Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Treba mi hitno pomoc oko cajeva...

Inace ne podnosim cajeve, tako da se i ne razumem u nacin konzumiranja... ali moracu da pokusam sa cajem od koprive. Cula sam da se od njega bas lepo ocisti lice vrlo brzo ako se pije litar dnevno. Bas mi je neophodno jer sam sve zivo do sad probala da bih resila problem... ali mi je ostalo jos da probam iznutra da se "ocistim" . 😁 Zanima me, da li ja mogu da skuvam ujutru litar caja i pijuckam ceo dan i koliko kasika na tu kolicinu vode da stavim ili moram da kuvam pojedinacno? Cula sam takodje da je caj od korena koprive jednom decku i njegovom drugu resio oooozbiljan problem sa aknama... kleo se u to... njemu obican caj od koprive nije pomogao, vec samo taj od korena. Medjutim taj komentar je odavno... a nigde nisam vise uspela da nadjem taj podatak. Takodje nisam sigurna kako se konzumira... a bas sam vise ocajna. :(
2018 03 15
Slobodno probaj koren, kopriva je odlican cistac organizma i , za razliku od zelenog, sme da se konzurima i vise sati od pripreme. Na 250 ml vode ide jedna kadicica, znaci 4 do 5 na litar vode, poklopis na min 15 min i pijes gutljaj po gutljaj.
2018 03 15
Hvala puno. 🤗 I tako mogu ceo dan dok ne popijem? Posto mi je nezgodno da kuvam vise puta dnevno jer nisam u mogucnosti. Ne znam da li da pijem koprivu ili bas koren koprive. Samo na jednom mestu sam procitala za koren kao sto rekoh, ali decko je 100% siguran da je dejstvo jace sto se problematicne koze tice... ali me buni kako to da nigde nisam vise nasla taj podatak. Kad vec toliko mrzim cajeve, da bar ne pijem uzalud... 😞
2018 03 15
Ja sam pila koprivin sirup, kosta oko 700 dinara flasa, pijem u toku dana umesto vode, jer mi organizam ne podnosi vodu, za caj jednu supenu kasiku suvog caja na jednu solju, kako je clanica napisala. Dobro je za anemiju, bar su mi tako rekli, medjutim na mene nije delovalo, pa sam posadila aroniju koja mi je podigla hemoglobin za 18 jedinica (takodje sam pripremala caj, nije tema ali moram da pohvalim) licno iskustvo.
2018 03 15
Super sto si pronasla ono sto ti odgovara. 😊Ipak necu piti koprivu, vec koren koprive jer sam kao sto rekoh procitala neverovatne pohvale od clana koji je bio jako aktivan davno na jednom forumu... dakle... nije neko ko bi izmisljao. Kaze da ga je spasio... kao i njegovog druga i coveka koji je njemu preporucio. Nadam se da ce i meni pomoci...
2018 03 16
Kopriva se pije max mesec dana da ne bi došlo do predoziranja,kad se skuva čaj ne sme stajati satima nego se odmah popije.
2018 03 16
Nije tacno.
2018 03 16
Ja bih takodje volela da neko ko se razume u nacin konzumiranja cajeva- napise to ovde, jer ja znam cemu koji caj sluzi, ali ne znam da li stvarno postoje neka ogranicenja ili rok dokle se i koliko sme piti neki caj. Posebno me ( po ovom pitanju) zanimaju maticnjak, kopriva i zeleni caj. Verujem da ce to pomoci i djolinji i da mi ne zamera sto u njenoj temi postavljam pitanje ;)
2018 03 16
Zeleni, gruzijski, crni caj.. spadaju u cajeve i imaju svoju tezinu, te se ne piju u velikim kolicinama. Zeleni daje energiju i moze da utice na ubrzan rad srca i nesanicu. Nana, maticnjak, kamilica.. su bilje i nisu jaki, s obzirom da ih stavljaju u bebi cajeve. Maticnjak na duze staze utice povoljno na smirenje,tj rad srca, ako imate npr.aritmiju na nervnoj bazi i dobar je uvece pred spavanje da se pije. Valerijana je vec dosta jaca, nekom odgovara, nekom ne i ne pije se dugo, vec povremeno i prave se pauze. Zalfija je cistac organizma, mora da vri tri minuta i onda se pije, jer je u suprotnom jak za srce, a stavlja se izmedju dva prsta u solju, vrlo malo. Dobro ga je piti s vremena na vreme, ne mnogo, ali po manju solju svaki dan ili bar kad se setite. Pre bi zalfija ocistila lice po mom misljenju, nego kopriva, a predlazem i ciscenje lica cuvarkucom, kao i konzumiranje iste. Organizam se neguje iznutra zdravom ishranom, ako imas problem akni koje su u uskoj vezi sa problemom jajnika npr, onda pij hajducicu i virak. Virak imas i kapi. Vecina cajeva ne treba da stoji neprocedjena duze od 10 minuta, ali ima nekih, uglavnom je koren u pitanju, gde stoje duze
2018 03 16
