "Nedozvoljeni predmeti" OGLAS(!) u kom se nalaze pravila oglašavanja? A još veća besmislica je što upravo taj oglas krši sva pravila oglašavanja(debilno, ali tako ispada) :).Pa valjda je red korisnika upoznati sa tim stvarima prilikom registracije na sajt, kao što se radi na X ostalih sajtova ovog tipa. Druga stvar, sistem blokiranja - katastrofalan. Pa sam admin pravi prvo sebi, a zatim i korisnicima dodatan problem. Blokirati korisnika bez apsolutno ikakvog obrazloženja je potpuno besmisleno. Većina korisnika će napraviti novi nalog i opet iz neznanja raditi iste stvari - dodatni posao za administratora, blokiranje opet istih korisnika; ili će sa druge strane poslati poruku istom tom administratoru i ulaziti u bespotrebnu diskusiju - dodatni posao za administratora. Valjda je cilj edukovati korisnike, slušati ih, pratiti ovaj forum, da bi se sam sajt i celokupan doživljaj istog, meni kao korisniku unapredio.. Po meni, ovaj sajt ima jako lepu perspektivu, a pre svega jaku zajednicu i upravo je to ono što ga održava. Pored ovih stvari iznad, ima tu još nekih problemčića, ali to su sve sitnice čiji bi popravak značajno unapredio iskustvo korisnika. Ja se bavim, između ostalog izradom sajtova, pa je moguće da je to razlog zašto ovako kritično gledam na stvari..
pre 5 dana, 09:36
Od reci do reci se slazem sa poslednjim komentarom.
pre 5 dana, 10:36
1 2 Sledeći