Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

ALIEXPRESS SAVET?

Pozdrav svimaa! Zelim da narucim jednu haljinu preko ALIEXPRESSA, medjutim, ne znam kako je to sa carinom, ima li neko iskustva? Da li se carini samo preko 50$ ili su nasi govna pa ce ocariniti i za 27$...
2018 06 27
Nema pravila, samo je pitanje srece da li ce otvarati bas vas paket. Ako otvore, placate sigurno, iako je manji iznos od 50. Ja sam uglavnom placala oko 1000 din.
2018 06 27
nadam se da nece u tom slucaju, carina je 1000 dinara?
2018 06 27
Nije to fiksno, toliko sam ja placala u proseku. Znam da su ljudi placali i po 500 ali i vise ako su u pitanju neke skuplje stvari, recimo jakna. Svakako za haljinu ne verujem da bi stavili vise od 1000, i to ako bas otvore. Mada, pretpostavljam da vise otvaraju neke glomaznije i teze stvari. :)
2018 06 27
Šta si naručila? Ponekad nešto ocarine, nekada nešto ne. Ja sam imala sreće sa time da su 'moji' Kinezi namerno pisali manje cene na paketima. Elektroniku koju sam naručivala su obeležavali kao igračke :D Pa sam za rice cooker platila carinu samo 500din. Ostale stvari mi nisu ni ocarinili :)
2018 06 27
Nemojte preci 50 evra, od toliko ce Vam sigurno cariniti. E sad, ako imate srece mozda Vas ne ocarine, ili 200 dinara, ako nemate moze i vise. Najvise smo platili 10 evra dosad, ali to bukvalno zavisi koliko srece budete imali. Iznad 50 evra carine sigurno i tu su tarife malo vece.
2018 06 27
Zar po zakonu nije da se ne carini nista vrednosti do 100eura?? Pre neki dan je zena iz uprave carina pricala na TVu o tome.
2018 06 28
Pozdrav... Ja sam prošlog leta naručila svašta nešto sa avlija, djumle je koštalo oko 10 $... Nisam platila ništa više od tih 10$,ni carinu ni dostavu, ama ništa. Bili su u pitanju neki stikeri za zidove (veliki), nešto za kuhinju, kupaći staklo i maska za telefon. A mojoj drugarici su naplatili carinu za presu za kosu oko 1000 din, a ona sama je koštala oko 10$, pa joj ispade da joj je bolje bilo da ju je kupila ovde... 🤔
2018 06 28
Narucila sam haljinu, pretpostavljam da nije teska i da moze biti mali paket, nadam se da je nece otvarati i cariniti, postarina je zapravo bila 3.68$ sto skidaju sa kartice pri placanju, ukupno izazi oko 27$
2018 06 28
Javi za dve-tri nedelje kako si prosla.
2018 06 28