Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Letovanje sa bebom - da ili ne

Molim mame, a i clanice poucene tudjim iskustvom da napisu prednosti i mane putovanja sa bebama. Zelela bih krajem septembra na more, beba ce mi imati 3 meseca. Muz kaze da da ce biti isto kao kod kuce, samo sa potrosenim parama. 😂 A ja nekako zivim u uverenju da bi nam prijalo. Hvala. 💕
2023 08 04
Pa 3 meseca su granica da bi beba generalno mogla da putuje, a tu nije kraj beba mora da ima pasoš , verujem da znate da su gužve nenormalne i da sam sigurna da tako maloj bebi neće biti bas dobro da ide na mesta gde bas ima previše nepoznatih ljudi , i neljubaznih radnika (šalterusa) kojoj treba 3 godine da uslika dete. Ja sam kroz to prošla i ne ponovilo se a malac je imao 6 mes punih 🥺. Mi ćemo na more ici krajem avgusta jer je i more i vazduh dovoljno topao , kraj septembra može biti svakakav ( naravno zavisi i gde bi išli ) … Ja da sam na vašem mestu ovu godinu bih preskocila za lokalna mora (HR,CG i GR) možda neki Tunis ili Egipat 🤷🏼‍♀️, doduše to bi možda neko ko ima iskustva sa tim destinacijama mogao da kaže ☺️. Mi idemo u GR pa nisam upoznata 😵‍💫 Srdačan pozdrav ! I gde god odete biće vam divno , pa i da je do druge prostorije ☺️ ❤️
2023 08 04
Hvala! Grcka je izbor, zbog poznavanja terena, isli bismo u vec posecen smestaj. Pasos pravimo sledece nedelje, za to ne brinem, jer nam komsinica radi na izdavanju. Sto se granice tice, to ste u pravu.. Pitam se da li treba da imam strah zbog promene klime, kako bebe to podnose..
2023 08 04
Ja sam bila sa sinom kada je imao 5 meseci i fenomenalno nam je bilo. Septembar vam je odličan izbor jer je voda topla, a i nisu mnogo velike vrućine. Ja se na Vašem mestu ne bih ni razmišljala. Pozz
2023 08 05
Ja sam generalno neko ko ne moze bez putovanja, ali sam tu godinu kad se bas rodila preskocila. Svake naredne smo isli, iako nije bilo lako. :)
2023 08 05
Kako će podneti letovanje majka sa bebom, to je do osobe, po meni. Ko je na tragu panike, biće mu teze. Ja sam isla sa bebom od 10 meseci i naredne godine opet, kasnije sa drugom bebom od 6 meseci. Sa trećom se nisam usudila pre njene 3 godine, jer je bila užasno nemirna i zahtevna. Najgore mi je bilo sa najstarijom kad je imala 10 meseci, jer je htela kamencice sa plaže da stavlja u usta, u sobi nisam imala ogradicu, ni krevetac, gde bih mogla da je spustim, ali nije bilo strasno. Nisam imala iskustva pre toga sa letovanjem sa bebom, stoga mi je bilo teze, a ona nije bas mirovala mnogo. Sa manjim bebama je lakse. Sa bebom od 6 meseci sam prošla dobro, nosila sam kolica i bila je mirna u njima, imala je sestru da je dodatno animira, dojila sam je i usput ubacivala hranu, tipa banana, kad smo se vratili stolica je bila drugačije boje, moja pretpostavka od promene klime, ali je sve u svemu bilo ok. Ako ti imaš želju da idete, moj savet je da ides. Iz tudjih iskustava Egipat ne preporucujem, najbolje CG ili Grcka, pogotovo ako ste već letovali na istom mestu. Ako beba sisa, mirna si i sa te strane
2023 08 05
