Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Krpice - Uputstvo za preživljavanje! :)

1. Čim napravite nalog na Krpicama ODMAH zapratite temu Crna lista! Proučite je i po mogućstvu naučite napamet! 2. NE saradjujte sa članicama koje imaju nekoliko negativnih-tu su sa razlogom, a računajte da bi ih bilo još mnogo više da su baš sve nezadovoljne članice ostavile utisak koji zaslužuju. 3. NE kupujte od članica koje nemaju nikakve utiske a slike predmeta su profesionalne, preuzete sa neta ili primetite da iako su amaterske fotke slikane u kućnim uslovima svaki predmet ima različitu pozadinu. Na primer, sve fotke slikane na podu a pod različit na svakoj fotografiji-jasan znak da je reč o pokradenim fotkama. 4. Ne uzbuđujte se preterano ako vam članice kažu da će nešto kupiti a onda nestanu bez traga i glasa-to će se događati često, nije vredno gubljenja živaca. 5. Ukoliko pristanete da rezervišete predmet nekome toplo preporučujem da odredite tačan datum do kada je predmet rezervisan kako vas ne bi kupac zavlačio do kraja sveta i veka a vi propustili zbog toga ozbiljne kupce. 6. Ukoliko učestvujete na temama na forumu budite svesni da su teme javne, svako ima pravo da komentariše i iznese svoje mišljenje ma koliko pogrešno bilo-dakle, ne doživljavajte ništa preterano ozbiljno jer vam ovde ljudi nisu ni rod ni pomoz' bog. 7. Poštujte pravila sajta vezano za nedozvoljene predmete i oglasavanje na forumu. To će vas poštedeti raznih privremenih i trajnih blokova, brisanja predmeta i slično..... Dodajte slobodno neko vaše pravilo ako sam propustila nešto ili me ispravite ako se ne slažete..... :*
2018 03 18
Slazem se....jedino br 3 za razlicit pod ,se ne slazem.....jer zivim kao podstanar i neke slike su mi iz jednog stana neke iz drugog...nesto slikam na podu,nesto na krevetu,stolu...zavisi od svetla tj gde se bilje slika predmet. :) 8. Nemojte se uzbudjivati (iako je iritantno) ako posle super saradnje ili cak poklona osoba se ne udostoji da ostavi utisak o sarradnji. 9. Obratite paznju na stvari koje su slikane na clanici,da li je iz vremena kad je stvar bila nova a od te slike prosle godina,dve...jer desava se da clanice stave sliku stvari kad je bila nova a prodaju polovno i stanje nije uopste kao na slici (desava se da clanice stave stvari na prodaju pa iste u medjuvremenu nose pa stvar zadobije ostecenje u medjuvremenu) 10. Nemojte se iznenaditi ako vidite danas stvar koja vam se svidja za npr 500din a za ned dana ako narastu lajkovi cena naraste i do 50% umesto da bude obrnuto (to svakako nije zabranjeno,ali ja licno odustanem od takve stvari) 11. Nemojte se iznenaditi u razmeni da vase stvari kostaju nprr u proseku 300,400din po komadu a stvar koju trazite za razmenu 1500din i onda clanica izabere par vasih stvari za njenu jednu i u vecini slucajeva precenjenu (mada je u razmeni sve stvar dogovora i ponekad zaista vredi dati vise stvari za jednu,zavisi sve od clanice i od toga koliko nam je potrebna neka stvar) :*
2018 03 18
Bravo! :) Slazem se sa svim tackama Jedino moram da pojasnim ono pod 3. I ja imam stvari koje su slikane na razlicitim mestima, ali nema sanse da vidite pocetnika bez utisaka koji je u jednom danu postavio recimo 7 predmeta a svih 7 imaju razlicitu pozadinu i to stilski razlicite kao nebo i zemlja! To je u najmanju ruku sumnjivo, licno ne rizikujem sa takvima ma koliko mi se predmet svideo.
2018 03 18
> lokibg: > Bravo! :) Slazem se sa svim tackama > Jedino moram da pojasnim ono pod 3. I ja imam stvari koje su slikane na razlicitim mestima, ali nema sanse da vidite pocetnika bez utisaka koji je u jednom danu postavio recimo 7 predmeta a svih 7 imaju razlicitu pozadinu i to stilski razlicite kao nebo i zemlja! To je u najmanju ruku sumnjivo, licno ne rizikujem sa takvima ma koliko mi se predmet svideo. Eee pa o tome nisam razmisljala,u pravu si. A jos one slike sa neta,i svi imaju iste slike ...nisam jos ni jednom narucila nista sa takvih profila ni na instagramu,ni na fb.
