Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kupicu pa cu da suzim i skratim

To je već dijagnoza ako se kupuje da bi se prepravljalo 😅
2021 08 01
@Jaca, znam da je bila u fazonu "sitna sam, sve mi je veliko sto mi se dopada", ali kod pidzame sam se zapitala koji joj je djavo :')
2021 08 02
Ceo svoj zivot to radim :) Nije istina da se prepravka vidi, jer kad to uradi dobar snajder apsolutno nema razloga da se primecuje. Sem ako nisu neke karakteristicne prepravke u pitanju i materijali. Npr dupli step na farmerkama i slicno. Posto imam masinu cesto dodjem u iskusenje da nesto sama promenim, dodam,oduzmem, a i mama je sebi u mladosti sila haljine i komplete na masini. Uglavnom prepravljam haljine, eventualno kosulje, jer je danas sve nesto baggy, crop, uvrnuto tako da je tesko naci pogotovo ako ste specificne gradje.
2021 08 02
Ako imaš mašinu i garderobu od dobrih materijala i dezena, a spretan si da prekrajas, to je ok, ali da kupuješ novo da bi nosio kod snajderke, to nema logike stalno raditi. Ok, ponekad, kad odlepis za necim, a nije kroj za tebe ili je komotnije i na sniženju je, jer nema veličina, pa hajde Dara da ga prekroji za 5 evra, jer me izašlo 15, a inače je 50. Kad dodje do prekrajanja gaca, posle pidzame, pravac psihoterapeut 😅
2021 08 02
> MinaMasa: > Imate li i vi ovakve postupke? Svidi mi se nesto, mere ne odgovaraju, ali ipak kupim pa nosim kod snajdera pa se nekako i ne osecam bas ok kad znam da sam prekrajala to. Trenutno sam u fazi "lecenja" od toga, tj, kupujem samo ono sto mi apsolutno odgovara. Sta vi mislite o tome? Kupovina i snajder ili samo kupovina? Naravno, ne mislim na neke preskupe stvari koje se mozda i isplati suzavati. Iskreno i ja to radim,mada umesto šnajdera ponekad suzim/podesim nešto sama, (ili ako je baš nešto komplikovano pitam baku koja je za to apsolunti ekspert :) ). Zahvalna sam što imam neku staru mašinu za šivenje, kakvu takvu, i stvarno je korisno kao veštinu znati napraviti male prepravke.Jednostavno mi je žao da se oprostim od npr para farmerki koje su savršene ali nisu moj broj. I plus, kao što je već rečeno, može ispasti dosta jeftinije. Ali ima mana i u tome, nekad jednostavno ne možemo znati kako bi nam taj model uopšte stajao da ga ima u našoj veličini, tako da je uvek malo kockanje kod podešavanja odeće
2021 08 06
Ok neke sitnije prepravke, tipa, skidanje cirkona ili sta ja znam, ali snajder mora da bude bas dobar, ja ovde slabo nesto imam snajdera :') Sila sam podhaljinu pre nekoliko meseci, sila ju je 4 meseca jer sam ja rekla da nije hitno i na kraju to ne lici ni na sta.
2021 08 06
1 2