Problem stajanja procedjenog caja je taj sto uvek ostane sitan talog. Moji roditelji piju caj skoro citav zivot, svakodnevno. Skuvaju i piju tokom dana, dve, tri, cetiri solje dnevno i imaju dosta godina, sto znaci da im nije naskodilo. Svaka osoba ima svoj caj, ja volim maticnjak, bosiljak, nanu.. i prijaju mi. Ako Vam odredjeni caj prija, pijte ga svakodnevno. Komsinica kojoj srce radi 15 % pije zeleni caj svaki dan. Mojoj majci prija hajducica, a ja je ne volim, dok ona ne voli bosiljak, koji meni prija
2018 03 16
> jacaikaja: > Zeleni, gruzijski, crni caj.. spadaju u cajeve i imaju svoju tezinu, te se ne piju u velikim kolicinama. Zeleni daje energiju i moze da utice na ubrzan rad srca i nesanicu. Nana, maticnjak, kamilica.. su bilje i nisu jaki, s obzirom da ih stavljaju u bebi cajeve. Maticnjak na duze staze utice povoljno na smirenje,tj rad srca, ako imate npr.aritmiju na nervnoj bazi i dobar je uvece pred spavanje da se pije. Valerijana je vec dosta jaca, nekom odgovara, nekom ne i ne pije se dugo, vec povremeno i prave se pauze. Zalfija je cistac organizma, mora da vri tri minuta i onda se pije, jer je u suprotnom jak za srce, a stavlja se izmedju dva prsta u solju, vrlo malo. Dobro ga je piti s vremena na vreme, ne mnogo, ali po manju solju svaki dan ili bar kad se setite. Pre bi zalfija ocistila lice po mom misljenju, nego kopriva, a predlazem i ciscenje lica cuvarkucom, kao i konzumiranje iste. Organizam se neguje iznutra zdravom ishranom, ako imas problem akni koje su u uskoj vezi sa problemom jajnika npr, onda pij hajducicu i virak. Virak imas i kapi. Vecina cajeva ne treba da stoji neprocedjena duze od 10 minuta, ali ima nekih, uglavnom je koren u pitanju, gde stoje duze Mnogo Vam hvala, ovo su korisne informacije. Nemam nikakvih problema sa aknama i uopste sa kozom, ali je osetljiva i volim da je negujem prirodnim sredstvima. Sad ste me zainteresovali za cuvarkucu- kako je tacno koristiti za kozu i konzumiranje? Hvalaaa
2018 03 16
Naravno da mi ne smeta, neka pita svako sta ga zanima. Takodje se od srca zahvaljujem na detaljnom opisu i savetima, sada i mene zanima to za cuvarkucu. 😊 Ja nemam klasicne akne vec mi se pore pune neverovatno brzo... proverila sam hormone i opste zdravlje, sve je ok. Verovatno ima nesto sto mi iznutra smeta, ali ne znam sta...
2018 03 16
Nema na cemu 😊 To sam za akne spomenula zbog clanice koja je otvorila temu i spominje koprivu za ciscenje lica. Najbolje je cuvarkucu drzati u kuci, na terasi..u saksiji, te je svezu koristiti. Pojesti po koji list u toku dana, a sokom namazati lice i dekolte. Kazu da zena koja je mazala lice cuvarkucom svakodnevno, izgleda 30 godina mladje. Mozete je isprati, a i ne morate. Cuvarkuca je prirodni antibiotik, zato je od davnina poznata kao lek za upalu uha. Licno sam pricala sa zenom koja je izrasline na stitnoj zlezdi sanirala tako sto je jela sveze listove cuvarkuce. Spominje se i u lecenju cista i mioma; na netu imaju recepti gde se melje i mesa sa medom. Trag zdravstvenog problema se moze videti na licu, te cesto zenama bubuljice izlaze u odredjenoj regiji lica, povezano sa cistama, miomima, hormonskim problemima..
2018 03 16
U svakom slucaju je dobro sve sto se odrazi spolja, jer unutar organizma pravi manji problem. Moze biti nedostatak nekog minerala, vitamina, a mozda je takav tip koze..svaki organizam je drugaciji i reaguje na svojstven nacin. Mi, zene, primecujemo svaki sitan trag na svojoj kozi, koji mozda drugi ne primecuju i nije zaista problem. Ja mislim da su mi prosirene pore, a drugi to ne primecuju. Skoro sam skupoceniju kremu, koju sam dobila na poklon, stavila oko ociju i smreskali su mi se podocnjaci.. Valjda je za otecene podocnjake i skuplja kozu, smanjujuci otok. Sa prirodnom kozmetikom nema nikad pogresnog ucinka, a vise verujem u bebi kreme i biljne, nego u anti-age farmaceutske preparate 😉
2018 03 17
Svaka ti cast kako si nam sve lepo objasnila. ❤ Inace imam 29 godina, 2-3 godine maksimalno ima kako mi se koza lica promenila. Hormoni su mi ok... ali je cinjenica da mi nesto iznutra smeta jer ja ocistim lice i sutradan vec pocinju pore da se pune, a za par dana kao da nisam ni ocistila pore i onda se to upali i na par mesta i uvek imam par bubuljicica, ali lice generalno deluje "prljavo" to nisu cak ni klasicni mitiseri... nego kao da iz svake pore mogu da istisnem nesto. Gde da nadjem cuvarkucu i kako se jede list, ceo? :)
2018 03 18
1 2