Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Epiduralna anestezija :)

Ja mislim da u Nisu moze da prisustvuje suprug porodjaju, prisustvovao je jednoj poznanici sa kojom sam zajedno isla u skolicu za trudnice :) Samo mora da pohadja te casove u skolici i da uradi briseve neke. Mi cemo probati sad da uvedemo i tatu u salu x-) Jos i ako epidural daju na zahtev bez podmicivanja i veze, bice savrseno :")
2018 06 01
Mene bi prisustvo bilo koga osim akusera i babice strahovito ometalo i nerviralo! Jos veci stres bi mi bio da im vidim prepadnute poglede i strah u ocima da li ce sve biti ok. x-) Nisam isla na pripremne casove niti mi je to bilo potrebno na porodjaju. Kad te epiduralom obezbole sve sto treba da radis je da slusas babicu i lekara i radis ono sto ti kazu-nismo valjda maloumni. Ljudi sve toliko lepo objasne da ne vidim kako bi iko mogao da omasi sta treba da radi ,:) ,:) ,:)
2018 06 01
> srebrna: > Generalno na porođaju treba slušati pre svega babicu, pa lekara. > Kod epidurala anesteziologa, pa akušera, pa babicu. > Kako je nama asistent govorio, u 98% slučajeva, svaka žena može sama na livadi da se porodi, ali mi smo moderno društvo i tu smo za onih 2% i svih 100%. > Svi smo različiti, ja bih da živim npr. u Velikoj Britaniji izabrala porođaj kući, uz babicu. > Ako sve teče školski, doktor nije niti potreban. > A da mogu da biram, izabrala bih moje 2 sestre da su uz mene. Baš bih volela da sam mogla da podelim sa njima to iskustvo. Nemam sestre, ali da ih imam sigurno bih pre birala njih nego muza na porodjaju. Pa covek je uspeo od uzbudjenja i panike da potrefi jednu jedinu bankinu na praznom parkingu u 4h ujutru-zamislite tek takvo stanje svesti u porodjajnoj sali hahahaha
2018 06 02
Ja sam gledala prirodni porođaj u boxu pored i iskreno, nije mi bilo dobro :D svaka vama čast i sa epi i bez, ja sam u tolikom strahu bila, samo što nisam skočila od sreće kad mi rekoše da idem u salu :D
2018 06 02
> srebrna: > Meni je porođaj veličanstven. Kada sam ga prvi put gledala, plakala sam kao kiša <3 Pa, dobro i ja sam plakala , iako se nisam prirodno porodila :) i ne samo prvi put, nego narednih 10 dana, bar 2 puta dnevno :D
2018 06 02
😂 Ja ne bih muza traumirala gledanjem porodjaja, dovoljni su mi babica i doktor. Mislim da bi me samo uznemirio svojim preznojavanjem na nervnoj bazi 😂
2018 06 02
U Nisu se 99% prvorotki sece :( Ja sam kupila Dianatal gel za omeksavanje porodjajnog kanala. Cula sam babicu i sestru kako razgovaraju sa doktorom da, posto je sve omeksano i elasticno, masiraju i da se epiziotomija ne radi. Ali je on rekao da se ipak spreme instrumenti i isekli su me. I bolelo je vise od svega, jer nisam imala napone. Bas je bilo grozno, ne ponovilo se :/
2018 06 05
Moja sestra se dva puta poradjala I oba puta sa epiduralom, sve je proslo super, ona je prezadovoljna. Samo da ti daju na vreme, u suprotnom, nema efekta. Srecno
2018 06 06
Moja majka se carski poradjala pre 12 godina u epiduralu, a ja sam se porodila u spinalu i stvarno predobro iskustvo Baš nisam bol osetila, htela da budem prisutna, al sigurno daju sedative neke jer sam baš baš bila smirena i opuštena. Svakom bi zaista preporucila od srca.
2018 08 09
1 2