Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Devedesete su ponovo in?!

Pored same ekonomske situacije, primetila sam da se vraća i dosta trendova iz ove dekade... Da li biste bile zainteresovane za neke stvari iz tog vremena? Vidim da je pogotovo popularno u Americi, ceo taj vintage stil, a ovde?
2022 10 20
Ja ga iskreno preferiram. Mom jeans najvise :") :")
2022 10 20
Mnoge stvari vintage volim.Ne samo iz devedesetih.Medjutim veci deo stvari ne nosim jer kako dodje moda kod nas su sve zene skoro pa identicno obucene.Uglavnom mi se te stvari tada i smuce.Kada pogledate slike iz raznih vremenskih epoha, stil/moda je ista ali su zene obucene svaka u svom stilu.Odnosno komade garderobe koji su u istom fazonu npr zvoncare,sy razlicite i iskombinovane sa razlicitim stvarina.Danas toga nema.Jedne pantalone,jedna haljina,majica,jakana,frizura,sminka,iste obrve-kao klonovi ,:(
2022 10 20
Već dooosta godina je popularan taj stil i kod nas.
2022 10 20
> darkacademia: > > jelena2606: > > Mnoge stvari vintage volim.Ne samo iz devedesetih.Medjutim veci deo stvari ne nosim jer kako dodje moda kod nas su sve zene skoro pa identicno obucene.Uglavnom mi se te stvari tada i smuce.Kada pogledate slike iz raznih vremenskih epoha, stil/moda je ista ali su zene obucene svaka u svom stilu.Odnosno komade garderobe koji su u istom fazonu npr zvoncare,sy razlicite i iskombinovane sa razlicitim stvarina.Danas toga nema.Jedne pantalone,jedna haljina,majica,jakana,frizura,sminka,iste obrve-kao klonovi ,:( > Bukvalno. Ono što trenutno primećujem među devojkama koje brinu o odeći je podela na sledeće kategorije: osobe sa stilom, osobe koje misle da imaju stila dok nose sve što vide na instagramu, devojke koje vraćaju loše trendove s početka 2000ih. Znači prva sorta nosi šta voli bez obzira na modu, ove druge furaju trikotažne komplete sa zvoncarama i na etiketama mora da im piše Zara i Replay (znači žene koje najviše doprinose fast fashion katastrofi), i na kraju one koje pokušavaju da vrate užasno plitke farke, suknje od 20cm i kosu sečenu na random mestima. Zaključak - dosta je bilo trendova i grupisanja. Da nije instagrama šta biste nosile? Koje boje volite? Brinete li šta dolazi u dodir sa vašom kožom? Šta stoji vašoj figuri, tenu, kosi, karakteru?? Nemoguće je da je 2/3 mladih devojaka zaluđeno ružnih patikama i jeftinim kompletićima u pastelnim bojama. Sigurna sam da svako može da nađe svoj stil, da se predstavi odećom koja ga zapravo lepo definiše, kao i da brzu modu možemo malo da usporimo. Bravo 👏
2022 10 20
@darkacademia Steta,Nikada vise garderobe.Zaista moze da se kreira stil,da se eksperimentise.Radnje,SH,ovi sajtovi,pa i Kinezi :) Mi devedesetih nismo imali tu srecu da imamo toliko na raspolaganju,morali smo da se snalazimo.I pored toga,uvek je bilo pravilo da imas svoj posebna stil,drugaciji. Normalno primeren gradji,godinama,da li umes da izneses na sebi,.Mnoge stvari koje nisam volela sam vidjala na nekim devojkama tada i izgledalo je fenomenalno.jednostavno su umele to da nose i lezao im je neki stil.Iskreno ne znam odakle crpe inspiraciju da izgledaju isto.
2022 10 20
Inace sin mi je 8.razred.Nalazi se izmedju dve vatre,mene koja guram drugaciji stil i onoga sto ga okruzuje.U razredu dve devojcice izgledaju drugacije i stalno ih etiketiraju.Decaci samo gledaju patike,a sada i trenerke,normalno gornji i donji isti,kao dizelasi.Ne znam da iko nosi cipele...Strasno se gledaju firme i to da se onako dobro vidi,da sljasti.Kupila sam mu ovde odlicne Superdry farmerke,odusevio se,super stoje ..ali avaj ne sljasti nigde Superdry :@ Odmah je dobio "packe"od nas..I tako,borba je.. ,:)
2022 10 20
> Bukvalno. Ono što trenutno primećujem među devojkama koje brinu o odeći je podela na sledeće kategorije: osobe sa stilom, osobe koje misle da imaju stila dok nose sve što vide na instagramu, devojke koje vraćaju loše trendove s početka 2000ih. Znači prva sorta nosi šta voli bez obzira na modu, ove druge furaju trikotažne komplete sa zvoncarama i na etiketama mora da im piše Zara i Replay (znači žene koje najviše doprinose fast fashion katastrofi), i na kraju one koje pokušavaju da vrate užasno plitke farke, suknje od 20cm i kosu sečenu na random mestima. Zaključak - dosta je bilo trendova i grupisanja. Da nije instagrama šta biste nosile? Koje boje volite? Brinete li šta dolazi u dodir sa vašom kožom? Šta stoji vašoj figuri, tenu, kosi, karakteru?? Nemoguće je da je 2/3 mladih devojaka zaluđeno ružnih patikama i jeftinim kompletićima u pastelnim bojama. Sigurna sam da svako može da nađe svoj stil, da se predstavi odećom koja ga zapravo lepo definiše, kao i da brzu modu možemo malo da usporimo. Hahaha malo ti je pogresan opis one koje pokusavaju da vrate plitke farmerke to bi bio opis pre za zabole me sta je u modi ja cu ih nositi jer mi samo taj kroj stoji i taj kroj volim meni licno duboke farmerke i trenerke izgledaju kao da nosis pelene tako da....
