Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

savet molim vas Mimi021 nije preuzela poklonnn??

Pozdrav svima :D Za sve ovo vreme koje sam na sajtu, a to nije bas dugo, mislila sam da nikada necu doziveti ovo iskustvo, ali evo i ja na forumu objavljujem temu o ovome..... Javila mi se clanica Mimi021 da joj poklonim rupicasti crop-top, on je b io za poklanjanje. naravno uvek poklanjam jer je zaista lep osecaj nesto pokloniti. Ostavila mi je podatke, komunikacija je bila super, ja sam prvom prilikom poslala. Rekla je da joj je paket stigao ali bas kao u tom trenutku kada je stigao mozda nije bila kod kuce. Paket je u njenoj posti bio 5 dana, ona ga nije preuzela i vratio se meni. Postar me jutros budi zvonom, i kaze da mi je paket vracen, Sada ja moram platiti duplu postarinu 300din. To mozda za nekoga nije puno, ali ja sam skolarac i od uzine moram odvajati 3 dana da bih preuzela vracen paket koji sam zapravo htela da poklonim clanici..... Pa zar stvarno? Clanica je nova, imala je 9 pozitivnih utisaka, ni jedan negativan i nisam ni slutila, jer i ja sam nekada bila nova clanica sa manje od 10 utisaka, ali to nikoga nije sprecilo da sa mnom saradjuje. Kada je javila da je stigao, ostavila je utisak i ja sam joj uzvratila. Nisam znala da nece preuzeti. Da li se isplati ponovo poklanjati? Da li dad ostavim negativnu? Potrazila sam da mi uplati postnetom 300din da mogu da preuzmem paket, da ipak 3 dana bas pred raspust ne mogu ni da ustedim... Nije se udostojila odgovora, a prisutna je na sajtu, celog dana na telefonu nije dostupna... Zao mi je sto je doslo dod ovakvog iskustva i nisam mislila da cu ikada naleteti na ovo ovde, o tome sam samo citala, a sada se i meni desilo...Ja zaista ne preporucujem saradnju sa njom komunikacija je bila super, ali ovo zaista nije u redu... Dajte mi neki savet, sta sada da radim, ostavim negativnu, prijavim adminu? Hvala u napred svima <3
2018 06 18
Ostaviti negativnu i prijaviti adminu, u slucaju da uzvrati negativnom ocenom. Narocito zato sto je poklon bio u pitanju i clanica je trebala samo postarinu da plati. Nije u redu.
2018 06 18
Ja bih ti savetovala da ne podižeš paket, ostavi ga u pošti. Što se tiče utiska, ako nije podigla paket za koji je trebalo samo platiti poštarinu, neće podići ni paket sa otkupom, tako da bi trebalo ostaviti negativan utisak da bi on bio upozorenje za sve prodavce koji šalju pouzećem. Ovo nije prvi put da se tako nešto desilo... Možda stvarno nije stigla da ode do pošte. Bilo bi lepo da se barem javila i izvinila. Ako ne podigneš paket, ti svakako nećeš biti u minusu. Jedino što je taj predmet mogao da dobije neko drugi...
2018 06 18
I meni se jednom desilo, a pošto je poklon u pitanju, svakako znači da ga daješ bez ikakve koristi, od srca, tako da nisam prihvatila paket nazad. Ukoliko tako učiniš, nećeš imati troškove poštarine. Ostavila ti je pozitivan utisak, meni ovo nije za negativnu sa tvoje strane jer nisi realno oštećena pošto si iovako-ionako poklonila predmet, eventualno da promeniš utisak u neutralan i napišeš da članica nije preuzela poklon i tako upozoriš neke buduće saradnje. Realno nisi oštećena, samo je šteta što poklon nije preuzet ali to na čast članici a nije ni prva ni jedina.
2018 06 18
Sta ce se desiti sa paketom ako ga ne preuzmem, da li je to moguce i da li posta ili postar mogu insistirati da ga ja preuzmem?
2018 06 18
> MeriliaGrej: > Sta ce se desiti sa paketom ako ga ne preuzmem, da li je to moguce i da li posta ili postar mogu insistirati da ga ja preuzmem? Neće niko insistirati da ga preuzmeš , ne brini.. I kao što reče Srebrna nemaš osnov za negativnu.. A dotičnu sram bilo što je pogazila tvoju dobrotu i poklon...
2018 06 18
> srebrna: > I meni se jednom desilo, a pošto je poklon u pitanju, svakako znači da ga daješ bez ikakve koristi, od srca, tako da nisam prihvatila paket nazad. Ukoliko tako učiniš, nećeš imati troškove poštarine. > Ostavila ti je pozitivan utisak, meni ovo nije za negativnu sa tvoje strane jer nisi realno oštećena pošto si iovako-ionako poklonila predmet, eventualno da promeniš utisak u neutralan i napišeš da članica nije preuzela poklon i tako upozoriš neke buduće saradnje. Realno nisi oštećena, samo je šteta što poklon nije preuzet ali to na čast članici a nije ni prva ni jedina. Da, nije ostecena ali ako ostane pozitivan utisak, t.j ako ne odreaguje na ovo sto se desilo, daje signal drugima da se zaj..avaju sa poklonima. Nekome je taj poklon mozda bio potrebniji a nije ga dobio, zbog neozbiljnosti dotične. Stvarno je krajnje vreme da počnemo da reagujemo na bezobrazluk. Malo nam izmiče kontroli.
