Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Booking - iskustva

Booking je samo sajt na koji svako moze da okaci sta hoce, isto kao i na krpicama. Moja iskustva su bila ok u smislu da smestaj poseduje sve sto pise u oglasu, ali opet licni utisak je druga prica. Najgore sto mi se desilo da nisam pretpostavila da je apartman iznad kafica i da ceo vikend necu spavati od buke 😂
2021 10 05
Jasno je da je B. posrednik, zato i nije tema, nego smestaj na istom. To nekako razgranicavam. Nije sajt krivac, vec oglašivači ponaosob. Samo prikupljam iskustva. Meni je moj poslednji boravak kap koja je prelila času nezadovoljstva, dolivanu godinama odsedanja po raznoraznim smestajima. Inace sam davno izbacila sazaljivi momenat, da odustanem od ostavljanja (losije) recenzije kad je neko preljubazan i du*euvlakuša. Vodila sam se cinjenicom da ako ne mogu nesto da pohvalim, da ni ne kudim i budem uzdrzana, jer neko od toga zivi. Vise nemam taj problem. Kako seješ, tako žanješ.
2021 10 05
Mi smo pokusali preko bookinga u Hr da iznajmimo smestaj Smestaj placen i dobija se sifra pomocu koje se ulazi Nema portira , nema recepcije (hostel je u pitanju bio) I sifra nije radila sta god smo pokusavali Ostavljen je br mob. za hitni slucaj koji je bio nedostupan Ostali smo bez tog smestaja , novac nije mogao da se refundira , tako da smo ostali i bez novca
2021 10 05
> lilali: > Mi smo pokusali preko bookinga u Hr da iznajmimo smestaj > Smestaj placen i dobija se sifra pomocu koje se ulazi > Nema portira , nema recepcije (hostel je u pitanju bio) > I sifra nije radila sta god smo pokusavali > Ostavljen je br mob. za hitni slucaj koji je bio nedostupan > Ostali smo bez tog smestaja , novac nije mogao da se refundira , tako da smo ostali i bez novca Mnogi su slično prošli ove godine. Bilo je mnogo prevara i overbukinga i nikom ništa. Na žalost u poslednje vreme sve je rizik.
2021 10 05
> lilali: > Ostali smo bez tog smestaja , novac nije mogao da se refundira , tako da smo ostali i bez novca Da li ste sacekali da bar neko od gostiju prodje, da sretnete nekoga i pitate? Mozda su kreveti bili upraznjeni za vas, ali sifra pogresna.
2021 10 05
Moje iskustvo preko bookinga top. S tim sto nikad nisam nista rezervisala u Srbiji. ✌
2021 10 05
> starwars: > Moje iskustvo preko bookinga top. S tim sto nikad nisam nista rezervisala u Srbiji. ✌ Mi smo letos rezervisali i apartman u Donjoj Lastvi (Tivat, CG). Kao i svaki put, uvek gledam raspolozive jedinice, pogled, kvadraturu, opremljenost. Na pitanje na kom spratu se apartman nalazi, receno na drugom. Stizemo, smestaju nas u prizemlje, uz glavni ulaz, stepeniste i sa unutrasnje i sa spoljasnje strane, koje svi koriste. Nisam posteno ni roletnu mogla podici 😂 S obzirom da nismo isli samo na odmor, morali smo da ostanemo i cutimo, jer je u avgustu bilo nemoguce naci nesto drugo.
2021 10 05
Ja sa Bukingom a bas ga koristim,imam sasvim ok iskustva.I ovde i u inostranstvu.Doduse kad vidim nesto sto mi se dopadne ukucam i u google pa iscitam sve sto nadjem i tek onda rezervisem. Puno objekata nije radilo zbog korone a verujem da mnogi nisu dubinski odradili ciscenje pre novog otvaranja.Treba obratiti paznju i na datume kada su ostavljeni utisci.