2022 10 20
> jelena2606: > Inace sin mi je 8.razred.Nalazi se izmedju dve vatre,mene koja guram drugaciji stil i onoga sto ga okruzuje.U razredu dve devojcice izgledaju drugacije i stalno ih etiketiraju.Decaci samo gledaju patike,a sada i trenerke,normalno gornji i donji isti,kao dizelasi.Ne znam da iko nosi cipele...Strasno se gledaju firme i to da se onako dobro vidi,da sljasti.Kupila sam mu ovde odlicne Superdry farmerke,odusevio se,super stoje ..ali avaj ne sljasti nigde Superdry :@ Odmah je dobio "packe"od nas..I tako,borba je.. ,:) To Vam je odgovor na prethodno pitanje. Svi žele da se uklope i da budu prihvaćeni od strane društva, pogotovo u tim godinama. Individualne vrednosti se ne cene dovoljno, čak eto i u ta dva slučaja devojaka, etiketiraju. Što je manje mesto, mislim da je to izražajnije.
2022 10 21
Doli,tako je..Ali opet dolazimo do toga odakle je izvor.Dosta puta se kaze"Sve ide iz kuce",sa cime se ja ne slazem..Dosta toga ide ali tu je i okruzenje,sistem i sa cim se jednostavno rodis.Da, tu jednu devojcicu zovu "sektasica",odnosno imaju neki novi naziv,ali je u prevodu to to. Inace to da sljasti brend,nije odlika samo nekoga ko nema,pa da se kaze da su mozda kompleksi,nego i kod dece koja imaju dobrostojece roditelje.Narabno ne ostaje na tome,dalje ide neka grozna "muzika" koja se slusa neki MC-Stojan,Cace,Cice ,:) ,reci tih "pesama"su blago receno za povracanje.. Mislim da i skolski sistem tu zakazuje.Jos od obdanista,pa preko skole,slabo posecuju pozorista,koncerte,muzeje,festivale..Pitatala sam oko toga u skoli,a i u obdanistu.Kao obrazlozenje je, da ne mogu svi to deci da priuste tako cesto.Jeli,a za ekskurzije jednodnevne ih nije blam da traze 15000 din,za neku vukojebinu.Da,roditelji mogu da vode decu,medjutim prirodnije je da takva mesta posecuju sa svojim vrsnjacima i da im to predje u naviku. Mislim i ja volim brendirane stvari,posebno kada kupujem online ali zbog kvaliteta,kroja jer mi je sigurica.Dok uzivo,mogu da opipam materijal,probam,tako da tu brend ne igra neku ulogu ako naletim na kvalitetnu stvar. Ne znam da li imam jednu stvar gde se vidi natpis brenda sem na etiketi
2022 10 21
Jeco, isti problem sestra imala u osnovnoj, voli emo i alternativnu modu svi su je zezali i izdvajali je, mogla je samo sa jos par klinaca u njenom fazonu da se druzi... evo je sad u srednjoj kraljica, svi je gotive bas zato sto je u nekom svom fazonu, tirkizne siske kozna jakna lanci katanci uske pantalone starke. I ima svoj stav, pa posto je ne poznaju toliko dugo, mozda klinci misle da je zeznuta :P :') Isto se i meni desilo kad sam ja otisla iz osnovne u srednju. Tvoj klinac ce koliko vec sledece godine zaboraviti na osnovnu skolu, nemoj da se brines oko toga to je normalno za taj uzrast... a nazalost tako su danasnja deca vaspitana, da gledaju ljude kroz skupe etikete. Ako ista, izgradice deblju kozu
2022 10 21
Dok ne nadjem posao, oblacim se kao beskućnik do vrtica i nazad. Najjaci stil
2022 10 21
> SvetlanaRadic: > Jeco, isti problem sestra imala u osnovnoj, voli emo i alternativnu modu svi su je zezali i izdvajali je, mogla je samo sa jos par klinaca u njenom fazonu da se druzi... evo je sad u srednjoj kraljica, svi je gotive bas zato sto je u nekom svom fazonu, tirkizne siske kozna jakna lanci katanci uske pantalone starke. I ima svoj stav, pa posto je ne poznaju toliko dugo, mozda klinci misle da je zeznuta :P :') > Isto se i meni desilo kad sam ja otisla iz osnovne u srednju. Tvoj klinac ce koliko vec sledece godine zaboraviti na osnovnu skolu, nemoj da se brines oko toga to je normalno za taj uzrast... a nazalost tako su danasnja deca vaspitana, da gledaju ljude kroz skupe etikete. Ako ista, izgradice deblju kozu Ja sam bila rejverka, cak me i direktorka zvala na razgovor da me pita sta nije u redu sa mojom odecom. Zvali me sekta. Nas rejevere, metalce i pankere. Sad ni ne vidim da ima klinaca malo alternativnijih. Ove devojcice kao neke tetke idu u srednju, nasminkane u fulu, sa nekim torbicama, bundicama. Meni to nije normalno za srednjoskolke
2022 10 21
Ima masa alternativnijih klinaca, puna naša umetnička škola 😀 Svi se zanimljivo oblače 😊
2022 10 21
Da, na primer dizajnerska škola je i dalje autentična. Prošla sam skoro tuda i videla gomilu novih klinaca u svojim fazonima. Ulepšali su mi dan, ima još mladih ljudi koji nisu ukalupljeni 😊
2022 10 21
1 2