Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Brzinski mi treba savet, pomoc

Moje levisice, stare oko 10ak godina su oprane i osusene napolju po ovom vremenu na suncu i vetru i unesene unutra, dosusile se i sad imaju ove strafte. Tamne su pantalone, a strafte svetlije i uzasne su mi. Ima li meko iskustva s ovim, ako ne moze da se skine, tesko meni. Farmerke uzimam jednom u deset godina, jer ih ne nosim puno. Ovako mi je bas ruzno da ih nosim. 😔 Jel moze da se opere nekako, nesto, da se ispravi?
2020 12 16
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/d0cd49990126be5fd723a3a468a1b2c1.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/37602f8993e59dd2442936b1653693a8.jpg) Celom duzinom su ovako te strafte i sa svake strane. Na par mesta ima i dve.
2020 12 16
Nisam sigurna sa slika, jedna mogućnost je da deterdžent nije dobro ispran. U tom slučaju dovoljno je da isperete ponovo i osušite (najbolje bi bilo izvrnute naopako, da ne bi bledele). Možete da probate i da iščetkate ili obrišete vlažnom krpom, da vidite da li se skida. Druga mogućnost je da su izbledele prilikom sušenja i tada možda može farba za tekstil da pomogne da se osveži boja. Nemam puno iskustva sa farbanjem odeće, ali farmerke su skroz ili većim delom pamuk, trebalo bi da dobro primaju boju.
2020 12 16
Tako je meni drugarica upropastila pantalone što sam joj pozajmila, oprala ih je na 60 umesto na 30 stepeni. Kao što kaže članica iznad, probaj da opet ispereš mada sumnjam da će pomoći. Denim boju imaš u DM-u, farba se u mašini za veš. Srećno!
2020 12 16
@Srebrna..Ima veze sa temperaturom?Nisam znala.I meni se to desavalo, uglavnom kada susim crne stvari ali direkt na suncu leti..I na moru gde je neka voda u kojoj smo prali, a bila je hladna, u sebi imala so,tada su mi stvari bile unistene sa ovim linijama
2020 12 16
Nikada mi se nije desilo jer se trudim jako da poštujem gospođu deklaraciju, pa i na ruke da operem iako može u mašini neke delikatnije stvari, svilu, kašmir... Možda je i do mašine za veš, da grejači preterano rade, uključiš na 40 a ona pere na jače, ko će ga znati a da je bezveze, jeste, pogotovo za stvari koje voliš ili su ti vredne pa makar i sentimentalno. Možda je i do praška, samo beli veš perem praškastim deterdžentom, sve drugo tečnim. Stvarno se nikada nisam zeznula osim sa jednim novim farmericama iz Okaidija, nakon prvog pranja, odmah posle kupovine, ručni program (vuna) u mašini su bile kao da su nošene jedno dve god bez prestanka. Vratila sam ih i vratili su mi novac.
2020 12 16
A jeste van teme nego će možda nekom da znači, kašmir kada je 100%, uopšte ga i ne treba prati nego izneti na mraz preko noći, da se dobro smrzne, odnosno da mu se ubiju sve bakterije i grinje. Neverovatno koliko je to prirodan materijal koji ne hvata mirise odnosno može da se izvetri i očisti sam po sebi. Zato jedan dobar džemper nije ispod 100 evra. Ako se pere, temperatura ne sme ići iznad 20 stepeni, hladna voda pa urolati u peškir da upije višak pa sušiti na ravnom. Davno sam se tako zafrkavala sa jednim kašmirkskim kaputom i cela soba je smrdela na staju i ovce dok se nije osušio, neverovatno koliko se oseti dok se ne osuši, život da ti se smuči.
2020 12 16
Srebrna, ja perem kasmir rucno i da, taj smrad :') Kad se osusi mirise divno, a dok je mokar nepodnosljivo, za povracanje. Nikad nisam to pomenula niti neko drugi, hvala sto si napisala :")
2020 12 16
> Shyshymiga: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/d0cd49990126be5fd723a3a468a1b2c1.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/37602f8993e59dd2442936b1653693a8.jpg) > Celom duzinom su ovako te strafte i sa svake strane. Na par mesta ima i dve. Imala sam isti problem sa suknjom crne boje.Isto oprala i okacila i kad se osusilo,pojavile se ove strafte....mislila sam da je od praska,operem ponovo i opet su bile tu....pomislim da je od zice,ali nije.Na kraju sam je i poklonila.Sto se tice farbanja,znam samo da moze da se farba teksil koji je 100% pamuk.I to se radi na hemijskom ciscenju.Cini mi se da su meni trazili za suknju oko 500din,ali nisam bas sigurna....probaj da odneses na hemijsko i vidi ima li sanse da se te linije uklone...Srecno!😄😄
2020 12 16
Sto je najgore, i ispupcene su tu gde su strafte. Uvek perem izvrnuto garderobu, ali ovaj put nisam. Tako su bile rasirene, i vetar ih susio a nogavice landarale. Mora da se to savijalo tako i ostalo. Ili prosto tekstil dotraje u nekom momentu. A temperature se ne secam, ali sigurno je 40 ili 60. Peglala sam. Pokusacu jos jednom da operem, ali nije prasak, pokvasila sam jedan deo krpicom u nadi da se nesto promeni. Ne mogu da bojim. Ako se ne operu, idu dalje. 😔 Nabavicemo druge, dosta su i sluzile.
2020 12 16
Hvala do neba i zvezda. 🙏
2020 12 16
Ma bre, iskuvaj ih na 90 sa brdo praška sa belim vešom, neka dobiju još štrafti i uživaj, kad je bal nek je sa muzikom, možda dobro i ispadne kada već se pozdravljaš sa njima.
2020 12 16
Ja bih rekla da se ovo desilo zbog centrifuge, a prašak nije pomogao... Ovo je tvrdi teksas i on se mora uglavnom prati ručno i izvrnuto... Kada se prelomi i dođe do trenja prilikom centrifuge, tada spada boja. Probaj da ofarbaš, međutim može se desiti da na tim delovima gde je došlo do trenja slabo primi boju, pa očekuj da ćeš morati i dva puta... sve zavisi od samog teksasa...
2020 12 17