Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bol ispod pazuha?

Pozdrav, naime vec duze vreme osetim neko probadanje ispod pazuha, ali ne uocavam nista spolja. Poslednjih par dana se bol intezivirao, moram priznati da sam se zabrinula.Planiram da odem ove nedelje kod lekara. Moje pitanje je kom lekaru se obratiti? (endokrinologu?) Zelela bih da uradim ultrazvuk i pregled, pretpostavljam da je to sve sto je potrebno. Da li je neko imao slican problem?
2017 11 29
Ja sam imala sličan problem,ali ne baš ispod pazuha već negde između dojke i pazuha. Otišla sam kod moje doktorke opšte prakse koja me je uputila na ultrazvuk i kod endokrinologa. U principu svi nalazi su bili ok,a bol se povukao sam od sebe. E sad rekli su mi da recimo prilikom brijanja pazuha ne treba dignuti ruku skroz u vazduh jer dok tako prevlačimo brijačem možemo iritirati neke žlezde koje se tu nalaze...ne znam da li je bilo do toga...jednostavno je bol prestao i više nisam imala problem. Na ultrazvuku su mi rekli da je to bukvalno normalno da se povremeno jave bolovi, pogotovo kod žena koje su rađale i dojile jer se samo tkivo promenilo ...e sad ne znam... svakako se javi lekaru.
2017 11 29
Hvala, potvrdila si mi da je potrebno otici kod endokrinologa, posto planiram privatno da zakazem. Inace imam 23 godine, nemam jos decu. Ne znam do cega je, samo da nije nista ozbiljno u pitanju, znam da se uspanicim, pa ne smem ni otici kod lekara. Ali, svakako da cu otici na pregled.
2017 11 29
I ja sam imala slicno iskustvo oko 25te godine, kao sto je spomenula clanica, bol izmedju grudi i pazuha. Isla sam kod svog lekara opste prakse, ona me je uputila na snimanje grudi. Tamo mi je obavljen i ceo pregled (podrazumeva i snimanje cele zone oko pazuha). Imala sam upalu zlezda pa mi je data neka estrogenska krema, brzo je prestalo. Svakako idi na pregled, gde god za pocetak. Nadam se da ce sve biti ok.
2017 12 06
Ja sam imala prosle godine i jako sam se uplasila, isla sam i na ultrazvuk grudi i pazusnih zlezda i sve je bilo ok, onda mi je doktorka rekla da promenim dezodorans, godinama sam koristila b.u. I po kuci sam prestala ista da stavljam i kad idem na spavanje, iako sama imala naviku, kad izadjem iz kuce sam promenila u neki slabiji bez tih jakih mirisa i dodataka i instant me je prestao bol, skoro sam pokusala opet da se vratim na b.u. I opet isto.. Nadam se da je tako neka stvar, srecno..
2017 12 06
Hvala svima, bila sam prekljuce na pregledu, tj ultrazvuku grugi i pazuha i sve je u redu. Mislim da me je odmah i sve prestalo boleti. Laknulo mi je. Inace vec 2 meseca ne koristim dezodorans, koristim vichy roll on bez aluminijuma. I to bih preporucila svakome, da koristi antiperspirante i dezodoranse bez aluminijuma. :")
2017 12 06
U takvim situacijama, drage Dame, obloge od sode bikarbone su odlicne. Zene cesto pate od takve vrste bola... Nekada ne mozete da se fokusirate da li samo dojka ili pazuh, cak ovaj problem moze se javiti osim deo stika, depilacija i zbog lose nosenog brusa.Preporuka je da dve tri veceri, bez obzira na sve, menjate nocu obloge sode b. I bez brige, one iz prodavnice, jer naucnici dr. Tvrde da ne postoji razlika izmedju farm. I prodajnog svuda dostupnog praha. Zlezde mogu i da se upale i da ni spricanje od deset dana nista ne znaci... Preporuka je i topla obloga rakije, alkohola, a ko zeli da bude skroz bezbedan onda Aloe activator, Flp firma, postoji firma u Bgd..... 11.5eura veca boca od 118ml,sto mozete koristiti za sve i svasta, pa cak i za savrsenu kozu lica, umesto svih kozmetickih brendova koji imaju visoku cenu, a opet mnogo hemije.. ALOJA, navedena je 97%ciste aloe, sto mogu i bebe za grcice piti, a kamoli mi za ove namene.... :)
2017 12 13
Ja sam ranije cesto imala te upale upravo zbog kombinacije brijanja i dezedoransa. Od sveg srca prepoeucujem epilaciju I sodu bikarbonu koja se nanosi poput pudera na vlaznu kozu i garantivano ne probija miris narednih 12 sati. Probajte.
2017 12 13
Hvala na savetima drage dame. Dosta cesto citam sto u casopisima, sto na internet stranicama o koristima sode bikarbone, maltene resava sve probleme. Inace epilacija mi je zivotni san, posto sam jos uvek student, rekla sam da ce mi to biti prva investicija kada se zaposlim! :')
2017 12 14
Epilacija u salonu kod hrama Svetog Marka Takovska 500 din,ne navodim ime salona zbog reklame. Radi se na 5-6 nedelja ponavljanje. Potrebno oko 6-8 puta. Ja sam na 3 i nestalo oko 70%
2017 12 17
To nije mnogo, samo sto sam ja iz Subotice. :s
2017 12 17
Ja imam problem da mi oteknu zlezde ispod pazuha i tako boli par dana i samo se povuce.. A pojavile su mi se bradavice ispod oba pazuha pa ne znam koji je bezbedan nacin da uklonim dlacice, ako bi neko znao bila bih do neba zahvalna..
2017 12 20
Za depilaciju ne znam, eventualno da uklonite laserom, ali mozda bi bilo pametno ukloniti bradavice, obzirom da su na nezgodnom mestu.
2017 12 20
> JovicicAna: > Ja imam problem da mi oteknu zlezde ispod pazuha i tako boli par dana i samo se povuce.. A pojavile su mi se bradavice ispod oba pazuha pa ne znam koji je bezbedan nacin da uklonim dlacice, ako bi neko znao bila bih do neba zahvalna.. Virusne bradavice se efikasno otklanjaju srebrnom vodom. Istuširaj se toplijom vodom ,dobro ih izgrebi pufnom- mrežicom za kupanje,sipaj u raspršivač srebrnu vodu i naprskaj,nek se dobro osusi koza a onda istackaj sa cinkovom kremom vrhove bradavica. Povlace se kroz nekoliko dana. Tako sam izlečila svoje dete. Takodje ih mozes ispaliti tečnim azotom kod dermatologa ili ab filmom u obliku laka- kupuje se u apoteci. Vodi računa jako brzo se sire,pogotovo ih raširiš brijacem.
2018 01 02
Obična školska kreda uspešno otklanja bradavice,par dana,utrljajte koliko može,same će nestati...
2018 01 04