2018 03 18
Slazem se sa svim savetima, posle godinu dana sve mi je jasno i poznato, svakako ce biti korisni novim clanicama/ovima. Dodajem - Nemojte se mnogo iznervirati ako vam se vrati predmet koji ste prodali, jer u slucaju da ga zelite nazad, morate platiti duplu postarinu. To se odnosi i na poklanjanje. - Bez obzira sto nije garancija, kada kupujete pitajte da li ima nekih ostecenja i trazite dodatne fotografije.
2018 03 18
12. Vodite racuna kome uplacujete novac unapred, npr. neko sa 100+ utisaka vas verovatno nece prevariti i zadrzati novac a vas ostaviti bez zeljenog predmeta, (unapred se izvinjavam clanicama sa manje utisaka koje posluju posteno ) 13.Trazite slike zeljenog predmeta izbliza, po dnevnom svetlu iz vise uglova, ako su neke slike mutne, trazite da vam se ponovo uslika ali jasno ,jer obicno se osteceni delovi tako zamaskiraju 14.Ako radite licno preuzimanje, dobro osmotrite predmet 15. Uvek prostudijate nalog sa kog narucujete, kad je predmet okacen, narocito ako kupujete kozmetiku jer sve nakon otvaranja ima rok, kao i koje su klase predmeti na profilu, obicno je nemoguce da neko ima predmete od 200-300 din, i nesto od 15 000 i jos original( zamalo tako da kupim jaknu, sve smo se dog i kad sam trazila licno preuzimanje onda je pocelo eskiviranje, posle toga blokiran profil) 16.Imajte na umu da ce ovo sve procitati i prevaranti koji ovde dugo posluju i naci nacin kako da sve ove nivoe predju kako bi vas nasamarili.
2018 03 18
17. Nemojte da se stidite da ukoliko vam nesto nije jasno ili sumnjate u nekoga potrazite pomoc u inboxu od neke iskusnije clanice. Garantujem 90% njih ce vam izaci u susret i posavetovati odnosno dati odgovor na pitanje koje imate.
2018 03 18
* Korisno je da vam prodavac fotografiše teksturu materijala , da makrozumom uslika iz neposredne blizine. Tako ćete videti i da li je materijal pohaban, ima čupkice, da li je štof ili svila.. Na ovim malim fotkama ma koliko ih uveličavala nema šanse da se to vidi . Uvećavate ih u tom "new tab" prozoru sa opcijom Ctrl +istovremeno scroll. * Kupca uvek možete naći uz pomoć adrese, (ako je tačna )na sajtu pošte , dobićete i fiksni telefon ( prezime gledajte) ali i na fb... Takođe kupac ima pravo reklamacije 6 meseci nakon internet kupovine . Mislim da to važi samo za novu robu s deklaracijom , treba proveriti ali lepo je pošteno opisati proizvod i imati zadovoljstvo i kupovati i prodavati ovde. :) *Lično, uživala sam u 99% saradnji , stekla divne prijateljice ovde gde je prodaja-kupovina pala u treći plan nakon divnih razgovora ii vrlo retko nailazila na nekorektnost. Ali imala i vraćanje paketa i odustajanja nakon duže rezervacije. Imala sam i fer saradnju kad je nakon mog dvomesečnog popravljanja jednog para obuće članica meni uplatila razliku u ceni koliko bi takav oštećen proizvod vredeo . Za svaku pohvalu! Ali retki su takvi.. *Potpisujem sve gore izneto, pogotovo da se ne treba nervirati na forumu. 8-) * Šta me nervira ? Reklame tj velike plakate sa kojih umesto slike proizvoda prodavac urla "RASPRODAJA", "50 % popust" sve sa crvenim slovima i slično .... A gde je Admin da udari packe ?