@Rakita - Muz je veca majka od mene 😂 tako da nemam brigu te vrste. @JacaiKaja - kako ste poceli, ocekivala sam nastavak: sa cetvrtim detetom je bilo tako, a sa petim ovako... 😁 Smatram da je lakse sa detetom koje jos nije prohodalo. Radimo na sticanju navika i usvaja ih polako, iako je mala. Misljenja sam da bismo mogli dobro da se organizujemo, narocito sto idemo, kao sto gore napisah, na vec poznat teren. Hvala na komentarima, osecam se ohrabreno! 😁🥰 Briga mi je zbog promene klime i kako bebu animirati ako joj ne bude prijalo. Sta u slucaju ujeda nekog insekta ili bolesti.. I kao poslednje, a vrlo bitno - ne volim da remetim druge, oduvek sam takva, veoma uvidjavna. Ne pricam i ne smejem se preglasno gde je guzva, bilo na ulici, kaficima, restoranima.. Kako gledate na to ako beba place, a jasno je da su drugi dosli na odmor.. Lako cu ako smo napolju, ali kako u smestaju (npr nocu)
2023 08 05
Nemamo iskustva jer nam je prva beba, ali mi idemo u četvrtak kada puni 5 meseci. 🤗 Nadamo se da će proći sve kako treba.. Brine nas zadržavanje na granici i ne daj Bože promena klime i temperatura.. Svakako ćemo biti u apartmanu od 10 do 5 svakodnevno, ma kakvo god da je vreme ali nama je samo bitno malo da promenimo okruženje, bebica da udahne morski vazduh rano ujutru, šetnjice uveče i eventualno kupanjac u bazenčiću pored nas kad smo na plaži.. Ne očekujem da mi suprug nešto extra pomaže u smislu da ga čuva dok se ja bečkam jer je po prirodi smiren ali za bebu extra paničar.. svakako meni će prijati... Stalno smo zajedno i kući, možemo i tamo, samo da on sve dobro prihvati i bude dobro, meni će biti još bolje. Kupala se ja ili ne.. 🥰
2023 08 05
Da dodam, nama je pasoš prošao najlaganije. Pitali smo ljude da uđemo prvi jer beba radi pasoš, pustili nas, odradili za 10ak min sve i ćao đaci. Slikao se iz prve. 🤭 Mnogo pozitivnih iskustava majki sam čula, i to baš male bebice kao naše i kažu da čak još lepše spavaju tamo i da je mnogo lakše kad su ovako mali negp sa godinu, dve.. 🤗❤️
2023 08 05
Ne može tako mala beba da pravi galamu, da bi sad razmisljala o tome, a i videćeš decu koja vrište i plaču svuda naokolo, pa ćeš shvatiti da je tvoje zlato 😅 A, i ko bi mogao da zameri bebi od 3 meseca sto plače?! Za insekte se raspitaj kod pedijatra u slučaju nekog ujeda i reakcije, ali ja ne bih unapred paničila oko toga. Ima bebi krema koje mirisom odbijaju insekte, a imaš uostalom i tamo apoteke, samo sto Grci slabo barataju engleskim, izuzev onih koji izdaju sobe, sa njima se često možeš i na srpskom sporazumeti. Ako ne plaćate lezaljke i suncobran, možeš i tamo kupiti suncobran, to će ti trebati
2023 08 05
> jacaikaja: > Ne može tako mala beba da pravi galamu.. Hocete snimak kao dokaz? 😂 Krenuli grcevi...a kad treba da sisa, ako ne izvadim (•) u roku od odmah, haos!!! U pravu je @Ejndzi pustaju preko reda, samo se treba javiti zaposlenima. Inace, nevezano za temu, ne znam za ostale mame, ali kao trudnica nisam koristila to stanje, prvo jer sam se odlicno osecala, drugo jer je veci deo meseci bio zimski period te se od jakni i kaputa stomak nije ni poznao. Aliiiii sam toliko neprijatnosti dozivela (i to ponajvise od zena) kad sam nekoliko puta (u devetom mesecu) pitala da me negde puste preko reda. Porodila sam se u junu, pre toga su bile vrucine i nekad nije bilo moguce cekati red. Da napomenem da su to neodlozne obaveze bile (banka, licno preuzimanje necega itd)
2023 08 05
