Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Sirova ishrana?

Dobro vece, bicu kratka😚 Odlucila sam da predjem potpuno na sirovu ishranu, jos sam na pocetku, ali super mi ide. Htela bih da cujem vasa iskustva, ako neko ima, jako bi mi znacilo. Hvala😘
2020 10 11
Ja sam bila nekih mesec-dva dana medjutim odustala sam jer sam vecinu vremena osecala slabost i vrtoglavicu. Dovoljno sam jela i uzimala suplemente ali i pored toga bih se osecala malaksalo. Cim sam se vratila na mesnu ishranu to je nestalo.. Prednost sirove ishrane jeste da je brza probava ali ujedno i mana jer se brze ogladni. Ali je super sto ne morate prati sudove 😁
2020 10 12
Evo mišljenja jedne stvarno pametne i stručne žene...https://istinevszablude.wordpress.com/2016/02/23/raw-food-apsurd/
2020 10 13
Kao neko ko ima nekog iskustva sa sirovom ishranom, preporucila bi je svakom. Sirova ishrana cuda radi. :")
2020 10 19
Od detinjstva (od 10. godine) sam bila vegetarijanac, mada većinski vegan.. to je trajalo do 18. godine kada sam skroz prešla u vegane, što sam i sada, pre svega iz moralnih razloga... Pošto u nekom periodu života nisam pazila na ishranu (jela sam junk food, veganske kupovne proizvode, mahom uglj. hidrate) dobila sam kandidu. Kao neko ko nikada u životu nije probao mnoge vrste mesa i teorijski znam mnogo o biljkama i njihovim lekovitim svojstvima, logično mi je bilo sa predjem na raw vegan ishranu, barem neko vreme. Sistemska kandidijaza je izlečena bez problema, kao i svi dodatni problemi koje uznapredovala kandida vuče za sobom, pa sam se (lenji debil operisan od kuvanja) opet vratila starim junk food veganskim navikama. Sada imam problema sa hormonskim aknama i opet se polako privikavam na raw. Čisti lice za medalju i sredjuje sve, znam iz iskustva sestre se policističnim jajnicima koju su lekovi baš namučili pa se okrenula “alternativnim” , odnosno starim dobrim metodama.
2020 10 26
Moj savet je sledeći: ne bih preporučila sirovu ishranu ljudima koji ne znaju mnogo o biljnoj ishrani generalno, i koji ne znaju kako izgleda lečenje sirovom ishranom, ukoliko se zbog toga prelazi na raw (lečenje može biti mučno, sa odredjenim krizama, detox program izbacuje svašta odvratno iz tela, parazite na primer). Ceo život sam povezana sa prirodom, učim o prirodi, biljkama, zdravlju i veganstvu iz raznih izvora od malena, i oko sebe vidim da ljudi bez znanja brzo odustaju i onda razviju otpor prema veganstvu ili sirovoj ishrani, a bilo koja ishrana je loša ako nije pravilna/izbalansirana/raznovrsna. Hraniti se što prirodnije ne može biti pogrešno, ali sve u prirodi ima svoju dozu koja se obavezno mora znati. Zašto tzv. šarlatani greše prilikom lečenja ljudi... - zato što to znanje mogu primeniti na sebi, a drugi ljudi su drugi ljudi. I taj iako ima znanje ne može slušati vaše telo umesto vas, a to se vremenom nauči, pa sami znate šta vašem telu treba i prija, bilo da samo menjate ishranu ili se lečite. Za početak bih preporučila yt kanal Powered by biljke - na našem je jeziku. Devojka deli svoja iskustva sa sirovom ishranom, kako je to njoj, pa čak i njenoj baki promenilo život.. ima intervjue sa ljudima sa sličnim iskustvima. Fb grupe (ima ih malih milion, primer) https://www.facebook.com/groups/273200749725482/?ref=share https://www.facebook.com/groups/603634196339305/?ref=share
2020 10 26
Osim ovoga sa ishranom jako preporučujem prirodnu vegansku kozmetiku, šampone, sapune. Za kosu umesto šampona može i cedj, ispiranje razblaženim jabuk. sirćem ili čajem od ruzmarina, kokosovo ulje + limun držati par sati pre pranja kose, povremene kupke sa zeolitom, za stopala takodje jabukovo sirće sa vodom (može i soda u to). Koža je najveći organ i nju takodje treba paziti, a kosa je vrlo bitna većini žena. Mi savremene žene se šminkamo, blajhamo itd. pa barem da se izbace suvišni preparati prepuni hemije. Neću više detaljisati i izlaziti iz okvira teme, samo smatram da je ovo mesto gde ovakvi saveti nekome mogu da pomognu.. naravno onima koji su spremni da lepotu prepuste prirodi, i spolja i iznutra. Neretko je da baš ljudi na biljnoj ishrani izbegavaju bilo kakvu hemiju, i nekako je to logično. 🍀
2020 10 26