Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Ishrana laganija...

Da li je neko možda uspeo da smrša, a da pri tome nije bila u pitanju neka rigorozna dijeta na "fazon izgladnjivanja"? Ukoliko imate neke savete bilo iz tuđeg ili ličnog iskustva značilo bi mi da podelite to ovde samnom. Hvala najlepše unapred. :)
2018 09 07
Ja sam od februara smrsala 9kg. Jeste da je trebalo malo duze, ali svakako je bilo zdravije od izgladnjivanja. Uglavnom, izbacila sam hleb i slatkise, secer zamenila stevijom. Prvih par dana bude teze, sad mi nista ne fali. Cak i jedem sad slatko jer odrzavam kilazu, ne pokusavam vise da smrsam. Jela sam vocne salate sa slagom, i to je to, ostalo sve normalno :)
2018 09 07
Bojanaa12, hvala najlepše. :) Ja i nisam baš neki veliki ljubitelj slatkiša, tačnije ni ne moram da ih jedem ali zato pijem slađu kafu i čitam svuda piše ili da se ne pije kafa uopšte, ili nezaslađena... Hleb takođe mogu i ne moram da jedem, i kada ga jedem sada to je zaista nešto minimalno a često uzmem ili onaj ražani hleb ili inegralni sa semenkama. Uopšteno, nisam neki ljubitelj testenina. Interesuje me da li je ok jesti musli (obožavam onaj Dijet) i one ovsene kaše?
2018 09 07
Hrono dijeta. Dosta mojih koleginica je smrsalo, bitno je valjda kako sta ide hronoloski od hrane, nisam primetila da je kolicinski bilo manje hrane, samo postoji pravilo kad sta ide i valjda je malo tezi prvi restriktivni mesec a posle laganije. E sad, opet ce neko ko ima direktno isustva bolje napisati. :")
2018 09 07
Zagica, hvala.. :) Valjda će se javiti neko ko bi znao da mi objasni pobliže to oko hrono ishrane.... Baš bih htela da pokušam sa tim. :)
2018 09 08
Ubrzaj metabolizam sa hranom koja sadrzi vlakna...Bez klope posle 6....Jedi sve namirnice,samo bez dzinovskih porcija...Pokusaj bez przene hrane
2018 09 08
> jelena2606: > Ubrzaj metabolizam sa hranom koja sadrzi vlakna...Bez klope posle 6....Jedi sve namirnice,samo bez dzinovskih porcija...Pokusaj bez przene hrane Ni sada ne jedem obilno uopšte, a ipak se gojim... Deluje mi da se i od vode ugojim... Sve to mogu, ali baš nakon 18h ne znam da li bih uspela da baš ništa ne pojedem jer dosta kasno ležem...
2018 09 08
i bez dijete ne treba da se jede posle 18h....a rekla bih da nevezano za koju dijetu se odlucis,svakako nema klope posle 6 :/ To i jeste najveca frka dok se ne naviknes
2018 09 08
Meni se to takvo gojenje desilo..sto kazes mislim i od vode,kada su mi pobrljavili hormoni i usporili mi metabolizam...
2018 09 08
Hvala vam najlepše cure na svim ovim savetima, nešto ću svakako pokusati da uradim što se ishrane tiče. Da se iz XL-a vratim opet u malo jači L ;) :) Jelena, neću nikakvu dijetu da "držim" jer smatram da je daleko nezdravije "izgladnjivati" organizam nego imati manji višak kilograma. Problem kod mene je svakako i štitna žlezda, imam tumor i hormoni su mi "poludeli" načisto, tako da se i ono što je zdravo (da tako kažem) naprosto "lepi" za mene. Takođe, imam i migrene sa aurom, tako da sve dok je mnogo sunčano vreme ne mogu da šetam ujutru kada je i najpreporučljivije da se šeta pre doručka: "Kada ostanete popijete čašu vode sobne temperature, šolju zelenog čaja i zatim idete u šetnju onoliko koliko možete dok ne osetite da vam se rad srca ubrzava, tada prekidate šetnju i vraćate se kući na doručak. Pri svakoj šetnji nositi flašicu vode sa sobom i pijuckati je povremeno."- reče Dr. Feel Good. (Ako se tako pravilniku piše Dr. Fil Gud :D ) ;) Lično ja ovog čoveka nešto ne mogu baš da "svarim", nekako mi je brate prepun sebe i nadmen, ali ima ponekad i dosta panetnih stvari koje se mogu čuti od njega.
2018 09 08
Kakav bre tumor Lady???!!! :(
2018 09 08
Kakav bre tumor Lady???!!! :(
2018 09 08
> jelena2606: > Kakav bre tumor Lady???!!! :( Tumor šitne žlezde. Za sada miruje i ne diraju ništa, ne pijem ništa osim Tenseca zbog tahikardije koja je prouzrokovana zbog ovog problema. Moram na svaka dva meseca da radim laboratoriju, ultrazvuk i pregled kod endokrinologa. Ukoliko slučajno bude bilo neke promene onda će mi raditi tumormarker, pa da se vidi šta za dalje....
2018 09 08
Uzas!!!Moja drugarica ima problem sa stitnom i ono sto znam preko nje je da je ishrana veoma vazna ,kod ljudi koji imaju problem te vrste
2018 09 08
Da, znam Jelena, i baš i iz tog razloga tragam sada za odgovarajućom ishranom.... A, šta i kako će biti za ubuduće, videćemo.
2018 09 08
1 2