Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Problem oko sluha kod deteta 6.god

Vec duze vreme oprimecujem da mi dete slabije cuje na desno uvo,i veoma sam zabrinuta.bili smo kod orl na predskolsom sistemackom pregledu rekla je da je sve ok,Da je malo prehladjen.imamo i vece krajnike, onako okrugle,i oseti se na dodir .kaze Da ga neboli.dr opet kaze Da je sve ok.neznam sta dalje.svi kazu da je uredu,al ja vidim da ponekad necuje redovno,tv pojaca,necuje iz prve kad mu kazem nesto .sta bi to moglo biti?vadili smo kks opet sve uredu.
2018 05 07
Ceste upale uha i uvecan treci krajnik hoce da izazovu privremeno "slabljenje" sluha, pa bi mozda bilo dobro da jos jednom proverite krajnike ( kod nekog drugog lekara, dva misljenja ipak vise znace). Takodje, kod dece tog uzrasta je jos uvek mali prostor izmedju uha i grla tj. kanalcici koji ih povezuju, pa hoce da se stvore cepovi od usne masti, sto jedno ispiranje lepo resi, a sluh se "vrati". Insistirajte na proveri treceg krajnika i ispiranju uha.
2018 05 07
> 92ella92: > Vec duze vreme oprimecujem da mi dete slabije cuje na desno uvo,i veoma sam zabrinuta.bili smo kod orl na predskolsom sistemackom pregledu rekla je da je sve ok,Da je malo prehladjen.imamo i vece krajnike, onako okrugle,i oseti se na dodir .kaze Da ga neboli.dr opet kaze Da je sve ok.neznam sta dalje.svi kazu da je uredu,al ja vidim da ponekad necuje redovno,tv pojaca,necuje iz prve kad mu kazem nesto .sta bi to moglo biti?vadili smo kks opet sve uredu. Ovo sto ste nabrojali,sam primetila kod dosta dece ukljucujuci i svoje...pojacavanje tv...takodje da ne cuju iz prve....to sto ne cuju iz prve mislim da je stvar koncentracije kod klinaca danasnjih...a ovo sa tv sam stvarno videla bezbroj puta i ne znam u cemu je kvaka
2018 05 07
Najpre, srecan polazak u prvi razred :) <Bice to sve dobro. Ako dete (a sigurno je tako, jer biste pomenuli) normalno govori (ne mislim da perfektno izgovara sve glasove, r, č, ć, itd...jer to može da popravi...) tj sporazumeva se, sluh je sigurno dosta dobar. Ima mnogo faktora koji mogu da uticu na smanjenu cujnost, a neki od njih mogu biti povrede uha, upale uha, ali i prehlade i sve varijante gde su zapuseni gornje partije za disanje - nos/grlo - znaci zapusen nos, bolno grlo, krajnici...kao i alergijske reakcije (na ujed insekta, ili bilo sta drugo jer im otekne sluzokoza pa se suze kanali...) Nasa deca (nasih troje i dvoje od mog devera) razlicitog uzrasta (3,4,6,8,10) ponekad ne cuju - nekad ne slusaju, a nekad ne razumeju (npr Zatvori vrata -- Nisam gladna!) ...a priom niko od nas nije imao problema, pa da pomislimo da je nasledno nesto... Moji su u Institutu za majku i dete dobili dg suzenih usnih kanala - to je tzv provodna nagluvost gde ce akda se zapusi nos slabije da cuju. Ovde nemam savet sem da se cisti nos, standardno, fizioloskim ili ako stavljate sprej moze i to. Ako imaju problem zbog ujeda (to se samo jednom desilo srednjem sinu, capio ga je neki pauk i dva dana je bio gluv) onda pomaze Aerius.
2018 05 08
Inace je dobro da duvaju balone ili npr da zapuse nos kao kad ronis i zatvore usta, pa duvaju. Nama nisu predlozili vadjenje krajnika jer nikada nisu imali upale. Ispiranje ' da, s tim da nesto nije mnogo pomoglo. Doktorka koja je nas pregledala je br 1 u BG, seticu se imena, ali znam da su mi rekli da je kad odes kod nje isto kao da si bio na klinici Meyo. Ona se samo pitala da li da "otvori" srednje uho i plasira cevcice ' ovo joj je razmisljanje bilo kao hmh , mozda bih mogla da probam...ali ja nisam bila za avanture, ako ne mora i nismo sigurni da li bi ista pomoglo...mada ima slucajeva, znamo par porodica, gde su deci plasirane te cevcice i kazu da je lagana intervencija. Pokusajte sa balonom, duvanjem ... seticu se za ovaj sprej i napisati. Kod nas je pregled za prvi razred rutinski, tako da podjite ako možete jos kojem doktoru. Mogu da urade onu timpanometriju i detaljniji pregled. I samo da kazem da se najstarijem kada je imao pet godina desavalo cesto da ne cuje, a sada ima deset i nikakvih problema nema... :) Nadam se i sigurno ce sve biti u redu! I takodje smanjite-najbolje ukinite gazirane napitke, ako vec ima zlezdice. Mogao bi malo da grgolja povidon jod za unutrasnju upotrebu. Sretno!
2018 05 08
A TV kod nas svi pojacavaju...mi normalno komuniciramo tako sto jedno pusti muziku, drugo vodu, a treci ukljuci aspirator, pa stanemo u odvojene sobe ili u dijagonalu iste pa se deremo...ne sto smo ljuti, no da bi se culi :*
2018 05 08
Doktorka je bila dr Jecmenica, a sprej Nasonex.
2018 05 08
> sandokanka: > Doktorka je bila dr Jecmenica, a sprej Nasonex. Da sprej u nos nasonex i sirup Galitifen je dosta pomogo mojoj deci i sad imaju tu terapiju za alergiju i treci krajnik .Treba da uzmete malo 3% hidrogena sipate slobodno u uvo i odstoj malo pa okrenete uvo da to lepo iscuri i osusi i da duva balone i to ne one kineske nego bas jake balone da se napregne to je dobro i za pluca ja sve to moja deca rade imaji 6.5 i 5g.
2018 05 10