> Rakita: > > Majda87: > > Molim mame, a i clanice poucene tudjim iskustvom da napisu prednosti i mane putovanja sa bebama. > > Zelela bih krajem septembra na more, beba ce mi imati 3 meseca. Muz kaze da da ce biti isto kao kod kuce, samo sa potrosenim parama. 😂 > > A ja nekako zivim u uverenju da bi nam prijalo. > > Hvala. 💕 > Ako ti je muž kako treba i naravno hoće da ti pomogne oko bebe onda zašto da ne.. > Ako muž ode da se kupa a tebe ostavi da čuvaš bebu ti ces svoj odmor upropastiti. > Znaci zavisi kako se ti i muž dogovorite oko obaveze za bebu.Kupajte se na smenu, jer uvek jedno mora paziti dete.. > Čak i zajedno sa detetom možete u vodu pa sta fali, navikavajte dete na more.. > Ja bih isaooo😃😃 Cuj, pomogne oko bebe, pa nije on bebisiter, nego otac deteta :D Ja sam isla sa cerkom kad je imala godinu dana, kad se tek rodila, nismo uspeli da s iskombinujemo, ali verujem da ce vam biti super i da ce joj prijati more i vazduh. Samo lagano
2023 08 06
> Majda87: > > jacaikaja: > > Ne može tako mala beba da pravi galamu.. > Hocete snimak kao dokaz? 😂 > Krenuli grcevi...a kad treba da sisa, ako ne izvadim (•) u roku od odmah, haos!!! > U pravu je @Ejndzi pustaju preko reda, samo se treba javiti zaposlenima. > Inace, nevezano za temu, ne znam za ostale mame, ali kao trudnica nisam koristila to stanje, prvo jer sam se odlicno osecala, drugo jer je veci deo meseci bio zimski period te se od jakni i kaputa stomak nije ni poznao. > Aliiiii sam toliko neprijatnosti dozivela (i to ponajvise od zena) kad sam nekoliko puta (u devetom mesecu) pitala da me negde puste preko reda. Porodila sam se u junu, pre toga su bile vrucine i nekad nije bilo moguce cekati red. Da napomenem da su to neodlozne obaveze bile (banka, licno preuzimanje necega itd) Joj znam kako je, najveće neprijatnosti ikada.. Gurnuli me u busu kad sam išla na pregled, u pošti ja pustim čoveka s jednim paketom pre mene, odem u prodavnicu posle toga i isprozivaju me kako žurim jer nisam pustila čoveka za koga nisam ni znala da je išao da doda nešto a ostavio pola računa na kasi.. Ma užas.. Tad sam preplakala dan, posle par dana se i porodila.. U pošti me žena napala kako čekam red za isplatu i paket, e tu joj uzvratih da sigurno neću nju da pitam i šta ona misli, da trudna čekam dva puta red,a jedan red za sve. Kretenka! Ljudi su bezobzirni, i kada se stomak poprilično primećivao, lakše im je bilo da sebe lažu da ne znaju jel sam trudna. A meni noge kao štapići, samo stomak poprilično viri.. Zato za pasoše smo čekali red za uplatu, a još red za slikanje, ma ne pada nam na pamet! On se uznemirio, plače, vrućina, svi ćute, e vala više nećete i pitali smo jel ima neko protiv da beba ide prva. Ljudi su govna da izvinete.
2023 08 07
Neki koriste red za decu od 10,13 god, a dok drugi ne vide stomak 8.mesec ili bebu od 2, 3 meseca.. I onda MI OPET razmišljamo da li nekom smeta plač bebe?? E rekla sam više nikad! Ja vala da se zatvorim u kuću 2 godine, te trudnoća, te dok odraste ne pada mi na pamet.. Imajte to na pameti, vaša beba je vama najbitnija i što bi brinuli da li nekom smeta kad je to prirodna stvar i najbitnije je kako je njoj, a ne drugima! Uživajte, idite na odmor bezbrižni, gledajte da ne budete na suncu, mažite ga, mazite, ljubite i to je to. 🥰❤️
2023 08 07
Za grčeve masaža stomaka i vežbe gde se nogama imitira pokret- hodanje, vožnja bicikla..da se oslobode gasovi i to je to. Najgore je ici na more sa bebom koja puzi i samim tim istražuje, a nema (ili neće) ko da pomogne
2023 08 07
1 2