Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Brijanje i nega suve koze, saveti :)

Elem, ja se godinama unazad depiliram, ali javio mi se problem urastanja dlaka. Planiram da idem opet na depilaciju secernom pastom, jer mi je to svojevremeno resilo problem. Ali dobih savet da se obrijem 2-3x, da ojacam koren dlake. E posto sam ja stravicno nespretna sa tim i bukvalno ne znam kako da se obrijem, a da se ne iskasapim..dajte mi savet za neki efikasan brijac i sredstvo koje da koristim uz njega. Jos bi mi vise dobro dosao savet o borbi protiv uraslih dlacica. Pilingujem se, ali mozda vi znate neki ultra dobar recept ili kupovni piling koji radi posao. I ko za inat mi je ekstremno suva koza na nogama, mazala sam se EOS losionom, sem sto prelepo mirise i daje instant efekat, sledeci dan sve po starom. :s
2019 03 28
Ja cu sad opet da smorim sa prirodnim stvarima. Ali ja se kunem u maslinovo ulje ili kokosovo, za negu suve koze. Znaci posle tushiranja, samo ovlas peskirom akinuti visak vode, i namackati se uljem na vlaznu kozu. Koza je toliko mekana, mirishljava i nahranjena da to nijedna krema ne radi, bar ne na duze staze. A shto se urastanja tice, ja to reshavam tako shto se pilingujem palentom i uljem ili secerom, a ponekad i kafom. Grublji je piling ali super radi. Takodje mozete i malo grublje trljati noge peskirom posle tusiranja. 😊 Za brijanje nemam savet, jer koristim epilator za uklanjanje dlacica na noga, ali mi skoro uopshte ne urastaju. Ostalu negu radim kao shto sam gore opisala. Sad sam se setila, da u piling mozete dodati cimet ili josh bolje nekoliko kapi vama omiljenog etericnog ulja, pa cete divno i mirisati nakon pilinga. Ima u Dm-u da se kupe oko 150 din bocica, a sad i pored redovnih mirisa, lavanda, nana, narandza, limun, imaju i vanilu, cimet, djumbir itd 🤭
2019 03 28
Vidim da koristimo bukvalno iste pilinge, uglavnom takve kombinacije i ja pravim. Verovatno je problem sto nisam redovna u tome. A koristila sam pre kokosovo ulje za negu, dobro si me podsetila, skroz sam zaboravila. :") Jos neko da me posavetuje oko brijanja i sve smo resili. :D
2019 03 28
Joj, meni je za urasle dlake spas glogocid. Zakon! Za dan, dva sama dlaka izađe bez frke. Brijač najbolji mi je venus. Ja se ne depiliram nikad, imam neku vrstu fobije od te depilacije, brijem se ceo život i venus mi je extra. I nemam nikakav problem sa jakim i tamnim dlakama, bukvalno imam 18 i po dlaka na telu i pored tolikih godina brijanja XD uglavnom koristim i gel Bic ženski kad se brijem, a nakon toga klasično mleko/kremu za telo :)
2019 03 28
Mislis Flogocid? Ja flogocid mazem gde stignem, dobro sto ga ne jedem. :') A ja bas obrnuto, imam fobiju od brijanja. Hvala za preporuku, bas cu ih pogledati u lilly-ju/dm-u. :")
2019 03 28
Ma da flogocid, grešim stalno slova, mrzi me da ispravljam XD
2019 03 28
E bas sam se pitala da li dodje na isto, hvala na otkricu. :D
2019 03 28
E, hvala ti na preporuci, uzecu taj gel. :")
2019 03 29
> NatasaPupi: > E, hvala ti na preporuci, uzecu taj gel. :") Nema na cemu :")
2019 03 29