Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Lako-može svako! :)

Da li ste probale krompir spremiti na ovaj način? 😉 Oprati dobro krompire i kuvati ih u posoljenoj vodi dok ne omeknu. Kada se ohlade svaki krompir iseći ravno i gore i dole, pa odozgo izdubiti unutrašnjost (ne sve) i puniti ih trapistom, ili kačkavaljem. Poređati u pleh podmazan uljem i zapeći u rerni dok se sir ne rastopi. Služiti kao prilog uz meso, ili neko dinstano povrće. Prijatno! 💕
2018 05 08
> LadyBlye: > Da li ste probale krompir spremiti na ovaj način? 😉 > Oprati dobro krompire i kuvati ih u posoljenoj vodi dok ne omeknu. Kada se ohlade svaki krompir iseći ravno i gore i dole, pa odozgo izdubiti unutrašnjost (ne sve) i puniti ih trapistom, ili kačkavaljem. Poređati u pleh podmazan uljem i zapeći u rerni dok se sir ne rastopi. > Služiti kao prilog uz meso, ili neko dinstano povrće. > Prijatno! 💕 Auuuu,upropasti me :) Posle ovoga moram bar sat vremena da trcim x-) mora da je mnoooogo dobro. Ja spremam krompir cesto na ovaj nacin i svi koji su ga probali kazu da je fenomenalno. Ocistim stari krimpir i isecem na kriske ,kao lubenicu na primer. U dubokom tanjiru ili ciniji pomesam oko 200 gr palente sa dve kasike vegete,kasicica soli i kasicica aleve paprike ( po izboru) . Dobro nauljim pleh,a zatim svaku kriskicu uvaljam u palentu pa redjam na pleh. Odozgo zalijem sa uljem i pecem dok ne porumeni dobro. Ne mora se okretati. Samo pazljivo sa metalnom spatulom vaditi. Nema nista hrskavije i ukusnije od toga,pogotovo donja korica :P
2018 05 08
> *STARS*: > > LadyBlye: > > Da li ste probale krompir spremiti na ovaj način? 😉 > > Oprati dobro krompire i kuvati ih u posoljenoj vodi dok ne omeknu. Kada se ohlade svaki krompir iseći ravno i gore i dole, pa odozgo izdubiti unutrašnjost (ne sve) i puniti ih trapistom, ili kačkavaljem. Poređati u pleh podmazan uljem i zapeći u rerni dok se sir ne rastopi. > > Služiti kao prilog uz meso, ili neko dinstano povrće. > > Prijatno! 💕 > Auuuu,upropasti me :) > Posle ovoga moram bar sat vremena da trcim x-) mora da je mnoooogo dobro. > Ja spremam krompir cesto na ovaj nacin i svi koji su ga probali kazu da je fenomenalno. > Ocistim stari krimpir i isecem na kriske ,kao lubenicu na primer. U dubokom tanjiru ili ciniji pomesam oko 200 gr palente sa dve kasike vegete,kasicica soli i kasicica aleve paprike ( po izboru) . Dobro nauljim pleh,a zatim svaku kriskicu uvaljam u palentu pa redjam na pleh. Odozgo zalijem sa uljem i pecem dok ne porumeni dobro. Ne mora se okretati. Samo pazljivo sa metalnom spatulom vaditi. Nema nista hrskavije i ukusnije od toga,pogotovo donja korica :P Mmmmmm odlično deluje, i svakako ću probati i na ovaj tvoj način. 😊 Inače, ja bih mogla živeti "na krompiru", volim ga spremljenog na svakakve načine, a meso ni ne moram jesti- tj. nisam neki "mesaroš" mada čovek kad me vidi rekao bi: Ova samo jede! 😂😂😂😂 Probaj ovo sa sirom, preukusno je stvarno. 👌😊😉💕
2018 05 08
> LadyBlye: > > *STARS*: > > > LadyBlye: > > > Da li ste probale krompir spremiti na ovaj način? 😉 > > > Oprati dobro krompire i kuvati ih u posoljenoj vodi dok ne omeknu. Kada se ohlade svaki krompir iseći ravno i gore i dole, pa odozgo izdubiti unutrašnjost (ne sve) i puniti ih trapistom, ili kačkavaljem. Poređati u pleh podmazan uljem i zapeći u rerni dok se sir ne rastopi. > > > Služiti kao prilog uz meso, ili neko dinstano povrće. > > > Prijatno! 💕 > > Auuuu,upropasti me :) > > Posle ovoga moram bar sat vremena da trcim x-) mora da je mnoooogo dobro. > > Ja spremam krompir cesto na ovaj nacin i svi koji su ga probali kazu da je fenomenalno. > > Ocistim stari krimpir i isecem na kriske ,kao lubenicu na primer. U dubokom tanjiru ili ciniji pomesam oko 200 gr palente sa dve kasike vegete,kasicica soli i kasicica aleve paprike ( po izboru) . Dobro nauljim pleh,a zatim svaku kriskicu uvaljam u palentu pa redjam na pleh. Odozgo zalijem sa uljem i pecem dok ne porumeni dobro. Ne mora se okretati. Samo pazljivo sa metalnom spatulom vaditi. Nema nista hrskavije i ukusnije od toga,pogotovo donja korica :P > Mmmmmm odlično deluje, i svakako ću probati i na ovaj tvoj način. 😊 > Inače, ja bih mogla živeti "na krompiru", volim ga spremljenog na svakakve načine, a meso ni ne moram jesti- tj. nisam neki "mesaroš" mada čovek kad me vidi rekao bi: Ova samo jede! 😂😂😂😂 > Probaj ovo sa sirom, preukusno je stvarno. 👌😊😉💕 Pa moracu,sta mi drugo preostaje x-) Vec osecam u ustuma ukus sira koji se rasteze. Mmmmm A jesi probala u sredinu i malo slaninice,sitno iseckane..cisto malo da zamirise i "pokvari" Meni ,daj uz to samo zelenu salatu sa rotkvucama i krastavcem na listice i niš... Mi vise ne treba. ;)
2018 05 08
Nisam probala, ali moram sada :D krompir obozavam na sve nacine, pogotovo uz sir :")
2018 06 23