2018 03 18
*Ako kupujete od neproverenog člana , insistirajte da Va šalje predmet u providnoj ambalaži , zapakovano u transparentnu vrećicu ojačanu širokom lepljivom trakom tako da se vidi sadržaj . Uslovite da nećete preuzti ako nije tako spakovano a kuriri PE hoće to da ispoštuju , pogotovo kad je nešto kabasto. Samo prilepe na takvo pakovanje nalepnicu PE sa podacima. Čim stignete videćete šta je unutra. Moj izum, provereno radi! 😃 *Kad šaljete nekom pouzećem , a sumnjivo vam je da li će preuzeti , uvek radite ovako: u cenu dodajte i poštarinu i to naznačite kao otkupninu a vi platite poštarinu. Korist od ovoga je što nećete platiti duplo kad se vrati paket . U minusu ste samo za 1 poštarinu , manja šteta. 😃 Pazite ptt nije 150 već 180 tada - pitajte u pošti ili kurira. Uvek proverite da li na netu postoji ista takva fotka predmeta . Lako je. Za one koji ne znaju evo uputstva, kratkog: -Otvorite google pretraživač u novom window linku tako da se otvori pretraživanje bilo čega ali po slikama . Na sumnjivu fotku kliknete desnim klikom da vam se otvori "open link i new tab" . Kad se otvori, samo je prevucite u google pretragu u onaj gornji pravougaonik i izbaciće vam sve iste fotke . Ako je nema, onda je autentična. *Mnogi stavljaju modele s neta u sličnim stvarima . To je ok da se proceni kako prodavac vidi kako ta stvar stoji , a ne može istu da obuče i uslika na sebi. Mnogi prodaju stvari koje su im postale uske. Ako je slično, ok . Bežite od fotki koje su nebo i zemlja sa predmetom prodaje. Preterano ulepšavanje garantuje lošu kupovinu.
2018 03 18
18. Ne nervirajte se ako vam traze da slikate predmet iz 148 uglova, dodatne dimenzije, opis i sl. Vi sve to uradite a za uzvrat ne dobijete ni hvala. Neki ljudi prosto ne znaju sta znaci kultura.
2018 03 18
-Ako ste se dogovorili u petak da saljete paket u ponedeljak, kontaktirajte clanicu posle vikenda, a pre slanja, da potvrdi da nije odustala i izbegnete eventualne neprijatnosti -U slucaju reklamacije, kontaktirajte prodavca koristeci odmeren recnik i slikajte mu ostecenje. Nemojte odmah davati negativnu ocenu i otvarati temu, dok ne pokusate da resite nesporazum kulturnom konverzacijom -Imajte u vidu da razliciti proizvodjaci imaju razlicite standarde za velicine, te kineski xl moze biti m, a Italijanski 40, nas 36. Ako niste kupovali garderobu odredjenog brenda, zatrazite mere -Nemojte misliti da ce Vam isto stajati kao na prezgodnoj clanici uska haljina, te kupovati predmet zbog lepe fotografije 😂
2018 03 18
Potpisujem sve,slazem se ali clanica jecaikaja je pobedila ovde :)) Mislim da kad novi clan procita sve ovo (sta moze da ga snadje sve) brze bolje ce pobeci glavom bez obzira 🤣🤣🤣 Salu na stranu,ovo sve je realno stanje ovde. Ja cu samo dodati moj jedini negativan slucaj. -Ako neko ne preuzme paket odmah sutradan,nemojte ga podsecati da preuzme jer ce posumnjati da to sto ste mu poslali ima neku gresku cim ga tako "napadate". Budite u nedoumici danima zasto je neko porucio paket koji ne preuzme na kraju.
2018 03 19
> -Ako neko ne preuzme paket odmah sutradan,nemojte ga podsecati da preuzme jer ce posumnjati da to sto ste mu poslali ima neku gresku cim ga tako "napadate". Budite u nedoumici danima zasto je neko porucio paket koji ne preuzme na kraju. 😂😂😂
2018 03 19
Ne zivite u zabludi da jedino kao kupac mozete biti nasamareni.Neretko lose prodju i prodavci.Ja sam bas imala lose iskustvo pre dva dana.
2018 03 19
Pod hitno da se napravi radna grupa koje će sačiniti priručnik o preživljavanju Mogu samo da predpostavim da će biti bar u tri toma😆😆😆 Tihi don će izgledati kao ljubavni roman koji izlazi uz novine aubotom pored ovog našeg priručnika
2018 03 19
1 2