2018 06 18
Možda me čitaš dijagonalno, rekoh eventualno neutralan... za negativnu nije, za pozitivnu nije, a svako, naravno, ima pravo na svoje mišljenje. Na članici je da odluči kako će da čini. Realnost je da nije oštećena osim emotivno. Pokloni nisu saradnja, realno, ali ipak razmenjujemo ocene. Poklon je poklon a neodgovorno je i bezobrazno tražiti poklon pa ga ne preuzeti. No to je već u domenu tema o kulturi, bahatosti, neodgovornosti ili čega god negativnog članica ovog sajta. Sve i da je neko zaista sprečen da preuzme poklon, treba da se lepo izvini i obrazloži zašto, pa ovakva tema ne bi ni postojala.
2018 06 18
Hvala vam svima, izmenila sam utisak u neutralan, nisam ni malo ostcena ako vec ne moram da preuzmem, samo mi je zao sto nije dobila clanica kojoj je zaista bio potreban <3
2018 06 18
I ja mislim da je za neutralnu ocenu .... Ali uradi kako mislis i osecas da treba ... Vidi sa clanicom ,ako se javi .. Ne verujem da bi ostavljala podatke i trazila poklon da bas nije nameravala da preuuzme ...
2018 06 18
Ovde postoji opcija Pokloniti sto znaci da je i to vid saradnje samim tim svakako treba ostaviti negativan utisak, kao sto rece jedna clanica ako nije podigla poklon kako ce sutra da podigne nesto sto treba da plati, ako joj ostavi neutralan niko ga nece ni videti ovako kad vidis negativan udjes i procitas o cemu se radi a ako su svi pozitivni zasto bi ih citala, i tako sledeca clanica bude ostecena pa joj svi govorite zar nisi procitala neutralan utisak trebala si da trazis uplatu pre slanja bla bla bla
2018 06 18
> bloodytears: > Ovde postoji opcija Pokloniti sto znaci da je i to vid saradnje samim tim svakako treba ostaviti negativan utisak, kao sto rece jedna clanica ako nije podigla poklon kako ce sutra da podigne nesto sto treba da plati, ako joj ostavi neutralan niko ga nece ni videti ovako kad vidis negativan udjes i procitas o cemu se radi a ako su svi pozitivni zasto bi ih citala, i tako sledeca clanica bude ostecena pa joj svi govorite zar nisi procitala neutralan utisak trebala si da trazis uplatu pre slanja bla bla bla Сложила бих се.
2018 06 19
Ovo podrazumeva saradnju,članica traži prvo uplatu pa slanje,izvinjavam se zbog oprecnog mišljenja, ali ovo je cista,negativna. Ako ona ima principe,imate i Vi,tako velikodusni.Pomozite budućim članicama,koje će robu prodati.....tačnije platiti sve,na svoju štetu, nisam stroga u ocenama,nisam dala negativnu nijednom,ali je ovo bas nefer,pri tom,posle toga nema komunikacije, a on line,ugašen mob...Pa.....ne razumem....Vraćanje paketa je u ovom slučaju ponizavanje..(što mi saljes, kad moram da platim postarinu 😣)Kao da tih 150 ide Vama u džep.. ..Moj stav,razmišljam o budućim saradnjama,osim o Vašem slučaju..Da li poklon podrazumeva i plaćanje postarine od 150,e pa previše je...Ako devojke pišu da prijavite adminu,onda su već mišljenja da je ocena ipak negativna......Meni je to cista zafrkancija.Sto uopšte i da Vam propadne crop,neko bi bio do neba zahvalan,a Vi biste ga mozda i prodali za neku sumu.Nefer,ali bas,saradnja jeste,i ocenjuje se kao preporuka ili ne.....Odlučićete sami,naravno,meni ovo nije ni malo ljudski....Sad osim strepnje da neko nekog ne izvrda za novac,prevari u smislu lošeg opisa, treba da strepi i kada poklanja,ma svasta......Previše je,stvarno...
2018 06 19
Slazem se sa clanicama da je za negativnu, sve su objasnile.
2018 06 19
Hvala svima jos jednom, zelela sam da ga vratim, ali bih ga opet stavila na poklanjanje jer mozda nekom zaosta treba, ali eto sad. Po vasem objasnjenju to je za negativnu, ali sam gledala po ostecenju, materijalno nisam ostecena, svakako bih ga poklonila, ni novcano ako ga vecne necu preuzeti. Jedino je to sto je umesto da se osecan lepo sto sam nekome nesto poklonilaa i da mi bude drago sto joj dobro sluzi ije lepo stoji, osecam se izigrano, slazem se da je za negativnu ipakkk, da upozorim druge clanice koje krenu da saradjuju sa njom... hvala svima jos jednom <3
2018 06 19
1 2