2021 10 06
Svi imamo drugacije kriterijume ali kada smestaj ima dosta ocena moze se proceniti da li bi nekom odgovarao u zavisnosti sta je toj osobi bitno u smestaju a sta ne. A imamo i ljude koji imaju nerealna ocekivanja.Recimo moja koleginica je bila u Pragu 4 dana preko agencije pre par meseci.Po njoj aranzmam katastrofa,nikada vise sa tom agencijom,hotel nula... Svako ko cuje rekao bi da agenciju i hotel treba zaobilaziti u sirokom luku. Ispostavi se kad se malo dublje zadje u razgovor da su zamerke: Hotel nije u centru,a metroom cija je stanica ispred hotela ti treba 15 min do samog centra. Dorucak je svako jutro bio svedski sto i uvek isto: kobasice,virsle jaja,pastete,puter,mleko,jogurt,dzem, med,pecivo,caj,kafa. U sobi nije bilo tv. Internet los. Takav je utisak ostavila i agenciji,iako je u aranzmanu naglaseno da su sobe u kojima ce biti smesteni niskobudzetne i u depadansu hotela,da je wifi u lobi baru ok ali po sobama samim tim losiji. Pri tome put,i i tri nocenja je platola 69 e i kaze da je bilo precisto. Logicno je da hotel nije u centru Praga po toj ceni a imala si o adresu pa si trebala da pogledas,dorucak je po meni ok,ni kuci nemas da biras izmedju svega toga,a i dalje mi nije jasno sta ce zeni tv, a otisla da obilazi grad,a i da ima tv,ceski ne govori,cak ni engleski,pa mi ni ta zamerka nije bila jasna. Ima nas raznih,pa samim tim i raznih utisaka.Nesto sto je njoj bitno meni je nebuloza i obrnuto. Uvek ima onih koji za 69 e ocekuju Hilton u centru evropske metropole a ima i onih koji su za te pare ocekivali krevete na sprat i stanicu metroa na 20 min hoda a za dorucak sir i salamu pa su bili odusevljeni necim prosecnim.
2021 10 06
@Nensina Pa to je poput onog, uplatio sam letovanje a padala je kiša i zahladilo je usred avgusta, nula za agenciju što nije oterala kišu :D
2021 10 06
U redu Nensina, ali ovde ne govorimo o subjektivnim ocekivanjima, nego o ispunjenju ponudjenog (onoga sto nam serviraju kao ponudu i onoga sto uplatimo, naspram onoga sto dobijemo).
2021 10 06
Pa to i kazem.Mom momku je bitno da ima toplu vodu, da tus kabina nije sprcena, da ima parking i da mu je krevet udoban.I ostavice utisak da je apartman extra,jer je zadovoljio ono sto je njemu bitno. Da li ima prasine,mrva po podu,da li su sudovi dobro oprani, on to jednostavno ne primecuje.A meni je opet cistoca najbitnija. U smestaju gde ste Vi bili moguce je da je cistoca do tada bila ok,a da pred Vas dolazak apartman nije bio ociscen kako treba. To bi se reklo po duseku i prljavim sudovima u masini. A to je do vlasnika. Cisto sumnjam da su ljudi koji su ranije dolazili trpeli smrad,upisan krevet,prljavstinu,platilii to i ostavlli hvalospev na bukingu.
2021 10 06
Recenzije obavezno citam.Ono sto je meni bitno je lokacija,cena parkinga,odnosno da li ga ima i higijena.Kupatilo i topla voda mi se podrazumevaju..To je ono na sta obracam paznju kada citam recenzije. Inace mislim da u Srbiji "filuju"komentare,brisu negativne a dodaju silne pozitivne.
2021 10 06
Nije moguce da je bilo cisto do naseg dolaska, jer polazeci samo od duseka - jasno je da ima fleka koje datiraju i od pre. Da ne vrsimo sad ekspertizu. Evo fotografije pa procenite. A apartman vazi za jedan od lepsih. Zapušten toalet, zapuštena kuhinja, apartman je tipa "no smoking" - bukvalno se u zavese, krevet uvukao dim cigarete. Jednostavno nije održavano. Izvinjavam se svima na gadosti sa slike. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4c627151e3dcfef3d4590695b38f715c.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/d48c3fee82e361ba1f07c961cd70b061.jpg)
2021 10 06
Opšte je poznato da se komentari i recenzije kupuju, to tvrdim da smeštaj u Srbiji i konkretno Booking, Tripadviser i Google recenzije. Da svako ima različite kriterijume i to se podrazumeva, u inostranstvu uglavnom nisam imala loših iskustava, šta se rezerviše to se i dobije, kategorizacija se razlikuje u celom svetu, nisam se vodila recenzijama, dok u Srbiji možete pročitati jedno a dobiti naravno nešto sasvim drugo, više puta sam imala iskustvo da pročitam samo hvalospeve naročito za novootvorene hotele, kad ono međutim ni primirisati tome. Imala sam situaciju da sam jednom hotelu ostavila ocenu 3, gde je jedino pozitivno iskustvo radnici, nabrojala sam silne nedostatke koje vidim kao neko ko radi u hotelijerstvu, gde su me zvali da provere u čemu je problem šta nije bilo u redu i slično. Na svaki komentar treba odgovoriti i zahvaliti, pozitivan ili negativan,opravdan ili ne, a da, ima i ljudi koji putuju i odsedaju po hotelima uz taktiku da se žale kako bi dobili popust, neki poklon, besplatnu masažu i slično, rukovodstvo i to čini kako ne bi dobili negativnu, naročito na Booking-u ;)
2021 10 06