Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Molim za savet

Pre tri meseca sam se doselila na Novi Zeland kod partnera. Kuca u kojoj zivimo je starija. Partner kupio prosla je sve inspekcije. S obzirom da sam tokom zime stvari susila unutra , kupila sam damp rid, da se resi ekstra vlage i da spreci nastanak budji. Ovde sada krece leto, a mi generelno nemamo nikakvu zastitu na prozorima ( nikakvu mrezu), ulaze nam komarci i moljci, Ono sto je meni cudno, da oni bukvalno sami umiru i padaju, nakon mozda sat dva..samo ih nalazim na podu ili mrtve ili kako umiru,. Nemam objasnenje zasto se to desava.. nemamo nikakvu zastitu postavljenu unutra, niti koristimo ista od sredstva.. Pomislila sam da nije mozda to sredstvo za vlagu, alli ne pise nigde da sluzi i za komarce itd. Pritom sredstvo se nalazi u maloj kutijici u dnevnoj sobi , a ja ih nalazim i u kupatilu, koje je na drugom kraju kuce. Mene samo plasi, da nije zaista nesto u vazduhu i da se i mi trujemo svakodnevno a da ne znamo...Da li neko zna sta moze da prouzrukuje ovako nesto?
2022 10 30
Na Vasem mestu bi pitala komsije dali imaju isti fenomen, ako da, onda nema veze za Vasem aparatom, nego mozda komarcima sad prolazi vek. Trenutno vidim kod nas na terasi jos uvek komaraca dosta, ali lete bukhvalno pola centimetra iznad poda, kao da nemaju snage da lete. I nasla sam nekoliko mrtvi u kuci a znam da nisam ni jednog ja ubila.
2022 10 30
> SveJeNaProdaju: > Na Vasem mestu bi pitala komsije dali imaju isti fenomen, ako da, onda nema veze za Vasem aparatom, nego mozda komarcima sad prolazi vek. Trenutno vidim kod nas na terasi jos uvek komaraca dosta, ali lete bukhvalno pola centimetra iznad poda, kao da nemaju snage da lete. I nasla sam nekoliko mrtvi u kuci a znam da nisam ni jednog ja ubila. Kod nas dolazi zima, a na NovomZelandu leto, tako da se kod njih komarci zbog visih temperatura vise razmnozavaju i zive, a kod nas obrnuto. Ne mogu se porediti te dve zemlje u tom smislu.
2022 11 01
Kod vas na Novom Zelandu i u Australiji dolazi leto, komarci na visokim temperaturama su sve aktivniji, u podnebljima gde je visoka temperatura oni su prisutni tokom cele godine. Tako da je to ugibanje neobicno... Proverite kako se koristi to sredstvo protiv vlage i budji. Vecina tih strdstava se koristi jednokratno, potrebno ih je stavljati sa maskom jer su ta sredstva biocidi, odnosno stetni su ne samo za komarce, vec i za ljude i kucne ljubimce. Takodje, postoje zgrade ili kuce koje imaju "sick building" sindrom, jednostavno neki materijal kojim su zidane je stetan, toksican, mozda to dovodi do uginuca komaraca, i mogu biti razlog za zdravstvene probleme kod ljudi. Obicno su kod ljudi simptomi kasalj, glavobolje, vrtoglavice, otezano disanje...
2022 11 01
> SanjaVintage: > Kod vas na Novom Zelandu i u Australiji dolazi leto, komarci na visokim temperaturama su sve aktivniji, u podnebljima gde je visoka temperatura oni su prisutni tokom cele godine. Tako da je to ugibanje neobicno... > Proverite kako se koristi to sredstvo protiv vlage i budji. Vecina tih strdstava se koristi jednokratno, potrebno ih je stavljati sa maskom jer su ta sredstva biocidi, odnosno stetni su ne samo za komarce, vec i za ljude i kucne ljubimce. > Takodje, postoje zgrade ili kuce koje imaju "sick building" sindrom, jednostavno neki materijal kojim su zidane je stetan, toksican, mozda to dovodi do uginuca komaraca, i mogu biti razlog za zdravstvene probleme kod ljudi. Obicno su kod ljudi simptomi kasalj, glavobolje, vrtoglavice, otezano disanje... Ovo sredstvo je bezbedno, barem tako pise, moze da se koristi i u spavacim sobama i 45 dana traje, ibukvalno je kao kutijica koja se otvori i ostavi u odredjenom delu kuce. Mi smo koristili u dnevnoj sobi , jer tu susimo ves kada je napolju kisovito i hladno..mada sam ga izbacila svakako...pa cemo da vidimo.. I ja sam pomislila na zidove, ali nisam nikada imala iskustvo pa da znam kako da prepoznam.. ni ja ni partner nemamo nikakve siptome ..a i platili smo inspektora da pregleda kucu...zato mi je opet nelogicno da je nesto u zidovima ili plafonu..Takodje mi je palo isto na pamet, da ih jednostavno prskaju nekim sredstvom koje ih i ubija i osamuti, pa da zbog toga se to desava..stvarno nisam pametna...Nije ni partner imao iskustva, iako je odavde , i njemu je cudno, ali nije zabrinut bas zbog te inspekcije koju je kuca prosla...
2022 11 03